Zprávy / Pozvánky

Matematicky přesné indie: Totorro

Matematicky přesné indie: Totorro

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.04.2018

Za posledních pár let, co nebyli v Plzni, se vypracovali na jednu z nejuznávanějších kapel na indie/math rock scéně. Totorro si z tour po Německu odskočí 11. 4. do plzeňského baru Anděl na jediný koncert v ČR. Celej večírek spočítaj ještě madebythefire a Červen.

Vysmátý Francouzi slaví 10 let. A nejenom to. Svůj styl tak trochu vybrousili z postrock/postmetalu k více indie math rock kombinaci a z kapely, na kterou do Kapsy přišlo x let zpátky 20 lidí, se stala jedna z nejvlivnějších žánrovek na celosvětové scéně. Kluci jsou k tomu všemu skvěle sehraný a pokud na vás budou mít tak trochu hypnotizující účinek, není se čemu divit. Jejich dvě poslední desky doporučuje 10/10 běžců jako poslechovku do lesa, protože výborně drží rytmus a pozitivně nabíjí.


Kapela, která hraje už snad odjakživa, ale svůj debut Budet vydali teprve před 5 lety. madebythefire nezpívají, ale instrumentálně hrají screamo. Červen už taky nejsou žádní nováčci, jelikož od vydání jejich prvního EP uplynuli již 3 červny. Hudební duo složené z bicíček a kytary předvádí na koncertech svou vizi melodických písní beze slov.

Info

Totorro (fr) + Madebythefire + Červen
11. 4. 2018 20:00
Anděl music bar, Plzeň
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace