Zprávy / Pozvánky

Matka hledá východisko z bezvýchodné situace

Matka hledá východisko z bezvýchodné situace

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.03.2020

Alt-rapové duo Matka vydává po dvouleté pauze další materiál. EP je od neděle 1. března k poslechu na SoundCloudu a v následujících dnech se objeví na streamovacích službách. Oproti předchozím počinům vyjde nové Matčino EP i na fyzickém nosiči.

Z nového EP je zřejmé, že Matka se stále více vrací ke svým kořenům. Beaty častěji střídají hardcorové prvky a rap samotný je mnohdy nahrazován recitativem a řevem. Celkově působí Krzysztof velmi rozjitřeným dojmem, což ale rozhodně není na škodu. Jurodivost je zcela zjevným záměrem. Náladu EP naznačuje i samotný název. Matka vybrala jméno držitele Darwinovy ceny z roku 1995. Polák Krzysztof Azninski si v tomto roce sám uřízl hlavu motorovou pilou, poté co pobíhali s přáteli nazí po zahradě, mlátili se zmrzlými tuříny a hecovali se, kdo udělá největší „chlapárnu“. Krzysztofovi se na EP věnuje Matka i v refrénu písně Serum.

Dlouho slibované EP pokřtila kapela bez významnějších avíz u příležitosti charitativního koncertu Marek, kde vystoupila spolu s kapelami Buzerant, Mydy Rabycad, Gambrz Reprs a Metastavy a který navazoval na fundraisingovou kampaň Mrkej a pomáhej. Po křtu si kapela dává přibližně měsíční oddech, aby se vrátila na stage 28. března v rámci pražského festivalu Žižkovská Noc, kde vystoupí v holešovickém klubu Cross po boku slovenského rappera Gleba a spřízněné P/\STi. Zde si budou moci fanoušci zakoupit i fyzický nosič s nahrávkou. Kapela pro tento účel nekonvenčně zvolila magnetofonovou kazetu. Matka se v rámci představování svého EP rozhodla vyjíždět i mimo domovskou Prahu. V únoru se podívala do plzeňského Divadla Pod Lampou, kde vystoupila spolu s Mc Geyem a na jaře jsou plánované koncerty v Kladně a Kutné hoře. V Praze bude Matka k vidění ještě 9. dubna v klubu V. kolona v Bohnicích.

v sekci KlipyTipy můžete zhlédnout video Rituál/Oheň

Info

Matka
fb kapely

Živě:
Žižkovská Noc
28. 3. 2020
Cross Club, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace