Zprávy / Pozvánky

Matka hledá východisko z bezvýchodné situace

Matka hledá východisko z bezvýchodné situace

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.03.2020

Alt-rapové duo Matka vydává po dvouleté pauze další materiál. EP je od neděle 1. března k poslechu na SoundCloudu a v následujících dnech se objeví na streamovacích službách. Oproti předchozím počinům vyjde nové Matčino EP i na fyzickém nosiči.

Z nového EP je zřejmé, že Matka se stále více vrací ke svým kořenům. Beaty častěji střídají hardcorové prvky a rap samotný je mnohdy nahrazován recitativem a řevem. Celkově působí Krzysztof velmi rozjitřeným dojmem, což ale rozhodně není na škodu. Jurodivost je zcela zjevným záměrem. Náladu EP naznačuje i samotný název. Matka vybrala jméno držitele Darwinovy ceny z roku 1995. Polák Krzysztof Azninski si v tomto roce sám uřízl hlavu motorovou pilou, poté co pobíhali s přáteli nazí po zahradě, mlátili se zmrzlými tuříny a hecovali se, kdo udělá největší „chlapárnu“. Krzysztofovi se na EP věnuje Matka i v refrénu písně Serum.

Dlouho slibované EP pokřtila kapela bez významnějších avíz u příležitosti charitativního koncertu Marek, kde vystoupila spolu s kapelami Buzerant, Mydy Rabycad, Gambrz Reprs a Metastavy a který navazoval na fundraisingovou kampaň Mrkej a pomáhej. Po křtu si kapela dává přibližně měsíční oddech, aby se vrátila na stage 28. března v rámci pražského festivalu Žižkovská Noc, kde vystoupí v holešovickém klubu Cross po boku slovenského rappera Gleba a spřízněné P/\STi. Zde si budou moci fanoušci zakoupit i fyzický nosič s nahrávkou. Kapela pro tento účel nekonvenčně zvolila magnetofonovou kazetu. Matka se v rámci představování svého EP rozhodla vyjíždět i mimo domovskou Prahu. V únoru se podívala do plzeňského Divadla Pod Lampou, kde vystoupila spolu s Mc Geyem a na jaře jsou plánované koncerty v Kladně a Kutné hoře. V Praze bude Matka k vidění ještě 9. dubna v klubu V. kolona v Bohnicích.

v sekci KlipyTipy můžete zhlédnout video Rituál/Oheň

Info

Matka
fb kapely

Živě:
Žižkovská Noc
28. 3. 2020
Cross Club, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.