Zprávy / Nové desky

Matka ožila na pražském Žižkově

Matka ožila na pražském Žižkově

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.11.2017

Kapela Matka vydává své debutové EP Sereme Na Tyhle Pekla, Protože Nás To Zabije. Čerstvou nahrávku pokřtila v rámci svého prvního koncertu v žižkovském klubu Fatal v sobotu 28. října. Experimentálně rapový projekt připravovali čerství absolventi DAMU Adam Ernest a Jan Nedbal více jak dva roky.


Mlha ze severu a kámen z Prahy. I tak se představuje čerstvý hudební projekt Matka, který si bere to nejlepší z elektronické experimentální hudby, dubstepu, rave a undergroundového rapu. Své první EP Sereme Na Tyhle Pekla, Protože Nás To Zabije vypustili na internet k volnému stažení a snaží se v něm promlouvat o neduzích současnosti či křehkosti lidské duše. Pro křest EP si hudebníci vybrali prostor dnes již kultovního klubu Fatal, bývalé XT3, kde se rozhodli hrát pod pódiem obklopeni diváky ze všech stran. Křest byl dramaturgicky uchopený jako večírek spřátelených kapel a kamarádů. Těmi tentokráte byli hardcore punkoví Vomit Profit a folk-psychedellic formace 27.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace