Zprávy / Pozvánky

MeetFactory na vlnách progresivní elektroniky

MeetFactory na vlnách progresivní elektroniky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.02.2017

Experimentální elektronika umělců evropského projektu Shape na Veřejném domě MeetFactory, živelný grime večer Smacka s P Money, který vystřídá cenou Vinyla ověnčená výpověď o nenaplněné lásce Ondřeje Holého alias dné, netradiční jazzmani v kosmických pláštích a maskách Shobaleadera One, výmarský kolektiv Planet Giegling nebo Human Energy umělce Machinedruma. Elektronické vibrace se v březnové továrně budou měnit koncert od koncertu.

Toxe (SE), Mechatok (DE), SKY H1 (BE), dzurillah (CZ) / 3. 3.
Podstatnou součástí události Veřejný dům / Public House je i hudební scéna. V rámci večera se představí čtyři umělci zabývající se současnou experimentální elektronikou, dva z nich jsou umělci platformy SHAPE: Toxe a SKY H1. Švédská DJ a producentka Toxe je hlavní postavou stockholmského labelu STAYCORE. Belgická umělkyně SKY H1 debutovala v roce 2015 na berlínském labelu Creamcake. Jejímu EP Motion se dostalo velké odezvy a stalo se albem měsíce Mixmag. Na Boomkat bylo toto EP zařazeno mezi nejlepší a nejvíce návykovou hudbu roku 2016. Další výrazný hudebník labelu STAYCORE Mechatok, který je často zmiňován v souvislosti s labelem Bala Club, založený mladou skupinou Uli K, Endgame a Kamixlo. V průběhu večera vystoupí také český hudebník dzurillah.


Radio 1 uvádí: P Money (UK), Smack (CZ), Nobodylisten (CZ)) / 10. 3.
Po podzimní vyprodané Roxy, kde se sešla celá banda MCs a DJs z UK, se v MeetFactory chystá pokračování. Smack, který vloni se svojí A51 crew začal vysílat na Radiu 1 pořad Radio51, dal opět dohromady skupinu těch nejlepších a nejzajímavějších jmen grime scény. Hlavní hvězdou večera bude P Money, který patří k aktuální špičce britského grime světa. Během noci Radia 1 představí své album Live & Direct, které vydal v listopadu 2016 a kterému předcházelo šest úspěšných EP. Dále vystoupí Nobodylisten, který je známý také z pořadu Radia 1 Addict, mladík z Manchesteru Slay, který se zařadil mezi velká jména na youtube kanálu JDZmedia, stálice britské klubové scény od konce 90. let DJ Tuco a další.


dné (CZ) + Deaths (DE) / 21. 3.
Čerstvý držitel ceny Vinyla za nejlepší desku Ondřej Holý alias dné pokřtí svůj debut These Semi Feelings, They Are Everywhere v MeetFactory v úterý 21. 3. Autor, který prohlásil, že jej nepřeberné množství postupů a možností dnešní produkce děsí, se na desce dramaticky rozhodl omezit své vyjadřovací prostředky a album založil jen na dvou základních zvucích – klavíru a tleskání rukou. Tématem je neúspěšné hledání lásky v tom nejzákladnějším smyslu, ale bez patosu a zbytečných gest. Večer otevře stále agilnější berlínská čtveřice Deaths, která vznikla kolem talentovaného Igora Brusa.


Kinetic w/ Planet Giegling / 24. 3.
Výmarský kolektiv Giegling se po roce vrací do MeetFactory. Giegling je kolektiv umělců a přátel z východoněmeckého Výmaru, kteří se poznali na tamní škole Bauhaus. Jeho nejznámější, ale zdaleka ne jedinou aktivitou je hudební label, který poslední léta nabírá na věhlasu. Hlavní myšlenkou tohoto kolektivu je přesvědčení, že kolektivní tvorba má daleko větší dopad a význam, než individuální. V rámci večera vystoupí ATEQ (live), DJ Dustin, Edward (live), Kettenkarussel (live), Konstantin, Leafar Legov (live), Vril (live).


Shobaleader One (UK) / 29. 3.
Jeden z nejvlivnějších britských hudebníků posledních dvou dekád, Tom Jenkinson alias Squarepusher posouval společně s Aphex Twinem elektronickou hudbu až na její hranice. S novým projektem Shobaleader One tuto hranici hravě překračuje a do Prahy ve svém premiérovém vystoupení přiveze čtyřčlennou kapelu virtuózních jazzmanů zahalených do plášťů a masek. V pátek 10. 3., tedy jen několik dní před koncertem v MeetFactory, vyjde u Warp Records nové album Elektrac, kde zazní nové interpretace umělcových elektronických klasik.

Machinedrum (US) + FVLCRVM (SK) / 31. 3.
Po pěti letech se do MeetFactory vrací Travis Stewart alias Machinedrum. Ten vloni vydal parádní desku Human Energy, která završila jeho zvukový, náladový i reálný přesun z chladného Berlína do slunečného LA. Nahrávku plnou euforických melodií představí v živém setu v pátek 31. března, sekundovat mu bude spřízněný slovenský producent Pišta Kralovič alias FVLCRVM.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace