Zprávy / Offtopic-Novinky

Meltingpot spouští filmové rozhovory

Meltingpot spouští filmové rozhovory

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 29.04.2018

Mezinárodní fórum Meltingpot přichází projektem Voices of Meltingpot, souborem osmnácti filmových zpovědí, které přináší unikátní vhled do vnitřního světa zajímavých osobností z mnoha lidských oborů. Všechny rozhovory jsou zdarma přístupné na webu projektu.

Ben Aaronovitch, autor série městských fantasy z Londýna, Karima Bennoune, autorka knihy Tady vaše fatwa neplatí, Mark Gungor, legendární popularizátor manželství, Sugata Mitra, indický informatik a autor proslulého experimentu Hole-in-the-Wall, česko-americký ekonom Milan Zelený, Dan Millman, autor románu Cesta pokojného bojovníka, kněz Zbigniew Jan Czendlik, profesor historie Igor Lukeš, nebo Ben C. Solomon, válečný zpravodaj New York Times a držitel Pulitzerovy ceny... to je jen několik jmen z celkem osmnácti zahraničních a domácích osobností, které se loni během mezinárodního fóra Meltingpot v Ostravě postavily před speciálně upravenou kameru a formou rozhovoru zaznamenaly část ze svých osobních příběhů, myšlenek a zkušeností.


Rozhovory během fóra Meltingpot vedli reportér Tomáš Etzler a moderátorka Veronika Poláčková, režie se ujal Robin Kašpařík, který točil speciální filmovou technikou. Třetí ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot proběhne od 18. do 21. července 2018 po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Na osmi scénách nabídne 150 inspirativních řečníků z více než 25 zemí světa z různých oblastí společenského života.

Info

Voices of Meltingpot
web projektu

Živě: Meltingpot Forum 2018
18. - 21. 7. 2018
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.