Zprávy / Offtopic-Novinky

Meltingpot spouští filmové rozhovory

Meltingpot spouští filmové rozhovory

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 29.04.2018

Mezinárodní fórum Meltingpot přichází projektem Voices of Meltingpot, souborem osmnácti filmových zpovědí, které přináší unikátní vhled do vnitřního světa zajímavých osobností z mnoha lidských oborů. Všechny rozhovory jsou zdarma přístupné na webu projektu.

Ben Aaronovitch, autor série městských fantasy z Londýna, Karima Bennoune, autorka knihy Tady vaše fatwa neplatí, Mark Gungor, legendární popularizátor manželství, Sugata Mitra, indický informatik a autor proslulého experimentu Hole-in-the-Wall, česko-americký ekonom Milan Zelený, Dan Millman, autor románu Cesta pokojného bojovníka, kněz Zbigniew Jan Czendlik, profesor historie Igor Lukeš, nebo Ben C. Solomon, válečný zpravodaj New York Times a držitel Pulitzerovy ceny... to je jen několik jmen z celkem osmnácti zahraničních a domácích osobností, které se loni během mezinárodního fóra Meltingpot v Ostravě postavily před speciálně upravenou kameru a formou rozhovoru zaznamenaly část ze svých osobních příběhů, myšlenek a zkušeností.


Rozhovory během fóra Meltingpot vedli reportér Tomáš Etzler a moderátorka Veronika Poláčková, režie se ujal Robin Kašpařík, který točil speciální filmovou technikou. Třetí ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot proběhne od 18. do 21. července 2018 po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Na osmi scénách nabídne 150 inspirativních řečníků z více než 25 zemí světa z různých oblastí společenského života.

Info

Voices of Meltingpot
web projektu

Živě: Meltingpot Forum 2018
18. - 21. 7. 2018
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

redakce 23.12.2019

Singel obnovenej kapely je zachytením súčasného zvuku kapely, kde sú v rovnováhe akustické nástroje a elektronické zvuky.

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.