Zprávy / Festivalové

Ment kompletuje letošní program

Ment kompletuje letošní program

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.01.2019

Páté vydání festivalu Ment, zimní oslavy hudby a kreativity, které se opět uskuteční ve slovinské Lublani, odhaluje poslední potvrzená jména v programu. Doplňují tak již velmi bohatý seznam interpretů, kteří se představí v termínu od 30. ledna do 2. února 2019. Navíc na akci, která hrdě nese ocenění Best Small and Best Indoor Festival in Europe.

V programu nyní najdete také Anu Avramov, kterou po vydání debutového EP Open Heart označují srbská média za novou písničkářskou hvězdu. Belgického samuraje Blu Samu, který naopak zkombinuje hip hop se soulem, španělskou zpěvačku Núrii Graham zase přirovnávají k ikonám jako Patty Smith a PJ Harvey. Mezi potvrzenými je Islanďanka dj. flugvél og geimskip, která do slovinka přiveze nový vizuál i DJ cl_tr.

Italské duo Malihini zahraje sofistikovaný pop a chorvatský Manmachine zase představí svoji osobitou vizi elektropopu. Srb Dimitrije Dimitrijević míchá ve své tvorbě prvky trip-hopu a temného blues. Do vod alternativního roku zavedou návštěvníky festivalu italští Sneers. a těšit se můžete i na běloruského akordeonistu Yegora Zabelova či českou formaci Acute Dose. Na programu se pak objeví ještě jména jako Samuel Blues & Miha Erič, Staša, Mistakes, Tiztiz, Krilc, Summer of Haze, Saburov, Bad Zu nebo slovenští Haiku Garden.

Info

MENT Ljubljana 2019
30. 1. - 1. 2. 2019
Lublaň, Slovinsko
fb událost

Foto © Bernarda Conič

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Film a architektura. Pojedenácté

redakce 30.06.2022

Festival se letos rozšiřuje o nové promítací prostory a navyšuje počet projekcí. Nebudou chybět ani diskuze s tvůrci a další speciální doprovodný program.

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace