Zprávy / Festivalové

Ment kompletuje letošní program

Ment kompletuje letošní program

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.01.2019

Páté vydání festivalu Ment, zimní oslavy hudby a kreativity, které se opět uskuteční ve slovinské Lublani, odhaluje poslední potvrzená jména v programu. Doplňují tak již velmi bohatý seznam interpretů, kteří se představí v termínu od 30. ledna do 2. února 2019. Navíc na akci, která hrdě nese ocenění Best Small and Best Indoor Festival in Europe.

V programu nyní najdete také Anu Avramov, kterou po vydání debutového EP Open Heart označují srbská média za novou písničkářskou hvězdu. Belgického samuraje Blu Samu, který naopak zkombinuje hip hop se soulem, španělskou zpěvačku Núrii Graham zase přirovnávají k ikonám jako Patty Smith a PJ Harvey. Mezi potvrzenými je Islanďanka dj. flugvél og geimskip, která do slovinka přiveze nový vizuál i DJ cl_tr.

Italské duo Malihini zahraje sofistikovaný pop a chorvatský Manmachine zase představí svoji osobitou vizi elektropopu. Srb Dimitrije Dimitrijević míchá ve své tvorbě prvky trip-hopu a temného blues. Do vod alternativního roku zavedou návštěvníky festivalu italští Sneers. a těšit se můžete i na běloruského akordeonistu Yegora Zabelova či českou formaci Acute Dose. Na programu se pak objeví ještě jména jako Samuel Blues & Miha Erič, Staša, Mistakes, Tiztiz, Krilc, Summer of Haze, Saburov, Bad Zu nebo slovenští Haiku Garden.

Info

MENT Ljubljana 2019
30. 1. - 1. 2. 2019
Lublaň, Slovinsko
fb událost

Foto © Bernarda Conič

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.

Festival Alternativa odhaluje eklektický program plný extrémních hudebních poloh

redakce 24.06.2020

Už dvacátý osmý ročník chystá festival Alternativa, který se odehraje o dvou listopadových víkendech v několika pražských prostorech.