Zprávy / Festivalové

Ment kompletuje letošní program

Ment kompletuje letošní program

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.01.2019

Páté vydání festivalu Ment, zimní oslavy hudby a kreativity, které se opět uskuteční ve slovinské Lublani, odhaluje poslední potvrzená jména v programu. Doplňují tak již velmi bohatý seznam interpretů, kteří se představí v termínu od 30. ledna do 2. února 2019. Navíc na akci, která hrdě nese ocenění Best Small and Best Indoor Festival in Europe.

V programu nyní najdete také Anu Avramov, kterou po vydání debutového EP Open Heart označují srbská média za novou písničkářskou hvězdu. Belgického samuraje Blu Samu, který naopak zkombinuje hip hop se soulem, španělskou zpěvačku Núrii Graham zase přirovnávají k ikonám jako Patty Smith a PJ Harvey. Mezi potvrzenými je Islanďanka dj. flugvél og geimskip, která do slovinka přiveze nový vizuál i DJ cl_tr.

Italské duo Malihini zahraje sofistikovaný pop a chorvatský Manmachine zase představí svoji osobitou vizi elektropopu. Srb Dimitrije Dimitrijević míchá ve své tvorbě prvky trip-hopu a temného blues. Do vod alternativního roku zavedou návštěvníky festivalu italští Sneers. a těšit se můžete i na běloruského akordeonistu Yegora Zabelova či českou formaci Acute Dose. Na programu se pak objeví ještě jména jako Samuel Blues & Miha Erič, Staša, Mistakes, Tiztiz, Krilc, Summer of Haze, Saburov, Bad Zu nebo slovenští Haiku Garden.

Info

MENT Ljubljana 2019
30. 1. - 1. 2. 2019
Lublaň, Slovinsko
fb událost

Foto © Bernarda Conič

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace