Zprávy / Pozvánky

MENU LABoratory nabídne pátý ročník

MENU LABoratory nabídne pátý ročník

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.04.2018

Pátý ročník interaktivní přehlídky audiovizuálního umění LABoratory 2018 propojí pardubické Winternitzovy automatické mlýny od architekta Josefa Gočára se žánrově pestrým mixem tuzemského i zahraničního nezávislého umění. Třídenní program nabídne koncerty, workshopy, výstavy, filmové projekce, zvukové a obrazové instalace, performance, tematické prezentace či diskuze nad rozmanitými podobami současného umění a audiovizuální kultury.

LABoratory opět promění bývalý průmyslový areál ve specifický kulturní prostor, který mohou návštěvníci postupně objevovat nejen při rozvíjení svých uměleckých zájmů, experimentování či setkávání se s předními českými i zahraničními umělci a jejich tvorbou. S přispěním samotných tvůrců nabídne akce příležitost ponořit se do prozkoumávání audiovizuálních světů a technik. Návštěvníci se mohou seznámit se aktuálními trendy v kultuře, současným uměním, ale i s činností mnohých regionálních pořadatelů a tvůrců.


Umění na periferii je jedním z programových motivů tohoto ročníku, což mnohovýznamově odráží skutečnost, že se lze nejen v samotném tvůrčím procesu, ale i pořadatelsky v ucelené podobě věnovat aktivitám i uměleckým žánrů mimo hlavní proud nebo přirozená umělecká centra dění. Tuto skutečnost bude odrážet i celá řada skutečně zajímavých hostů z tuzemských i zahraničích. LABoratory již ve svém názvu obsahuje tvůrčí experiment, který v tomto případě záměrně maže hranice mezi účastníkem, divákem a tvůrcem. Součástí tohoto procesu můžete být také i vy.

Info

LABoratory 2018
4. - 6. 5. 2018
Automatické mlýny, Pradubice
fb pořadatele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články