Zprávy / Pozvánky

MENU nabídne A.R.C. Soundtracks

MENU nabídne A.R.C. Soundtracks

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.09.2017

Desátý ročník audiovizuální edice MENU, propojující architekturu a genius loci historického centra města se současným vizuálním uměním, projekcemi nebo třeba videomappingem, ozdobí v sobotu 9. září od 20 hodin na Severních terasách v Hradci Králové svým vystoupením manchesterské audiovizuální duo A.R.C. Soundtracks. Sekundovat jim bude jeden z aktuálně nejzajímavějších královehradeckých hudebních projektů, drone ambientní Obelisk of Light a dále pak elektronický producent Molly. Více informací naleznete na webu menumusic.cz.

A.R.C. Soundtracks je audiovizuální projekt z Manchesteru, který tvoří duo K.Craig (syntezátory, perkuse, hlas, FX) a David Armes (samply, syntezátory, el. piano). Temná a znepokojivá. Těmito slovy by se dala popsat jejich tvorba založená na kombinaci valivých dronů, doomovými beatů a efekty umocněným, těžce plynoucím mluveným slovem. Jejich produkce tvoří komplexní celek společně s hypnotickými vizuály nasáklými temnou postindustriální tematikou. Po debutovém albu Archive: Volume One na labelu Little Crackd Rabbit a kazetovém následníku From a Shattered Beam (Sacred Tapes), nyní příchází ze svou třetí deskou Delicton/Mirror.


Ta vznikla ve specifickém prostředí umělecké rezidence Islington Mill v severoanglickém Salfordu (mj. domově GNOD, Sacred Tapes a mnoha dalších noisových labelů) a je zaměřená na práci s fragmenty zvuků a jejich opětovném skládání. Nový materiál je komplexním audiovizuálním celkem, kdy obě složky – hudba i obraz, představují pomyslnou expedici do mnohovrstvého zvukového světa, který je ve vzácné jednotě s rituálními vizualizacemi. Svoji vlastní zkušenost s jejich tvorbou si můžete prožít při jediné tuzemské zastávce z krátkého turné k nové desce, která vyjde 25. září na Gizeh Records skrze distribuci Kompakt Distribution.

Obelisk of Light představuje sólový projekt Jana Kašpara, člena mnoha hudebních projektů. Dříve například Pavilon M2, nyní The Czech Psychedelic Society Manifesto či Sítě. Jan Kašpar vytváří s pomocí kytary a manipulace s širokou škálou efektů dlouhé meditativní dronové plochy, doslova zvukové obelisky. Poklidné ambientní plochy nechává plynout, proplétat se a postupně gradovat. Vizuální složku jeho vystoupení při této příležitosti podpoří královehradecká výtvarnice Judita Levitnerová. Pražský elektronický producent Jan Mikeš alias Molly doluje ze svého analogového hudebního vybavení elektroniku na pomezí techna, acidu, minimalu a dalších nedefinovaných stylů. Čerpá z klasik, ale zároveň se úspěšně vyhýbá žánrovým klišé, aniž by zostudil reminiscenční estetiku raveu a především jeho živou taneční energii.

Info

MENU:
A.R.C. Soundtracks (uk)
Support: Obelisk of Light + Molly
9. 9. 2017 20:00
Severní terasy, Hradec Králové

www.facebook.com/events/1259508270838689
www.facebook.com/menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.

Herec Keifer Sutherland do Prahy přiveze své letošní album

redakce 10.11.2019

Srdcem alba Reckless & Me je country music, ale slyšíme na něm i vlivy folku, rocku, blues a jiných žánrů.

Soundtrack of Prague nejen o Pragerovi

redakce 09.11.2019

Projekt SPAM - Karel Gott Prager je volným útvarem, který bourá klišé kolem Karla Pragera a nastavuje jiný úhel pohledu na jeho odkaz a tvorbu. Dukla, ±0 i Vladimír 518.

Genot Centre a poslední Silent Night

redakce 08.11.2019

Zádušní mše za kvalitní spánek s Keithem Fullertonem Whitmanem aneb Genot Centre chystají poslední Silent Night.