Zprávy / Pozvánky

MENU nabídne A.R.C. Soundtracks

MENU nabídne A.R.C. Soundtracks

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.09.2017

Desátý ročník audiovizuální edice MENU, propojující architekturu a genius loci historického centra města se současným vizuálním uměním, projekcemi nebo třeba videomappingem, ozdobí v sobotu 9. září od 20 hodin na Severních terasách v Hradci Králové svým vystoupením manchesterské audiovizuální duo A.R.C. Soundtracks. Sekundovat jim bude jeden z aktuálně nejzajímavějších královehradeckých hudebních projektů, drone ambientní Obelisk of Light a dále pak elektronický producent Molly. Více informací naleznete na webu menumusic.cz.

A.R.C. Soundtracks je audiovizuální projekt z Manchesteru, který tvoří duo K.Craig (syntezátory, perkuse, hlas, FX) a David Armes (samply, syntezátory, el. piano). Temná a znepokojivá. Těmito slovy by se dala popsat jejich tvorba založená na kombinaci valivých dronů, doomovými beatů a efekty umocněným, těžce plynoucím mluveným slovem. Jejich produkce tvoří komplexní celek společně s hypnotickými vizuály nasáklými temnou postindustriální tematikou. Po debutovém albu Archive: Volume One na labelu Little Crackd Rabbit a kazetovém následníku From a Shattered Beam (Sacred Tapes), nyní příchází ze svou třetí deskou Delicton/Mirror.


Ta vznikla ve specifickém prostředí umělecké rezidence Islington Mill v severoanglickém Salfordu (mj. domově GNOD, Sacred Tapes a mnoha dalších noisových labelů) a je zaměřená na práci s fragmenty zvuků a jejich opětovném skládání. Nový materiál je komplexním audiovizuálním celkem, kdy obě složky – hudba i obraz, představují pomyslnou expedici do mnohovrstvého zvukového světa, který je ve vzácné jednotě s rituálními vizualizacemi. Svoji vlastní zkušenost s jejich tvorbou si můžete prožít při jediné tuzemské zastávce z krátkého turné k nové desce, která vyjde 25. září na Gizeh Records skrze distribuci Kompakt Distribution.

Obelisk of Light představuje sólový projekt Jana Kašpara, člena mnoha hudebních projektů. Dříve například Pavilon M2, nyní The Czech Psychedelic Society Manifesto či Sítě. Jan Kašpar vytváří s pomocí kytary a manipulace s širokou škálou efektů dlouhé meditativní dronové plochy, doslova zvukové obelisky. Poklidné ambientní plochy nechává plynout, proplétat se a postupně gradovat. Vizuální složku jeho vystoupení při této příležitosti podpoří královehradecká výtvarnice Judita Levitnerová. Pražský elektronický producent Jan Mikeš alias Molly doluje ze svého analogového hudebního vybavení elektroniku na pomezí techna, acidu, minimalu a dalších nedefinovaných stylů. Čerpá z klasik, ale zároveň se úspěšně vyhýbá žánrovým klišé, aniž by zostudil reminiscenční estetiku raveu a především jeho živou taneční energii.

Info

MENU:
A.R.C. Soundtracks (uk)
Support: Obelisk of Light + Molly
9. 9. 2017 20:00
Severní terasy, Hradec Králové

www.facebook.com/events/1259508270838689
www.facebook.com/menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.

V Lucerna Music Baru se v průběhu května uskuteční série eKoncertů

redakce 15.05.2020

Kapely si zahrají opět s přítomným publikem a fanoušci budou znovu součástí živého koncertu přímo v klubu i online.

Woodkid překládá pražský koncert na listopad

redakce 08.05.2020

Woodkidova elektro-akustická hudba má široký záběr a on sám neskrývá, jak hodně ho ovlivnili Nick Drake.

Žižkov je Live poosmé

redakce 07.05.2020

V řadě už osmý Žižkov je Live přináší tým Žižkovské noci spolu s prostorem Punctum - Krásovka. Ten už od prvního streamu poskytuje azyl pro živé přenosy.