Zprávy / Pozvánky

MENU nabídne A.R.C. Soundtracks

MENU nabídne A.R.C. Soundtracks

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.09.2017

Desátý ročník audiovizuální edice MENU, propojující architekturu a genius loci historického centra města se současným vizuálním uměním, projekcemi nebo třeba videomappingem, ozdobí v sobotu 9. září od 20 hodin na Severních terasách v Hradci Králové svým vystoupením manchesterské audiovizuální duo A.R.C. Soundtracks. Sekundovat jim bude jeden z aktuálně nejzajímavějších královehradeckých hudebních projektů, drone ambientní Obelisk of Light a dále pak elektronický producent Molly. Více informací naleznete na webu menumusic.cz.

A.R.C. Soundtracks je audiovizuální projekt z Manchesteru, který tvoří duo K.Craig (syntezátory, perkuse, hlas, FX) a David Armes (samply, syntezátory, el. piano). Temná a znepokojivá. Těmito slovy by se dala popsat jejich tvorba založená na kombinaci valivých dronů, doomovými beatů a efekty umocněným, těžce plynoucím mluveným slovem. Jejich produkce tvoří komplexní celek společně s hypnotickými vizuály nasáklými temnou postindustriální tematikou. Po debutovém albu Archive: Volume One na labelu Little Crackd Rabbit a kazetovém následníku From a Shattered Beam (Sacred Tapes), nyní příchází ze svou třetí deskou Delicton/Mirror.


Ta vznikla ve specifickém prostředí umělecké rezidence Islington Mill v severoanglickém Salfordu (mj. domově GNOD, Sacred Tapes a mnoha dalších noisových labelů) a je zaměřená na práci s fragmenty zvuků a jejich opětovném skládání. Nový materiál je komplexním audiovizuálním celkem, kdy obě složky – hudba i obraz, představují pomyslnou expedici do mnohovrstvého zvukového světa, který je ve vzácné jednotě s rituálními vizualizacemi. Svoji vlastní zkušenost s jejich tvorbou si můžete prožít při jediné tuzemské zastávce z krátkého turné k nové desce, která vyjde 25. září na Gizeh Records skrze distribuci Kompakt Distribution.

Obelisk of Light představuje sólový projekt Jana Kašpara, člena mnoha hudebních projektů. Dříve například Pavilon M2, nyní The Czech Psychedelic Society Manifesto či Sítě. Jan Kašpar vytváří s pomocí kytary a manipulace s širokou škálou efektů dlouhé meditativní dronové plochy, doslova zvukové obelisky. Poklidné ambientní plochy nechává plynout, proplétat se a postupně gradovat. Vizuální složku jeho vystoupení při této příležitosti podpoří královehradecká výtvarnice Judita Levitnerová. Pražský elektronický producent Jan Mikeš alias Molly doluje ze svého analogového hudebního vybavení elektroniku na pomezí techna, acidu, minimalu a dalších nedefinovaných stylů. Čerpá z klasik, ale zároveň se úspěšně vyhýbá žánrovým klišé, aniž by zostudil reminiscenční estetiku raveu a především jeho živou taneční energii.

Info

MENU:
A.R.C. Soundtracks (uk)
Support: Obelisk of Light + Molly
9. 9. 2017 20:00
Severní terasy, Hradec Králové

www.facebook.com/events/1259508270838689
www.facebook.com/menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace