Zprávy / Pozvánky

MENU nabídne Orient a White Wigwam

MENU nabídne Orient a White Wigwam

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.07.2018

Pražské synthpopové trio Orient, které je držitelem hudební ceny Vinyla 2016, vystoupí společně s hudebním projektem White Wigwam v industriálních prostorách Pilnáčkovy továrny v Hradci Králové. Koncertní večer současné hudební scény je na programu v pátek 3. srpna od 21 hodin.

Orient jsou nepřímou odpovědí na současnou naškrobenou elektronickou scénu. Synthpopové jádro jejich hudby s občasnými odštěpky postrocku, trapu nebo industriálu představuje žánrový hybrid snoubící se s jejich intuitivním přístupem nejen k nástrojům a samplům. Vyhráli Vinylu za Objev roku 2016, ale pak se na nějakou dobu odmlčeli. Dlouho očekávaná debutová deska s prostým názvem V spatřila světlo světa až v květnu letošního roku a i při absenci jakéhokoliv propagace potvrzuje jakou významnou událostí na domácí nezávislé scéně je. Spíše než popové struktury písní Orient nyní preferují prvky experimentální elektroniky, noisové plochy a vokály.


Hudba White Wigwam, hudebního projektu pražského producenta Martina Sýkory, to jsou postupné proměny mas zvuku, které vytváří pomalé nájezdy syntezátorů a propracovanou strukturu kompozics nárazy rytmického, industriálního pulsu. Především atmosferická živá vystoupení, jenž aktuálně plní i jeho diskografii doplňuji již dřívější temně minimalistické EP Ground / Trigger (2014) a prozatím jeho poslední počin na labelu Red for Colourblind s názvem Zrnění (2017).

Info

Orient + White Wigwam
3. 8. 2018 21:00
Pilnáčkova Továrna, Hradec Králové
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace