Zprávy / Pozvánky

MENU nabídne Orient a White Wigwam

MENU nabídne Orient a White Wigwam

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.07.2018

Pražské synthpopové trio Orient, které je držitelem hudební ceny Vinyla 2016, vystoupí společně s hudebním projektem White Wigwam v industriálních prostorách Pilnáčkovy továrny v Hradci Králové. Koncertní večer současné hudební scény je na programu v pátek 3. srpna od 21 hodin.

Orient jsou nepřímou odpovědí na současnou naškrobenou elektronickou scénu. Synthpopové jádro jejich hudby s občasnými odštěpky postrocku, trapu nebo industriálu představuje žánrový hybrid snoubící se s jejich intuitivním přístupem nejen k nástrojům a samplům. Vyhráli Vinylu za Objev roku 2016, ale pak se na nějakou dobu odmlčeli. Dlouho očekávaná debutová deska s prostým názvem V spatřila světlo světa až v květnu letošního roku a i při absenci jakéhokoliv propagace potvrzuje jakou významnou událostí na domácí nezávislé scéně je. Spíše než popové struktury písní Orient nyní preferují prvky experimentální elektroniky, noisové plochy a vokály.


Hudba White Wigwam, hudebního projektu pražského producenta Martina Sýkory, to jsou postupné proměny mas zvuku, které vytváří pomalé nájezdy syntezátorů a propracovanou strukturu kompozics nárazy rytmického, industriálního pulsu. Především atmosferická živá vystoupení, jenž aktuálně plní i jeho diskografii doplňuji již dřívější temně minimalistické EP Ground / Trigger (2014) a prozatím jeho poslední počin na labelu Red for Colourblind s názvem Zrnění (2017).

Info

Orient + White Wigwam
3. 8. 2018 21:00
Pilnáčkova Továrna, Hradec Králové
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články