Zprávy / Pozvánky

MENU versus Altenburg 1964

MENU versus Altenburg 1964

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.09.2018

Koncertní večer plný netuctové elektroniky si společnými silami připravil na pátek 21. září kolektiv lodi Altenburg 1964 společně s klubovkou MENU. Dramaturgii večera bude tvořit trojice sólových vystoupení hudebních producentů reprezentující experimentální scénu a hudební underground hned několika evropských zemí. Postupně se představí brněnský Plast, budapešťský Új Bála a reprezentant bruselské nezávislé scény Carrageenan. Celý večer bude zakončen djským vystoupením zakladatelky labelu Baba Vanga a hudební publicistky Lucie Udvardyové.

Gábor Kovács alias Új Bála je nekompromisní budapešťský hudební a vizuální umělec se zvláštní rytmickou citlivostí. Jeho produkce zní jako srážka mnoha hudebních světů. Intenzivní neúprosná drsnost se stala jeho známkou. Ať již osciluje mezi psychedelickým hlukem, zběsilým technem, minimalistickými punkovými experimenty či viscerálními, intenzivními vokály, vždy je mnohem zábavnější a současně obludnější než běžné hlučné průmyslové techno.


Syrové a minimalistické beaty, aktuální zvuk belgického elektronického undergroundu. To definuje sólový projekt Carrageenan, za nímž stojí v Bruselu usazený hudebník Matthieu Levet. Brněnský producent a DJ Plast (NONA records, Bastl Instruments) si nejlépe rozumí s modulárními syntezátory a drum machines. Večer završí dj set spoluzakladatelky labelu Baba Vanga, hudební publicistky (Electronic Beats, Resonance FM, The Quietus, Radio Wave), hudebnice a organizátorky Lucie Udvardyové.

Info

ATG x MENU: Carrageenan, Új Bála, Plast, Lcia
21. 9. 2018 21:00
Altenburg 1964, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články