Zprávy / Nové desky

Městské lišky, sny a netěsnící okna

Městské lišky, sny a netěsnící okna

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.02.2016

"Elektronická písničkařina o městských liškách, netěsnících oknech, snech a domově." blacksheepboy (Zdeněk Lichnovský) a pale&coy (Eliška Míkovcová) společně vydávají split album These Days / Urban Foxes.

Texty odrážející bizarnost snů, život ve městě, nevratná rozhodnutí nebo pomíjivost okamžiku. Nejen témata, ale i podobný přístup ke skládání a hudební produkci spojuje dvě části 10ti trackové debutové desky These Days / Urban Foxes od blacksheepboy a pale&coy. Křest alba s živou kapelou proběhne v rámci koncertní série Euroconnections ve čtvrtek 14. dubna 2016 v Paláci Akropolis.


blacksheepboy (Zdeněk Lichnovský) je kytarista a zpěvák nadšený do možnosti domácího lo-fi nahrávání a zvuku zkreslených syntezátorů. Svou dvanáctistrunnou kytaru nabírá přímo do mikrofonu počítače a nedělá si zbytečné starosti s okolními ruchy. Do toho pracuje s hutnými klávesovými plochami. Přitom vychází z téměř folkové estetiky a jednoduché písničkařiny. Výsledkem jsou zavrstvené a zkreslené písničky s prvky křehkého popu i instrumentálně vygradovaných pasáží.

pale&coy (Eliška Míkovcová) se snaží ve svých písničkách zachytit atmosféru jednotlivých příběhů o městských liškách, neklidu, nespavosti nebo nočních procházkách. Výraznou roli u ní hraje zpěv a texty, které mají až vypravěčský nádech. Nebojí se syntezátorových presetů, ani předprogramovaných beatů. Nápady nahrává i aranžuje v mobilní aplikaci a zachovává tak bezprostřední náladu skladeb.

Info

blacksheepboy / pale&coy

www.thesefoxes.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

DIY kolektív Urbsounds vydáva kompiláciu

redakce 23.08.2022

Urbsounds si stále idú hlučnú a špinavú experimentálnu elektroniku, z ktorej cítiť ducha opustených industriálnych priestorov a punkových squatov.

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce 14.08.2022

Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace