Zprávy / Nové desky

Meteorismo hudební balíček

Meteorismo hudební balíček

redakce | Zprávy / Nové desky | 02.03.2015

V nové sezóně přináší Meteorismo první hudební balíček. Většina nahrávek by se opět dala označit jako lo-fi, snad kromě alba Jabka hrušky meotary skupiny Stratocluster, které se dostává až kamsi za hranice této kategorie a předkládá zvídavému posluchači dadaistický nářez sestávající z útržků situací a rozverných popěvků.


Robert Smolík, který podle vlastních slov neumí hrát na žádný nástroj a nemá hudební sluch, nahrál album Expériences Musicales, jako homage stejnojmenné nahrávce Jeanna Dubuffeta z roku 1961. I v něm se hudba snaží přiblížit “zvukům tlení, růstu trávy a minerálů procházejících přeměnou”. Domácí jam projektu Crinkled Tape Society pokračuje ve zvoleném směru minimálně editovaných záznamů spontánní zvukové události. A česko-americký projekt The Meme přináší ambientní postkrautrockově-psychedelické blouznění. Hlavní atrakcí pro vybíravé uši bude tentokrát záznam představení Tonttu finské skupiny Sabotanic Garden z galerie v Pori s delikátním pravěkým soundem.


Tonttu a Jabka hrušky meotary vychází také na kazetě, Expériences Musicales bude k dostání na vinylu. Všechny fyzické nosiče budou k dostání v pražském obchodě Rekomando, Trojanova 9.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sisa Fehér vydáva album KHI

redakce 27.09.2021

Album pojednáva o vyrovnávaní sa s tlakom vonkajšieho okolia.

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace