Zprávy / Pozvánky

Mezi kontakty: Kieslowski & Kittchen

Mezi kontakty: Kieslowski & Kittchen

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.04.2016

Tři první koncerty pojedou obě kapely společně, poslední pražská zastávka je primárně narozeninovým večírkem Kieslowski. Kittchen tu budou v roli gratulantů a také jedním z hudebních hostů. V Akropoli zároveň uslyšíte věci, které vznikly v průběhu květnových zastávek šňůry. Tedy teprve vzniknou. Takže vlastně uslyšíte věci, které ještě neexistují.

"Dlouho se známe, vždycky jsme spolu chtěli něco podnikat a nikdy na to zatím nebyl pořádně čas. A tak jsme si řekli, že na nic nebudeme čekat a dohodli jsme si společnou šňůru. Že to ale trvalo, co?" komentuje maskovaný písničkář Kittchen. "Rádi bychom se mezi kapelami na šňůře různě prolínali, určitě si v našich setech budeme navzájem hostovat. A chystáme i pár překvapení. Hlavně si to ale chceme společně užít," zmiňuje Marie, zpěvačka a klavíristka Kieslowski.


Na všech koncertech se budou moci fanoušci obou kapel těšit na promítání nových videoklipů. Kittchen - Sudety a v premiéře i zbrusu nový snímek Kieslowski - Normandie. Oba snímky režíroval David Mencl, v druhém případě doplněný o Agátu F. Mayerovou. David Mencl o chystaném turné říká:


"Naše agentura Everything Goes připravila oběma kapelám tuhle minišňůru doslova na míru. Řekli jsme si, že z toho společného zážitku chceme dostat maximum. Natočili jsme oba klipy, z turné připravujeme dokument, který bude mít premiéru na iDnes 6. 6. 2016, o den později bychom přes Vice.com chtěli pustit do světa i zákulisní fotografie a rozhovor se všemi hudebníky. Když už jednou jedem, ať to stojí za to."

Nenechte si tedy ujít společné večery dvou blízkých kapel, čtyř hudebníků, přátel. Aby vám pak nebylo smutno, že jste u toho nebyli.

Info

Kieslowski & Kittchen
22. 5. Bratislava (+ Archívny chlapec)
23. 5. Brno (+ Narcotic Fields)
24. 5. Olomouc (+ Flash the Readies)
21. 9. Praha - 5 let Kieslowski

www.facebook.com/kieslowski
www.kittchen.cz
www.everythinggoes.cz

Foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace