Zprávy / Festivalové

Mezinárodní komiksový festival KOMA

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2023

Mezinárodní komiksový festival KOMA letos opět přináší výběr české a zahraniční komiksové tvorby. Hlavním tématem 9. ročníku festivalu je Deadline.

Představeny budou komiksy nových a zavedených autorek a autorů, studentek a studentů výtvarných škol. Program výstav a přednášek doplní projekty z oboru ilustrace, malby, multimedií, oděvní nebo herní tvorby. Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty. Pro návštěvníky bez rozdílu věku jsou připraveny výtvarné dílny. Festival završí benefiční malování. Výtěžek z dražby děl, které vznikají přímo během festivalu, podpoří neziskovou organizaci Ratolest zaměřující se na sociální a preventivní služby určené potřebným dětem, mladistvým a rodinám.


KOMA vyhlašuje nový opencall na téma Deadline. Výzva je určená všem, kteří rádi kreslí komiksy. Vybrané práce budou vystaveny po dobu festivalu a autoři je budou mít možnost představit širokému publiku.

Téma Deadline. Fenomén, který tolik vystihuje současnost a tolik určuje budoucnost. Nepřetržitá výkonnost a produktivita. Opak dobrého žití. Tlak společnosti na hraně fyzického a mentálního zdraví. Negativní a neurotická povaha nevyhnutelnosti deadlinu, za nímž se skrývá zdánlivá konečnost a neměnnost. Deadline není možné odsouvat, deadline se plní. Kde je bod zlomu? Co je po deadlinu? Jaké jsou následky? Deadline nese na druhou stranu i pozitivní významy. Může být cílem, výzvou nebo poučnou cestou. Jeho dosažení pak úlevou, euforií a toužebným odpočinkem…

Info

KOMA
12.–⁠15. 10. 2023 Brno
web festivalu

foto © se svolením festivalu KOMA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brněnský festival Batch s kompletním programem

redakce 03.10.2023

Díky programové pestrosti jednotlivých klubů budou moci návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale i hudební žánry.

Bring Me the Horizon na dalším Rock for People

redakce 01.10.2023

Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze - to jsou Bring Me the Horizon.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace