Zprávy / Festivalové

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.07.2021

Již po jedenácté Mezipatra v srpnu ovládnou prostor Kasáren Karlín se svým programem Identita ve městě, který je součástí festivalu Prague Pride.

Hlavním lákadlem programu je předpremiéra snímku Nic ve zlým (No Hard Feelings), který na loňských Mezipatrech získal hlavní cenu poroty pro nejlepší celovečerní film a z Berlinale si odvezl prestižní Teddy Award. Debutujícímu režisérovi Farazu Shariatovi se podařilo s citem prozkoumat téma hledání vlastních kořenů skrze příběh íránských imigrantek*imigrantů, ve kterém nechybí hořkosladká lovestory, spiklenectví ani strhující soundtrack. Prozkoumejte společně s hlavními postavami snímku, zda se cizí země vůbec někdy může stát právoplatným domovem mladých hrdinů a hrdinek.

Pocity mladé generace hledající vlastní identitu přiblíží také další německý snímek programu Léto v Kreuzbergu (Kokon). Něžný a zároveň dynamický coming of age film bez zbytečných klišé ukazuje tabuizovaná témata jako multikulturalismus nebo drsné momenty dospívání dívek. Film bodoval na mnoha mezinárodních filmových festivalech a není divu –⁠ jeho autorkou je Leonie Krippendorff, kterou týdeník Variety označil za jednu z nejpozoruhodnějších nastupujících jmen evropského filmu. Přesvědčte se o tom sami v Q&A s režisérkou, která film přijede osobně uvést. Vhled do queer komunity v zahraničí přinese také blok krátkých snímků Polsko jest queer, které byly promítány na LGBT ve Varšavě. S ohledem na dramatickou politickou situaci v Polsku nabízí série filmů unikátní svědectví o silách, které formují tamější společnost a podmínky pro svobodný rozvoj queer komunity.

V diskuzích dojde také na to, jak se u nás žije queer vietnamské komunitě (moderuje autorka populárního blogu Asijatka Do Thu Trang). A protože se názory na LGBTQ+ témata utvářejí již ve škole, řeč bude také o úrovni sexuální výchovy v Česku s odbornicemiodborníky na vzdělávání, kteří ukážou příklady z učitelské praxe a poradí, jak ve třídě vysvětlit složitá témata jako nebinarita nebo genderová nevyhraněnost. Divačkydiváci letos nepřijdou ani o oblíbený pub quiz nebo to nejlepší z krátkých filmů loňských Mezipater.

Info

Mezipatra
2.–6. 8. 2021
Kasárna Karlín, Praha
web festivalu

foto © se svolením festivalu Mezipatra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Scotch Rolex feat. MC Yallah na Besedě u Bigbítu

redakce 27.01.2022

Mezi umělci, kteří míří do moravského Tasova, jsou také maďarští Freakin' Disco a japonský producent Scotch Rolex, který vystoupí v tandemu s ugandskou rapperkou MC Yellah.

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace