Zprávy / Nové desky

Meziplanetární soustavy mají číslo dva sedm

Meziplanetární soustavy mají číslo dva sedm

redakce | Zprávy / Nové desky | 16.03.2013

27 vydává v březnu 2013 debutovou desku Meziplanetární soustavy. “27” je hudební projekt propojující intimní folk s psychedelickými prvky v netradičním nástrojovém obsazení – kytara a housle. Meziplanetární soustavy zachycují společné vědomí, symbiózu všech lidí společně. Album obsahuje 9 písní a dva bonusy. Desku nahrál, smíchal a zmástroval Tomáš Neuwerth ve studiu Animan a vychází u labelu Červený kůň.

27 tvoří houslistka Veronika Linhartová (účinkovala jako host například u Jaromíra Nohavici nebo Karla Holase, letos absolvuje na Pražské konzervatoři) a kytarista Ondřej Mataj (divadelník, hostuje například v Divadle Na zábradlí). 27 funguje od června 2011, za tu dobu odehráli desítky koncertů. Veronika Linhartová: “Ondřej měl hrát sólový koncert v Děčíně a večer předtím jsme se potkali, já jsem se mu smála, že bude hrát sám. Nakonec jsem odjela s ním, odehráli jsme improvizovaný koncert a den na to jsme založili 27.” Podíleli se na tvorbě hudby do divadelních představení Maraton (DAMU, režie J. Lesák) a Posedlí hrou (Loď Tajemství, režie J. Formanová) a složili hudbu k dokumentu České televize Othello is black (režie T. Kratochvíl).

Album Meziplanetární soustavy nahráli v říjnu 2012. Ondřej Mataj: “S Tomášem Neuwerthem jsme se potkali v České lípě, kde jsme předkapelovali Kittchenovi a ještě ten večer jsme se domluvili, že desku natočíme. Soustavy jsme nahráli přes noc a je to vlastně živák, protože jsme byli nazvučeni společně a v podstatě žádná stopa, krom Tomášových bicích a dodělávek, není přidaná při mástrování. ” Elektronickou verzi desky je možné zakoupit u Červeného koně.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kochlea mají nový klip a chtějí vinyl

redakce 14.08.2019

Instrumentální trio Kochlea představuje nový videoklip a zároveň chystá debutovou desku, kterou by rádo vydalo i na vinylu.

Přímočařejší Guilty Echoes s novým songem

redakce 10.08.2019

Guilty Echoes vydávají první píseň z nově připravovaného alba, které vyjde v první polovině listopadu.

Slovenské beaty i vinyl od ajlavmjuzik

redakce 08.08.2019

FOM (Follow Original Message) se svou deskou vzpomíná na zlatou éru rapu, DJ a beatmaker Hey Emil vydává desku For the Record.

Eclectic Cinema vydali první desku

redakce 05.08.2019

Po loňskému demu vydává mezinárodní synthpopové duo Eclectic Cinema první studiové album s názvem Final Pleasures.

No Heroes vypráví příběh o milencích a životní chybě

redakce 04.08.2019

Indierocková kapela v čele s Čechoameričanem Thomasem Klikou přichází s působivou písní dvou milenců, kteří k sobě hledají cestu.

pokoj25 vydává debutovou desku

redakce 31.07.2019

Nový projekt na poli alternativního rapu pokoj25 vydává svojí debutovou desku noční hudba. Za vším hledejte Scorna.

Jested vydává své remixové album

redakce 14.07.2019

Skladby vznikaly mícháním většinou organických zvuků a loopů s nahrávkami kytar a dalších nástrojů.

Genuine Jacks predstavujú singel Creep Lover

redakce 11.07.2019

Genuine Jacks ohlasujú nový album s názvom Turning Monochrome, ktorý vyjde v septembri. V září.

Jakub Šimanský: Pořád mám potřebu jít dál, hledat a měnit

redakce 02.07.2019

"Moc se mi líbilo, jak se dá udělat z minima maximum, a přitom to zní tak skvěle,“ říká Jakub Šimanský o prapočátcích jeho nové desky Face to Face Against American…

Polí5 vydalo debutovou desku tria M/Á/J

redakce 01.07.2019

Album obsahuje sedm instrumentálních skladeb. Nicméně díky vokálně silné zpěvačce mají kompozice spíše písňový charakter.