Zprávy / Nové desky

Michal Mihok představuje elektronické album

Michal Mihok představuje elektronické album

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.10.2021

Akordeonista, skladatel a producent Michal Mihok, člen kapel První hoře, Nina Rosa, Bára Zmeková, Voilá a mnoha dalších projektů, vydává své druhé elektronické album s názvem Mirroring.

„Tentokrát je nové album tak trochu výpovědí i o mně samotném. Odráží se v něm pocity z různých situací, vizí nebo konkrétních lidí z mého života. Tyto momenty jsem se snažil na albu co nejvěrněji zachytit pomocí hudby. Skladby vznikaly během posledních dvou let a opět jsem k tomu z větší části pro nahrávání jednotlivých tracků a př ímixu používal iPad,“ uvádí Michal Mihok.

První elektronická deska s názvem The Imprint vyšla v roce 2019. Album bylo inspirováno hudbou z videoherního světa a získalo hudební ocenění Tais Awards. Novinka Mirroring obsahuje osm skladeb a je inspirována matematicko-fyzikálními teoriemi o zrcadlení. Jedna z variant, jak lze Mirroring vnímat, je hras čísly, kde se témata ve skladbách odráží různými směry navzájem, aby dala dohromady vyšší celek. Album tak může být vnímáno jako ztvárnění matematické zrcadlové symetrie. Druhá varianta vychází z vlastních představ, že vše fyzické i abstraktní se odráží jakýmkoliv směrem i vzájemně mezi sebou, podobně jako posluchačova libovolná fantazie, která odráží další fantazie, pocity nebo prožitky. Tato myšlenka nezávisle navazuje na fyzikální teorii superstrun. Je zajímavostí, že číslo 8, které dává celkový počet skladeb, lze při troše fantazie též zrcadlit jako symbol nekonečna.

Výtvarné a grafické zpracování bookletu alba vytvořila umělkyně Ofelie Penniman. O zvukový mastering se postaral Aleš Hyvnar. Album vyšlo na digitálních platformách pod labelem Žabí společenství 30. září 2021.

Info

Michal Mihok – Mirroring (Žabí společenství, 2021)
Fb interpreta

grafika © Ofelie Penniman

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Evah vydává debutové EP

redakce 26.10.2021

Old Photos jako vzpomínka na jednu životní etapu plnou bezstarostnosti, lásky a velkých plánů.

Písničkářka Marjari debutuje

redakce 22.10.2021

Pět anglicky zpívaných skladeb vzniklo pod taktovkou producenta Daniela Šubrta v Megahit Lair Studiu pod vydavatelstvím Dayspeed Music.

Tohle není prdel, Vole

redakce 20.10.2021

Novinka Tohle Není Prdel navazuje na hypnotickou rockovou atmosféru předchozího alba, kompas ale ukazuje víc k punkrocku a japonskému kamikaze disbeatu.

Alapastel vydáva album na americkom labeli

redakce 15.10.2021

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba, pýta sa Alapastel v albume, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha.

Zapomělsem vydává nové EP

redakce 13.10.2021

Zapomělsem je stesk jesenických Sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Kyber-elektronika od Urbanfailure

redakce 10.10.2021

Tvorba Urbanfailure je otvorenou Pandorinou skrinkou miešajúcich sa vplyvov. Techno, punk, metal, noise.

Dorota Barová vydává videoklip

redakce 05.10.2021

Album Dotyk je o setkáních a momentech, krátkých a zdánlivě nepatrných, které ale v konečném důsledku umí vyvolat bouři a velké změny v životě.

Vydanie EP Veneer

redakce 04.10.2021

Od svojho predchodcu sa EP výrazne líši zvukovo, ubudlo gitarových plôch a objavilo sa viac syntetizátorových prvkov, skladby majú viac elektronickejší habit.

Nichi Mlebom vydává debutové album

redakce 03.10.2021

Album přináší uvolněný vibe podobný hudbě Khruangbin nebo NewDad, Julian však zůstává věrný svému vlastnímu rukopisu a autenticitě.

Dorota Nvotová vydáva a zahrá

redakce 03.10.2021

Hudba občas dostáva až filmovú atmosféru a necháva priestor na predstavivosť. Pomáha jej tiež neopakovateľnosť analógového záznamu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace