redakce | Zprávy / Nové desky | 02.04.2020
Album Zaškrábnutí / Scribble More vychází šest let poté, co Michal Rataj a Jaromír Typlt vydali první společné CD Škrábanice / Scribbles, a necelých jedenáct let po prvním společném vystoupení.
Způsob zveřejnění alba vychází z okolností aktuální karantény. Místo fyzického CD je Zaškrábnutí poskytnuto ke stažení na bandcampovém profilu Michala Rataje a zároveň i na profilu spoluvydavatele, kterým je Polí5. A pouze on-line proběhlo i „dálkové přivítání“ na facebooku 27. března 2020 s virtuální účastí autorů, živými streamy, textovými komentáři, které k té příležitosti napsal „kmotr“ alba, divadelní režisér Jiří Adámek, a také s čerstvě uvedeným videoklipem ke skladbě Nanicovatost (autorkou videa je Magdalena Kvasničková).
Nahrávky vznikly v prosinci 2019 v Praze ve studiu Michala Rataje. Stejně jako všechna živá vystoupení obou autorů a jejich první album, i Zaškrábnutí je založeno na principu improvizace. Tentokrát byli ale do studia přizváni i další hosté – Ivan Boreš na elektrickou a bezpražcovou kytaru, Tomáš Liška na kontrabas a baskytaru a Marek Kimei Matvija na flétnu šakuhači.
recenze minulé desky Škrábanice / Scribbles zde
Michal Rataj / Jaromír Typlt – Zaškrábnutí / Scribble More (Polí5, 2020)
bandcamp projektu
redakce 27.01.2023
Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.
redakce 25.01.2023
Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.
redakce 13.01.2023
V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.
redakce 11.01.2023
Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.
redakce 10.01.2023
V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.
redakce 09.01.2023
Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.
redakce 08.01.2023
Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.
redakce 04.01.2023
Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.
redakce 02.01.2023
Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.
redakce 01.01.2023
Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.