Zprávy / Nové desky

Micromelancolié s novou deskou Niwa

Micromelancolié s novou deskou Niwa

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.04.2018

Polský ambientní umělec Robert Skrzyński aka Micromelancolié se na své novince dotýká konceptu "information overload" a zkušeně balancuje na hraně ambientu, glitche a popu.

Micromelnacolié je u kazetových vydavatelství jako doma, a stejně tak jeho nové album Niwa není výjimkou, a vychází na kazetě. Je další v řadě nahrávek, ve kterých Skrzyński reflektuje vlastní chápání internetu jako elementární součásti každodenního života a zároveň jedné z příčin informačního zahlcení.


Z něžných a zároveň znepokojivých dronových polštářů prosakují výboje glitche, vrstvy terénních nahrávek a found sounds, nebo smyčky žánrových samplů od operního zpěvu po zamlžené beaty, které autor vytrhl z jejich přirozeného prostředí a dal jim nový smysl. Niwa tak představuje křehký a podmanivý svět, ve kterém se střetává hektický proud ruchů a smyček – leckdy připomínající kvalt neorganizovaných myšlenek – s podivuhodnými ambietními vzpomínkami na sny. Album vychází 5. dubna elektronicky a na bílé kazetě u českého labelu Nona Records.

Info

Micromelancolié
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aiko a její svět

redakce 03.08.2020

Expiration Date je krokem, který ji posouvá z hranic bedroom-popu do zvukově bohatšího světa.

Debutové EP vydává rapperka Arleta

redakce 30.07.2020

Holčičí hlas, křehkost a bázeň. Lesní stezka, hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda a poničená květina.

Debutový album kapely Kvaskova

redakce 29.07.2020

Temné a melancholické hudobné plochystriedajú energické pasáže s baladickým nádychom a sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu svojim podmanivým hlasom.

První singl písničkáře Hello Incognito

redakce 27.07.2020

Skladba Girls zároveň vyšla i na letní kompilaci oceňovaného slovenského labelu Z Tapes.

Staňte se součástí první kompilace kolektivu Trigger

redakce 26.07.2020

Kolektiv Trigger vydal první sample pack ke stažení zdarma v rámci online rezidence na festivalu DGTL FMNSM a vyzývá další inteprety.

Až se řeky vylijí z břehů, Alen

redakce 25.07.2020

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů.

Enchanted Lands vydává u Quantum Natives

redakce 20.07.2020

Bára Polcerová aka Enchanted Lands po letech konečně vydává novou desku. Jmenuje se Cryptic Island Eco-Sanctuary.

Duben v Pešti vydávají album u Polí5

redakce 19.07.2020

Nové album obsahuje devět převážně nových písní s výhradně Podlahovými texty a s hudbou, na které se podílí celá kapela.

Vyšel soundtrack Pilgrims Tomáše Dvořáka

redakce 18.07.2020

Minority Records oznamuje vydání soundtracku Pilgrims, krátké sady zvukomalebných a radostných skladeb Tomáše Dvořáka aka Floexe.

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.