Zprávy / Pozvánky

Midwife i nová koncertní série Velvet Suicide

Midwife i nová koncertní série Velvet Suicide

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.10.2022

Černá je dobrá! V Kabinetu múz rozjíždejí večery zaměřené na styly jako jsou darkwave, coldwave, postpunk, synthpop, new wave, EBM nebo gothic rock. V rámci nové koncertní série Velvet Suicide, budou kabinetáři vybírat žánrové lahůdky z celého světa. Prvním večerem z této série budou Fotocrime, SDH a M!R!M. O měsíc později Lebanon Hanover, Body Of Pain a Blood Pact. Midwife přiveze svůj zasněný zpěv a dronující kytaru. Povinnost pro fanoušky Grouper nebo Julianny Barwick.


Fotocrime? To je temný samet, darkwave-postpunk a chladnost synth zvuků s odkazem na německé EBM pionýry. Už potřetí do Brna dovezou chladné bicí automaty a vrstvené syntezátory. Jejich monochromatická jasnost elektronického zvuku se setkává s živelným post-punkem hnaným basou, zvonícími kytarami i nezaměnitelným Pattersonovým barytonem. Semiotics Department Of Heteronyms alias SDH. To je temná, industriální, ale i krutá a sexy elektronická hudba z Barcelony. M!R!M je sólový projekt Jacka Milwaukeeho. Podivné darkwave ukolébavky pro zlomená srdce.

Minimalistický dark wave, který vychází ze dvou bijících srdcí. Lebanon Hanover je ledově chladná post-punková odpověď na dnešní odcizený svět. Dvě postavy v mlze, které pojí temný syntezátorový zvuk, tepající basová linka a melancholické texty. Jejich hudba bývá přirovnávána ke gotickému rocku/post-punku z 80. let, jakou hráli Siouxsie and the Banshees, The Cure nebo Bauhaus. Jedněmi z dalších hostů večera budou výtvarní umělci Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska aka Body Of Pain, kteří dovezou hudební doprovod ke konci světa. Cold synths for warm-hearted vampires. Blood Pact, epic love darkwave electro music, ve kterém svoje hudební i vizuální temné pudy zformovali Paula Cantare a Yak Hottcutt z kapely Piča z hoven.

Midwife je ponurý experimentální hudební projekt, kterým multiinstrumentalistka Madeline Johnston dokáže z ukrutné bolesti vykouzlit romantiku. Hudba něžná a vzdušná, stejně jako temná a těžká. Letos v únoru a březnu navíc absolvovala velkou šňůru ve Spojených státech, kde supportovala Deafheaven a květen tráví opět na turné po USA, ale tentokrát dělá společnost The Body. Brňákům dobře známý Rhys Braddock z Nového Zélandu připravil materiál Metronome Blues a Gerda Blank pro sólové vystupování. Tento Rhysův samostatný výlet pod hlavičkou Metronome Blues je pestrou směsí alternativních žánrů. Mix náladových, atmosférických kytarových a klavírních skladeb s minimalistickými beaty a elektronikou.

Info

Velvet Suicide:
Fotocrime (de) + SDH (es) + M!R!M (uk)
20. 10. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Midwife (usa) + Metronome Blues (Rhys Braddock sólo, nzl)
23. 10. 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Velvet Suicide:
Lebanon Hanover (uk/de) + Blood Pact + Body Of Pain
24. 11. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Marilena

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Dylan Moran v Praze s novou show We Got This

redakce 31.01.2023

Čeští diváci ho dobře znají hlavně z kultovního seriálu Black Books.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace