Zprávy / Festivalové

Mike Patton dvakrát na Sacrum Profanum

Mike Patton dvakrát na Sacrum Profanum

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.09.2016

Vynikající hudebníci nacházejí sebe i sebe navzájem, aby vytvářeli zásadní věci, aby neustále určovali nové cesty a nové směry v umění. Mike Patton a John Zorn společně překračovali zažité hranice a své cesty zkříží i na letošním vydání festivalu Sacrum Profanum. Dvě hvězdy avantgardní scény zozzáří oblohu nad krakovským nebem letos v říjnu, kdy Patton vystoupí osobně a hudba Johna Zorna zazní v podání respektovaného klavíristy a šmyčcového kvarteta. Celkem se můžete těšit na tři velké koncerty.

Mike Patton patří mezi velmi aktivní umělce, i když za sebou nemá tolik nahraného materiálu jako právě John Zorn. Patton se poprvé v historii představí po boku houstlisty a skladatele Eyvinda Kanga v materiálu z desky Virginal Co Ordinates (její původní verze vyšla již roce 2004). V průběhu druhého koncertu bude jeho partnerem Luciano Berio, se kterým představí Laborintus II. Dvě naprosto rozdílná díla, dvě naprosto odlišné hudební estetiky, obojí však v rámci soudobé moderní klasiky. Laborintus II je hudební dvojznačností. Virginal Co Ordinates je však především vokální improvizace a schopnost žonglovat se slovem i melodií je Pattonovi vlastní.


Hudbu Johna Zorna, velmi důležité osobnosti moderní klasiky i klezmer music, pak uslyšíte v podání klavíru a smyčcového kvartetu 5. října v Theatre Hall of the Congress Centre ICE Krakow. Právě za klavír usedne specialista na soudobou hudbu Stephen Drury, kterého doplní oceňovaný britský Arditti Quartet (dle některých hudebních kritiků lepší než Kronos Quartet). Komorní vystoupení zahrne tři Zornovy kompozice: Kol Nidre (1996), Necronomicon (2003) a Pandora's Box (2011). V té poslední se navíc představí i talentovaná polská sopranistka Barbara Kinga Majewska.

Info

Sacrum Profanum 2016
1. - 8. 10. 2016
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/1746122218934792
www.facebook.com/SacrumProfanum
www.sacrumprofanum.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace