Zprávy

Miřenka Čechová v představení metaBALETKY

Miřenka Čechová v představení metaBALETKY

redakce | Zprávy | 15.03.2021

Divadelní soubor Spitfire Company připravuje premiéru multimediálního představení metaBALETKY tanečnice, spisovatelky, divadelní režisérky a herečky Miřenky Čechové, kterou uvede online z Paláce Akropolis každý den od 3. do 6. května vždy od 20:00.

Projekt v sobě propojuje filmové záběry, animaci, divadelní stream a live chat s diváky. Chystané představení vychází z úspěšného autobiografického románu Baletky, který zachycuje prostředí taneční konzervatoře v 90. letech a autentické zážitky hlavní protagonistky. Ještě než se titul dostal na pulty knihkupectví, způsobil nemalý rozruch v části baletní komunity. V představení metaBALETKY odhaluje Miřenka Čechová proces vypořádání se s následnou vlnou reakcí a emocí. Rozkrývá intimní svět, ve kterém čelí strachu promluvit a postavit se tradičním autoritativním názorům. Podle vlastních slov je nové představení otevřenou zpovědí o odvaze postavit se moci a vlastnímu strachu z následků ztráty bezpečného místa uvnitř společnosti.

metaBALETKY jsou syntézou filmových obrazů, animace, divadelních vstupů a živé interakce s diváky přes chatovací platformu. Podobu představení má částečně v rukou publikum, které může v reálném čase klást dotazy a reagovat a ovlivnit tak následný průběh. Projekt bude postaven i na výrazné hudební složce. Performerku doprovodí DJka Mary C a skladatel Martin Tvrdý, s nímž Čechová vytvořila oceňované představení Miss AmeriKa. Za kameru se postaví Tereza Vejvodová, nový režijní objev v žánru dance for camera, s níž už Miřenka Čechová spolupracovala v rámci projektů Tantehorse.

Info

metaBALETKY
3.–6. 5. 2021
web projektu

foto © archiv projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pacino nespí

redakce 26.10.2021

Deska, která spatří světlo světa během následující zimy, se bude jmenovat Sedm světů a vyjde na vinylu a digitálně.

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

redakce 26.10.2021

Julian Werl aka Nichi Mlebom je rakouský multiinstrumentalista, producent a písničkář, který našel druhý domov na brněnské alternativní scéně.

Evah vydává debutové EP

redakce 26.10.2021

Old Photos jako vzpomínka na jednu životní etapu plnou bezstarostnosti, lásky a velkých plánů.

První narozeniny kolektivu Ciocia Czesia

redakce 25.10.2021

Peníze vybrané na této benefiční akci budou použity na podporu osob v tíživé finanční situaci, které jsou nuceny přijet do České republiky na interrupci.

Label Xion zve do Puncta

redakce 25.10.2021

V Puncte bude Hydropsyche doprevádzaný vizuálom od Petry Hermanovej, ktorá využíva kombináciu ručne kreslenej a digitálnej animácie.

MFDF Ji.hlava: Oliver Stone, Jana Ševčíková i současné Bělorusko

redakce 25.10.2021

Jubilejní ročník festivalu zahájí film Když květiny nemlčí, který zachycuje atmosféru v Bělorusku po loňských prezidentských volbách.

Soutěž Mezipater ovládl hlas žen

redakce 24.10.2021

Letošní soutěž vypráví velké lidské příběhy, které zprostředkují autentickou queer zkušenost z celkem šesti světadílů.

Projekt MusicAIRE na podporu hudebního průmyslu

redakce 24.10.2021

V prvním kroku MusicAIRE zveřejnil dotazník zaměřený na evropské hudební odvětví.

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace