redakce | Zprávy / Festivalové | 14.06.2016
Dvacet tři let, to je doba, během které najdete svého životního partnera, pořídíte si děti a ty děti dorostou do věku, kdy už začínají vést život trochu po svém. Přesně tolik let letos bude nezávislému festivalu MišMaš. A je to dítko opravdu tvrdohlavé. I když během let postupně docházelo k celé řadě změn, festival neslevil ze svých původních idejí – stále zde nenajdete žádné ploty, vyhazovače ani sponzory. MišMaš tvořili a vždy budou tvořit zejména jeho návštěvníci, bez kterých by jeho jedinečná atmosféra byla jen poloviční. Vždyť taky první ročník byl jedna velká narozeninová oslava kamarádů a nadšenců do hudby. Je to festival otevřený, ale nepodbízivý.
Letošní ročník proběhne 17. - 18. června na statku Ústsko v Bojkovicích na jihovýchodě Moravy. Tak jako každý rok se i letos můžete těšit na dvě hlavní hudební scény – maštal v bývalém krávině a plátěnou scénu, která sice není tak úplně plátěná, ale je ve stanu. Z dalších stálic je to pak festivalový bar nebo vinný sklípek, vegetariánská kuchyňa, doprovodné akce pro děti a výhledy na Bílé Karpaty ze stanového městečka před usnutím i po probuzení. Novinkou ročníku bude literární a přednášková scéna v upravené kavárně. Vedle rozmanitého hudebního programu si tak přijdou na své i milovníci poezie či umění.
Plátěná scéna se ponese v tradičním folkovém a bluesovém duchu, samozřejmě nebude chybět brněnská alternativa. Ponk, Please the Trees, Kalle, Sato-San To, Budoár staré dámy, Nesbits, Ostrak Mode, Žamboši a řada dalších. Velkým testem posluchačů bude temné vystoupení jihlavského uskupení Tábor radosti. Tři ze čtyř zahraničních hostů, kteří se letos představí v maštali, nabídnou osobité a originální pohledy na elektroniku. Bude to německý pokračovatel Kraftwerk Felix Kubin, japonský hračičkář Asuna a anonymní polské duo RSS B0ys. Zahraniční hosty pak doplní ambientní Gurun Gurun, srandisti Midi lidi s čerstvou deskou či Kubinův souputník Ventolin. Maštal ale nebude patřit jen elektronice, to dokládá banjista Tim Remis, intimní Longital nebo kytaroví OTK. A protože se akce odehrává na Moravě, tak nemůže chybět cimbálka Lasička band, která zahraje v pátek večer na otevřené scéně u vinného sklepa. V sobotu ji vystřídá Bassta fidli crew, která se letos zaměří na prolínání elektronické hudby s tradičními prvky folklóru. Mimo rezidentů crew se kombinaci těchto žánrů věnují i oba hlavní hosté – v Berlíně usazený argentinský producent Intiche i kolumbijská djka Pachamama.
Je dobré říci, že MišMaš festival není pro každého. Pokud se však odhodláte a jednou přijedete, už se budete chtít navždy vracet. Komunitní atmosféra, moravská nátura i folklór, jedinečnost místa na starém, na koleni opraveném statku a spousta dobré muziky je srdcovým červnovým lákadlem každý rok. Na viděnou 17. anebo 18. června na kopcu v Bojkovicích.
MišMaš párty no. 23
17. - 18. 6. 2016
statek Ústsko, Bojkovice
www.facebook.com/events/1011893055592700
www.facebook.com/MisMasParty
redakce 30.01.2023
V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.
redakce 29.01.2023
Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.
redakce 26.01.2023
Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.
redakce 18.01.2023
Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.
redakce 15.01.2023
Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.
redakce 07.01.2023
Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.
redakce 04.01.2023
Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.
redakce 03.01.2023
Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.
redakce 31.12.2022
Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.
redakce 23.12.2022
Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.