Zprávy / Festivalové

MišMaš párty po třech letech zpátky

MišMaš párty po třech letech zpátky

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.06.2022

MišMaš párty je po třech letech zpátky. I když pořadové číslo 27 odpovídá zrušenému ročníku z roku 2020 a v programu najdeme kapely přislíbené v daném roce, nebude vše při starém. Pořadatelé omezili návštěvnickou kapacitu a chtějí tak nějak všechno vrátit k menšímu.

Základní ingredience zůstaly beze změny – termín kolem letního slunovratu, dobrá hudba, ohně, lahváče a vegetariánské jídlo. Naprosto zásadní lokalita – starý statek Ústsko u Bojkovic v centru Bílých Karpat – také zůstává, i když ten neustále prochází opravami a zvelebováním. Co se změní je kapacita festivalu, a to na necelou polovinu míst oproti dřívějšku.

Hudební program je sestaven ze jmen, která se zapsala do paměti výjimečnými koncertními zážitky za poslední roky v covidu, nebo se na festival ráda vrací. Můžete se těšit například na americkou drone metalovou dvojici Insect Ark. Po letech se vrátí polská klezmer-punková Hańba! nebo pochmurná nálada londýnské kapely Buriers skrze jejich zpěváka Jamese P. Honeyho. Splní se také mnohaleté přání přivítat úžasné Majerovy brzdové tabulky. Z českých jmen se s novou deskou představí B4 či UKWLT (aka Todd Nesbitt nově ve dvojici s Petrem Somogyim z Lyssy za bicími). Nebudou chybět zástupci brněnské scény Tom Jegr & Gang, Bare Escape nebo Pátí na světě. Dále zahrají znovuobnovení Sýček, Atlantic Cable se svým atomovým blues, Aran Satan, Calvera, dvojice Šimanský Niesner či Frau Zwei. Tradičně bude i sobotní elektronická stage pod taktovkou hradišťské crew Bassta fidli. Kromě jejich stálých koní (Wawakal, Husha) za námi z Vídně dorazí rakousko-turecká dvojka Hanzo & Yaman a z českých klubů a hájů Llu a Kjü.

Info

MišMaš párty
17.–18. 6. 2022
Ústsko, Bojkovice
web festivalu

foto © Lupus Lindemann

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace