Zprávy / Festivalové

MišMaš párty po třech letech zpátky

MišMaš párty po třech letech zpátky

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.06.2022

MišMaš párty je po třech letech zpátky. I když pořadové číslo 27 odpovídá zrušenému ročníku z roku 2020 a v programu najdeme kapely přislíbené v daném roce, nebude vše při starém. Pořadatelé omezili návštěvnickou kapacitu a chtějí tak nějak všechno vrátit k menšímu.

Základní ingredience zůstaly beze změny – termín kolem letního slunovratu, dobrá hudba, ohně, lahváče a vegetariánské jídlo. Naprosto zásadní lokalita – starý statek Ústsko u Bojkovic v centru Bílých Karpat – také zůstává, i když ten neustále prochází opravami a zvelebováním. Co se změní je kapacita festivalu, a to na necelou polovinu míst oproti dřívějšku.

Hudební program je sestaven ze jmen, která se zapsala do paměti výjimečnými koncertními zážitky za poslední roky v covidu, nebo se na festival ráda vrací. Můžete se těšit například na americkou drone metalovou dvojici Insect Ark. Po letech se vrátí polská klezmer-punková Hańba! nebo pochmurná nálada londýnské kapely Buriers skrze jejich zpěváka Jamese P. Honeyho. Splní se také mnohaleté přání přivítat úžasné Majerovy brzdové tabulky. Z českých jmen se s novou deskou představí B4 či UKWLT (aka Todd Nesbitt nově ve dvojici s Petrem Somogyim z Lyssy za bicími). Nebudou chybět zástupci brněnské scény Tom Jegr & Gang, Bare Escape nebo Pátí na světě. Dále zahrají znovuobnovení Sýček, Atlantic Cable se svým atomovým blues, Aran Satan, Calvera, dvojice Šimanský Niesner či Frau Zwei. Tradičně bude i sobotní elektronická stage pod taktovkou hradišťské crew Bassta fidli. Kromě jejich stálých koní (Wawakal, Husha) za námi z Vídně dorazí rakousko-turecká dvojka Hanzo & Yaman a z českých klubů a hájů Llu a Kjü.

Info

MišMaš párty
17.–18. 6. 2022
Ústsko, Bojkovice
web festivalu

foto © Lupus Lindemann

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace