Zprávy / Festivalové

MišMaš párty po třech letech zpátky

MišMaš párty po třech letech zpátky

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.06.2022

MišMaš párty je po třech letech zpátky. I když pořadové číslo 27 odpovídá zrušenému ročníku z roku 2020 a v programu najdeme kapely přislíbené v daném roce, nebude vše při starém. Pořadatelé omezili návštěvnickou kapacitu a chtějí tak nějak všechno vrátit k menšímu.

Základní ingredience zůstaly beze změny – termín kolem letního slunovratu, dobrá hudba, ohně, lahváče a vegetariánské jídlo. Naprosto zásadní lokalita – starý statek Ústsko u Bojkovic v centru Bílých Karpat – také zůstává, i když ten neustále prochází opravami a zvelebováním. Co se změní je kapacita festivalu, a to na necelou polovinu míst oproti dřívějšku.

Hudební program je sestaven ze jmen, která se zapsala do paměti výjimečnými koncertními zážitky za poslední roky v covidu, nebo se na festival ráda vrací. Můžete se těšit například na americkou drone metalovou dvojici Insect Ark. Po letech se vrátí polská klezmer-punková Hańba! nebo pochmurná nálada londýnské kapely Buriers skrze jejich zpěváka Jamese P. Honeyho. Splní se také mnohaleté přání přivítat úžasné Majerovy brzdové tabulky. Z českých jmen se s novou deskou představí B4 či UKWLT (aka Todd Nesbitt nově ve dvojici s Petrem Somogyim z Lyssy za bicími). Nebudou chybět zástupci brněnské scény Tom Jegr & Gang, Bare Escape nebo Pátí na světě. Dále zahrají znovuobnovení Sýček, Atlantic Cable se svým atomovým blues, Aran Satan, Calvera, dvojice Šimanský Niesner či Frau Zwei. Tradičně bude i sobotní elektronická stage pod taktovkou hradišťské crew Bassta fidli. Kromě jejich stálých koní (Wawakal, Husha) za námi z Vídně dorazí rakousko-turecká dvojka Hanzo & Yaman a z českých klubů a hájů Llu a Kjü.

Info

MišMaš párty
17.–18. 6. 2022
Ústsko, Bojkovice
web festivalu

foto © Lupus Lindemann

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace