Zprávy / Nové desky

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.01.2023

Audio Attaché po singlech Zprávy, Spojovatelka a nejnověji Holešovice, vydávají své druhé řadové album Místa kam se nechystáš. Nahrávka vznikla v Tajným studiu producenta Jana Brambůrka v Ústí nad Labem. Místa kam se nechystáš vyšlo 12. prosince 2022 na labelu Yannick South.

Na nové desce se kapela posunula od syrovějšího pojetí předchozího alba 200 lidí k propracovanějším aranžím, přiklonila se ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku. Skladby jsou více ve středních tempech, přes prolínající se kytarové plochy probleskují pulzující klávesy a ve dvou písních i foukací harmonika. Novinkou je hostující vokál Terezy Gabrielové, který pomáhá dokreslit atmosféru textů Vladimíra Mikeše. Místa kam se nechystáš vtahují do nejistého světa, světa hledání, periferií velkoměst, vysídlených vesnic, ale i naděje, že nic není ztraceno, že film se ještě promítá a možností je mnohem víc.


Současný zvuk je výsledkem delší spolupráce Audio Attaché a producenta desky, Jana Brambůrka, který se nakonec v průběhu natáčení stal i baskytaristou kapely. Na nahrávce se mimo současných členů kapely podílel i všestranný muzikant Martin Doležal a svou stopu v některých písních zanechal také Ondřej Ježek.

Info

Audio Attaché –⁠ Místa kam se nechystáš (Yannick South, 2022)
Bandcamp kapely

foto © Kristýna Šaarová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lenka Zbořilová aka Ivy Z vydává desku

redakce 06.02.2023

Textově vycházela ze světa, do kterého má tendenci utíkat v období pochmurných lednových dnů.

Dim Haze, rytmický bedroom pop

redakce 05.02.2023

Out For Stimuli nabízí čtvrthodinu dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze a synth popu.

Nylon Union vydávajú nový album

redakce 03.02.2023

V poradí štvrtý album Nylon Union prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov.

Floex vydává herní soundtrack

redakce 01.02.2023

Šest nových tracků stojí především na elektronických základech poháněných energií hutně vystavěných beatů.

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace