Zprávy / Offtopic-Novinky

Místo splněných přání je v kinech

Místo splněných přání je v kinech

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 23.12.2017

V kinech zajděte na nový snímek Místo splněných přání autora komediálního hitu Naprostí cizinci, který se detailně zaměřuje na temné stránky naší mysli. Restauraci The Place pravidelně navštěvuje záhadný muž, který je připraven vyslyšet a vyplnit tajná přání návštěvníků. Otázka ale zní, za jakou cenu. Film Místo splněných přání italského režiséra Paola Geneveseho běží od 7. prosince v českých kinech.

Snímek obrací pozornost k našim nevysloveným touhám. Tajemný hrdina, stálý zákazník restaurace The Place, sedí každý den u jednoho stolu, a naslouchá přáním osmi hostů. Přáním je sice ochoten vyhovět, na oplátku však požaduje splnění jistých úkolů. Kam až budou lidé ochotni zajít, aby si splnili své sny? Jaké jsou příběhy a morální limity těch, kteří se k němu obracejí?


V existenciálním dramatu Místo splněných přání se Genovese důkladně věnuje psychologii jednotlivých postav, podobně jako v divácky úspěšné komedii Naprostí cizinci. "Film se zamýšlí nad tím, že si někdy neuvědomujeme, jak krásný může život být a kolik věcí bereme jako samozřejmost a pak nevidíme pravou hodnotu toho, co máme," říká režisér.

Římský rodák Paolo Genovese (1966) studoval ekonomii a obchod. Prorazil jako režisér reklam a teprve postupně přešel k hranému filmu, kde ho přitahuje zejména žánr komedie. Uspěl již s prvním snímkem Neapolské kouzlo (Incantesimo napoletano, 2002), který spolurežíroval s Lucou Minerem. Úspěchy slavil i na sólové dráze, na níž se zabývá citovým životem hrdinů ve středním věku. Genoveseho loňské komediální drama Naprostí cizinci se stalo hitem českých kin a obecně patří k jeho divácky nejoceňovanějším filmům. Režisérova novinka Místo splněných přání byla v premiéře uvedena jako zakončovací film festivalu v Římě.

Info

Místo splněných přání

www.facebook.com/FilmEuropeCZ
www.filmeurope.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.