Zprávy / Festivalové

Mladí Ladí Dětem s Oranem Etkinem

Mladí Ladí Dětem s Oranem Etkinem

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.03.2016

Sedmý ročník mezinárodního festivalu Mladí Ladí Jazz opět představí výběr toho nejlepšího ze současného světového jazzu, ať už to budou swingoví Paris Combo, pianista Kris Bowers či mladý multiinstrumentalista Jacob Collier. Festival se letos zaměří i na dětské publikum a nabídne doprovodný vzdělávací program Mladí Ladí Dětem. Workshopy pod vedením držitele Grammy Orana Etkina proběhnou od 4. do 8. dubna v Brně, Praze, Liberci a Ústí nad Labem. Využijte jedinečnou možnost a přihlaste se ještě dnes - odpolední workshopy pro děti od 3 do 10 let jsou otevřené i pro veřejnost.

Festival Mladí Ladí Jazz, který se v Praze koná každý duben, má za sebou již šest velmi úspěšných ročníků. "Jsme velmi rádi, že se nám daří naplňovat hlavní poslání festivalu, kterým je navrácení mladého publika zpět k jazzové hudbě. Každý rok se snažíme festival něčím obohatit a letos jsme se rozhodli rozšířit do regionů dětské workshopy Orana Etkina, na které byly v loňském roce úžasné ohlasy," říká jeden z organizátorů festivalu Jan Gregar.


Oran Etkin, mezinárodně uznávaný umělec a skladatel, je po světě známý také svým jedinečným programem pro děti. Jeho hudebně vzdělávací metoda nazvaná Timbalooloo staví na intuitivním vnímání rytmu a melodie, které je stejně přirozené jako vnímání například mateřského jazyka. Díky hudebním příběhům se děti ocitnou v zábavném a interaktivním světě hudebních nástrojů, který přispívá k jejich emočnímu a kognitivnímu vývoji.

Hudebním světem se s tímto americkým klarinetistou a také držitelem ceny Grammy, projdou děti hned ze čtyř krajských měst na workshopech v Brně, Praze, Liberci a Ústí nad Labem. "Novou dimenzi tomuto projektu dodává naše snaha pracovat s dětmi, které by se jinak na takový workshop nikdy nedostaly. Věříme, že hudba je nejen lékem na duši, ale také skvělým komunikačním prostředkem," uvádí Klára Břeňová, vedoucí projektu Mladí Ladí Dětem. Dopolední workshopy pro předškolní děti jsou uzavřené pro předem registrované školky. Odpolední workshopy určené starším dětem (6 až 10 let) jsou otevřené i veřejnosti, proto se rodičům doporučuje včasná registrace.

Workshopy Orana Etkina pro děti od 3 do 10 let:
4.4. - Brno: 13:00 - 14:00 - workshop v Kabinetu Múz
5.4. - Praha: 13:30 - 14:30 - Divadlo Venuše ve Švehlovce (Slavíkova, Praha 3)
6.4. - Praha: 16:30 - 17:30 - studio Alta (U Výstaviště 21, Praha 7)
7.4. - Liberec: 13:30 - 14:30 - ZUŠ Frýdlantská (Frýdlantská 19)
8.4. - Ústí nad Labem: 14:00 - 15:00 - Dům Dětí a Mládeže (Velká Hradební 19)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Festival Sonda a těžce přístupné audiovizuální hlubiny

redakce 19.09.2022

Prezentuje skladatele a multimediální umělce, kteří ve své tvorbě neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu. Hvězdárna a planetárium, Brno.

Festival Jazz On5 přivítá Lovana, Parlato i The Bad Plus

redakce 18.09.2022

Energický funk a soul s prvky brass music a jazzu přiveze do Prahy renomovaná brooklynská kapela Huntertones.

TransCentury Update zve do Lipska elitní alternativu

redakce 18.09.2022

Unikátní prostor s neopakovatelnou akustikou slibuje vystoupení skvělých jmen alternativní scény, jako jsou například Amyl and The Sniffers, Caroline, The Comet is Coming, Crack Cloud, Ezra Furman nebo Mabe Fratti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace