Zprávy

Mmnk vydávají videoklip k singlu Město

Mmnk vydávají videoklip k singlu Město

redakce | Zprávy | 24.01.2022

Coby další vlaštovku z chystaného debutu vysílají brněnští Mmnk singl Město i s videoklipem z dílny Cromagnon studia, v režii Jonáše Svobody a Jana Čapka. Delirická, potemnělá sága o sídláckým životě a touze otočit vlastní vyhoření ve svůj prospěch. Tvůrci videa tvrdí, že “nezáleží, jak hluboko klesáme, jak rychle utíkáme nebo jak daleko mimo kurz bloudíme. Důležité věci se vracejí.”

Město je anti-óda na prostředí vzniku, se kterým kapela svádí určitý boj, směje se jeho možnostem a proklouzává mu mezi prsty. Singl z nadcházející desky kapely Uměnení 2: Ohnivá pomsta má absurdní text, který je projevem absolutní rezignace a nevůle měnit svoje okolí. V klipu doprovázejícím release vytváří kapela umělou realitu plnou dadaistického humoru a špatných vtipů. Město je příběh o přátelství a nových začátcích.

Debutové album Uměnení 2: Ohnivá pomsta vychází 4. února u Kabinet Records na vinylu a všech streamovacích platformách.

Info

Mmnk
Fb kapely

foto © Tereza Odehnalova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

Marie Kieslowski vydává první sólový singl

redakce 27.09.2022

Výrazným hostem v písni Je všechno dobrý? je Klára Vytisková, kterou Marie pozvala pro její charakteristickou barvu hlasu a soulové cítění.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Online kasina v České republice

komerční článek 27.09.2022

Na veškerou činnost těchto platforem dohlíží v souladu s platnou legislativou Ministerstvo financí ČR.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace