Zprávy

MMNK vypouští druhý singl z připravované desky

MMNK vypouští druhý singl z připravované desky

redakce | Zprávy | 07.12.2020

Po skladbě Cizinec přicházejí MMNK s novinkou Masokombinát - jedná se tak již o druhý singl z připravované dlouhohrající desky, jejíž vydání na jaře roku 2021 zaštítí label Kabinet Records.

Kapela MMNK vznikla teprve v roce 2019 a po úvodním koncertě na narozeninách legendární Helmutovy stříkačky se namísto vystupování rozhodla plně věnovat skládání a nahrávání nové desky. Nový materiál však stihli vyzkoušet i v pandemií stižené sezóně 2020 - hojně navštívená show v Kabinetu múz byla důkazem, že být mladou nadějnou kytarovou skupinou není oxymóron. Hlavní zbraní MMNK je jejich sound. Sami členové popisují svou hudbu, která se vymyká jakémukoli žánrovému zařazení, jako "white trash". Postavte proti sobě posthardcore, prog, math rock, art rock, noise, pop, brněnskou alternativu, psychedelické jazzové breaky. Potom přimíchejte koláže floutkovských vokálů, plavících se na vlně sebejisté drzosti, sdílené snad s tuzemskými Supercroo nebo dokonce J.A.R..

Skladbu Masokombinát nahrála kapela ve studiu DeNihilo s Tomášem Suchánkem a studiu Veselka s Janem Veselým. Tomáš Suchánek vytvořil i mix a o finální master se pak postaral Amák Golden (Golden Hive Studio). MMNK zde podle svých slov experimentují s popovějším zvukem a nechávají se inspirovat např. kapelou Bilderbuch či Beastie Boys - zůstávají však hlavní témata, příznačná pro celou tvorbu, totiž pocity absurdity a frustrace z fungování v dnešním světě.

Info

MMNK
Fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ima Teva vydává první singl z chystané desky

redakce 16.04.2021

Nejvíc lžeme sami sobě, zjišťuje Ima Teva v novém singlu Obligátní klam doprovázeném klipem, ve kterém se zápasí, tančí i plahočí na sněhových pláních.

Sluchátka Jabra a Samsung do neděle koupíte za nejnižší ceny

komerční článek 16.04.2021

Samsung maximálně zlevnil svá bezdrátová sluchátka. Akce se vztahuje i na nejnovější model, který spatřil světlo světa teprve v lednu.

Na vyhlášení Radio_Head Awards zahrají Fvlcrvm, Fvck_Kvlt a další

redakce 16.04.2021

Streamované předávání cen Radio_Head Awards proběhne 16. a 17. dubna. V pátek budou uděleny ceny v žánrových kategoriích a v kategorii Album roku/Cena novinářů.

Festival Rock for People se přesouvá

redakce 16.04.2021

Organizátoři RfP však slibují oznam alternativního festivalu Rock for People na královéhradeckém letišti, jen co se vyjasní parametry pořádání letních akcí.

Roadburn Redux proběhne online a zdarma

redakce 15.04.2021

Holandský festival "tvrdé" hudby Roadburn již podruhé v řadě neproběhne v běžném módu, nabízí ale výživnou online náhradu.

Jeden svět představuje téma ročníku

redakce 15.04.2021

Kdo vypadává pouze z videokonferencí a kdo z běžného života? Jaké výzvy s sebou přinesl přechod do online prostředí a jaké je naše místo v nové realitě?

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders

redakce 15.04.2021

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders streamovaná ze Studia Alta propojí akci několika producentů a umělců.

Record Store Day oznamuje vydávané tituly

redakce 14.04.2021

Během takzvaných RSD Drops dojde k vydání exkluzivních vinylových nahrávek a reedic na podporu nezávislých hudebních vydavatelství.

Concept Art Orchestra s novým klipem

redakce 14.04.2021

Pražský mezižánrový big band Concept Art Orchestra zveřejnil nový videoklip k písni Lose and Get.

Novinky u Guerilla Records

redakce 14.04.2021

Nové desky, vzpomínkové koncerty i oslava dvacátých narozenin vydavatelství.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace