Zprávy

MMNK vypouští druhý singl z připravované desky

MMNK vypouští druhý singl z připravované desky

redakce | Zprávy | 07.12.2020

Po skladbě Cizinec přicházejí MMNK s novinkou Masokombinát - jedná se tak již o druhý singl z připravované dlouhohrající desky, jejíž vydání na jaře roku 2021 zaštítí label Kabinet Records.

Kapela MMNK vznikla teprve v roce 2019 a po úvodním koncertě na narozeninách legendární Helmutovy stříkačky se namísto vystupování rozhodla plně věnovat skládání a nahrávání nové desky. Nový materiál však stihli vyzkoušet i v pandemií stižené sezóně 2020 - hojně navštívená show v Kabinetu múz byla důkazem, že být mladou nadějnou kytarovou skupinou není oxymóron. Hlavní zbraní MMNK je jejich sound. Sami členové popisují svou hudbu, která se vymyká jakémukoli žánrovému zařazení, jako "white trash". Postavte proti sobě posthardcore, prog, math rock, art rock, noise, pop, brněnskou alternativu, psychedelické jazzové breaky. Potom přimíchejte koláže floutkovských vokálů, plavících se na vlně sebejisté drzosti, sdílené snad s tuzemskými Supercroo nebo dokonce J.A.R..

Skladbu Masokombinát nahrála kapela ve studiu DeNihilo s Tomášem Suchánkem a studiu Veselka s Janem Veselým. Tomáš Suchánek vytvořil i mix a o finální master se pak postaral Amák Golden (Golden Hive Studio). MMNK zde podle svých slov experimentují s popovějším zvukem a nechávají se inspirovat např. kapelou Bilderbuch či Beastie Boys - zůstávají však hlavní témata, příznačná pro celou tvorbu, totiž pocity absurdity a frustrace z fungování v dnešním světě.

Info

MMNK
Fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šestadvacátá Ji.hlava zve na nového Švankmajera

redakce 03.07.2022

Letošní ji.hlavský vizuál od Juraje Horvátha zachycuje radost z objevování a tvořivého přístupu ke světu.

Rachot v červenci

redakce 02.07.2022

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.

52 Hertz Whale vytahují trumf jménem Phil

redakce 01.07.2022

Pětice 52 Hertz Whale přichází v pátek 1. července s novým singlem Phil, který se objeví na všech streamovacích platformách.

Science Killer vydávají Blackbirds

redakce 01.07.2022

Zpěv ztracený v ozvěnách nekonečného reverbu a snovou atmosféru občas čeří vrčící kytara.

almost.artist, nový klip a EP

redakce 01.07.2022

Pražská kapela almost.artist vydala debutové EP s názvem almost.album, na které upozorňuje klipem k titulní skladbě Ease Down.

Blue MOON Science + Lotta = Vidina

Dagmar Lauková Petrášová 30.06.2022

Meno talentovanej speváčky a skladateľky Dagmar Mišíkovej, vystupujúcej pod pseudonymom Lotta, sa spája so skupinou Fallgrapp.

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Festival Film a architektura. Pojedenácté

redakce 30.06.2022

Festival se letos rozšiřuje o nové promítací prostory a navyšuje počet projekcí. Nebudou chybět ani diskuze s tvůrci a další speciální doprovodný program.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Eva Jiřička a Ladislav Jezbera v GMU

redakce 29.06.2022

Právě probíhají dvě nové letní výstavy v královéhradecké galerii GMU – Mezi sebou Evy Jiřičky a Ego Ladislava Jezbery.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace