Zprávy / Pozvánky

Mocný týden s Keftes Party

Mocný týden s Keftes Party

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.10.2014

Nějak se nám povedlo, že děláme tenhle týden hned tři akce. Debilita? Jasně. Bude to dym? Si kuř. Když jsme bukovali koncerty na podzimní sezónu, chtěli všichni říjen a tak to tak bude. Na druhou stranu, co může být lepšího, než zažít v jednom týdnu zasněný pop, pošahanou elektroniku, silný noise, punk, love metal a one man pičusáctví? Máme za to, že nic. Takže vážení a milí, šetřete síly, bo i my protřelí rokenrolisti máme mírné obavy o své zdraví a nešilhajícím okem už švidráme po Černovicích. Ale s VÁMA to zvládnem, tak se na nás nevyserte. A co že to teda bude?

Dneska odstartuje maraton náš starý známý Tom Filepp alias Cars And Trains z Portlandu. Tohohle člověka a jeho hudbu milujem tak moc, že někteří z nás neváhali a před dvěma lety si jeli pro jeho desku We Are All Fire z Brna do Prahy přes Vídeň. Hraje asi pop stříknutý folkem a projetý elektronikou. Naživo to celé překopává a míchá a do toho hraje na kytaru, takže to není krása pouze poslechová, ale i vizuální. Navíc je zase podzim tyvole, že jo. S Tomem jede tohle turné kolega z labelu Circle Into Square, který si říká Big Pauper. Ten hraje mixy šílené elektroniky a sám si k tomu promítá nějaké psychedelie, moc nevíme, co od toho čekat, ale všichni, kdo už to viděli, jsou nadšení, takže my budeme též.


Ve středu, což je za dva dny, přijedou do Brna Vaz. Ano, Vaz. Hluková bestialita s krásnou melodikou. Jsou z Brooklynu a jedou evropské turné. Víc nevíme, bo furt na to jen čumíme. V Brně budou Vaz. K nim se připojí Unna, která dělá něco jako reunion, má plno nových a zabijáckých věcí. Viděli jsme je v srpnu na SRSS a furt na to nemůžeme zapomenout. Nejeden návštěvník, který do areálu městského lesa přišel zrovna při jejich setu a neviděl, kdo stojí na pódiu, vznesl otázku: „Tyvoe, tady dneska hrajou Gnu???“ Ale aby toho hluku nebylo moc, tak celý večer otevře písničkář z Kanady, který si říká Oldseed a hraje písničky.


Hüsker Dü, Leatherface a tak, nějak podobně znějí Canadian Rifle z Chicaga, kteří budou v sobotu. Kámoši od Sweet Cobra. Hrajou melodickou směs punku a hardcore a mají strašně složitý rider, něco ve stylu „sme tři a strašně rádi zahrajeme ve vašem městě“. V Česku už v těchhle dnech pár koncertů odehráli a prý je to velice dobré. Zabuří s nima Calvera, což je Michal z Fetch!, který vyměnil kytaru za basu a vyznává kult kníru a manšestrového oblečení. (tz: Keftes party)

Info

Cars And Trains + Big Pauper (us)
6. 10. 2014 20:00
Skleněná louka, Brno
www.carsandtrains.net
www.bigpauper.bandcamp.com

Vaz (us) + Unna (mmm) + Oldseed (can)
8. 10. 2014 19:45
Vegalité, Brno
www.vazmusic.bandcamp.com
www.mamamrdamaso.org/newmmm/unna/unna.htm
www.oldseed.bandcamp.com

Canadian Rifle (us) + Calvera
11. 10. 2014 20:15
Vegalité, Brno
www.dirtcultrecords.bandcamp.com/album/deep-ends
www.calvera.bandcamp.com

foto © Patrick Houdek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.