Zprávy / Pozvánky

Mod-punk i hip hop bez přívlastků

Mod-punk i hip hop bez přívlastků

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.10.2018

Polští Syny mají na svém kontě mají debutovou desku Orient a do Brna se vrací s aktuální deskou Sen. Doplní je nové a čerstvé jméno v mod-punku Tommy and the Commies, domácí Lavra a Sítě.

Syny jsou další projekt Roberta Piernikowského (známého z Napszyklat) a producenta 1988 (Etamski). Sami tvrdí, že dělají hip hop bez přívlastků, jakkoliv jejich hudbu recenzenti nejčastěji popisují pomocí různých škatulek jako “avantgardní” nebo “experimentální”. Svůj svět nechávají plout v minulost a tak ke slovu se dostávají zaprášené bicí automaty, analogové syntezátory a VHS kazety se stokrát ohraným videoklipem. Syrové beaty jsou rovnocenným partnerem surreálních textů a neúprosné flow.

Kanadské trio Tommy and the Commies právě vydalo svoje debutové velké album s názvem Here Come... na respektovaném Slovenly Recordings. A my tak máme možnost se opět nechat vtáhnout do světa, kde jsou v souladu popové melodie, raubířství elegantních mods a punk psaný v dobách kapel The Buzzcocks a The Undertones. A to vše se zárukou kvality bratrů Houlových, kteří své už odehráli v power-popových Statues a Strange Attractor.

Když poprvé spatříte audio-dvojče vizuální stránky Blade Runnera Lavra a zamilujete se do jeho temného doteku něhy. Osobitý ponurý trip-hop s očekávanou velkou deskou na Pushteek records.

Váš první trip na vlastní pěst. Nikdo vás nedrží za ruku. Je to chladné, znepokojující, dynamické. Konejší vás vědomí, že ten pocit musí skončit, a vzrušuje vás skutečnost, že už nikdy nebudete stejní jak předtím. Sítě, svět ve znamení ambientních hlukových ploch.

Info

Syny (pl) + Tommy and the Commies (ca) + Lavra + Sítě
29. 10. 2018 20:00
Kabinet Múz, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Jarboe a Jozef van Wissem v Rožnově i Praze

redakce 23.11.2022

Multidisciplinární umělkyně a hudebnice známá jako Jarboe poprvé upoutala pozornost veřejnosti jako členka amerického avantrockové skupiny Swans.

Živák a koncerty Báry Zmekové

redakce 23.11.2022

Její úspěšné vystoupení nabízí poetické texty, snové i chytlavé melodie na pomezí žánrů a skvělou energii mezi muzikanty na pódiu.

Tengri s Hadem pro mého munga v Eternii

redakce 23.11.2022

Tři instrumentální kapely Tengri, Etera a Hadem pro mého munga. Tři pohledy na alternativní muziku.

Konference věnovaná Bobu Dylanovi

redakce 19.11.2022

Zájemci se mohou těšit na pestrý výběr z témat posledních šedesáti let z prostoru českých zemích i prostoru středoevropského.

United Islands zaštítí uctění památky obětí z klubu Tepláreň

redakce 17.11.2022

Česká i slovenská společnosti v minulých týdnech reagovala na brutální teroristický čin, při kterém byly z nenávisti k LGBTQ+ komunitě zavražděny dvě nevinné osoby.

Postiženi angličákem? Velmi

redakce 16.11.2022

Nechte se unést fascinující výstavou nabitou artefakty angličákových ultras Jakuba Štěcha a Štěpána Adámka.

Gravity Network se vrací do Ankali

redakce 15.11.2022

Evropská klubová platforma Gravity Network plánuje v prosinci panelové diskuze, workshopy a klubovou noc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace