Zprávy / Pozvánky

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.06.2024

Kapela Model/Actriz 7. srpna zamíří poprvé do Česka, konkrétně do pražského klubu Bike_Jesus. Lip Critic přijedou tamtéž 17. září. V režii Heartnoize Promotion.

Tvorba Model/Actriz čerpá z repetitivnosti a fyzičnosti elektronické hudby, kterou rozkládá a znovu skládá dohromady s kytarou a baskytarou do výsledného noise-rocku. Industriální zvuky se tu potkávají s texty zkoumající lidskou touhu a tělesnost, stejně jako městské prostředí a život v něm. Album Dogsbody je zasazené do městské krajiny protkané nadzemní železnicí a jejím všudypřítomným hukotem, který Model/Actriz otiskli do své debutové desky. Dogsbody si pohrává s dualitou přírody jako bytosti, která je zároveň obyčejná i ohromující.


Od klasického punku k postmodernímu popu pro budoucnost bez žánrů. Newyorská kapela Lip Critic hraje na samplery, dvoje bicí a k tomu samozřejmě nechybí vokály – netradiční sestava nástrojů jim umožňuje tvořit hudbu od hardcoru po divoké noisové struktury. Lip Critic vznikli v New Yorku v roce 2018, největší pozdvižení ale vzbudila jejich první dlouhohrající deska z letošního roku Hex Dealer. Americká kapela si na ní pohrává s nejrůznějšími hudebními postupy a tématy, texty alba se často zaměřují na tělo a způsoby, jakými se naše vnitřní funkce propojují vnějšími předměty, aby vyřešily strádání duše. Každá skladba zpracovává širokou škálu emocí, které nepostrádají silnou taneční energii.

Info

Model/Actriz (us)
7. 8. 2024 20:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

Lip Critic (us)
17. 9. 2024 20:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © se svolením Wasserman Music

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace