Zprávy

Moderat potřetí a naposled

Moderat potřetí a naposled

iob | Zprávy | 16.01.2016

Hudební fúze dvou projektů, odrostlých floutků v letech a vtipálků, dříve producentů německých hiphopových obskurit, nyní tzv. gheto-tech a kdoví-co-ještě beatmakerů Gernota Bronserta a Sebastiana Szaryho, dohromady Modeselektor. A původně hudebního nerda (doslova! když si programoval vlastní software na tvorbu muziky), pracujícího s postupy uhlazeného glitche na poli IDM. Nyní hip-Berlíňan, který vzal do ruky kytaru, aby si tak splnil sny písničkáře, shoegazeový romantik Sascha Ring aka Apparat. Dohromady dali vzniknout elektronické skupině Moderat, jejichž druhá deska II sklidila zasloužený úspěch. A to nejen díky atmosférickému míchání mnohdy pokroucených vokálů s písničkovou strukturou Apparata a více než solidním, zvukově silným klubovým „spodkem“. Oproti eponymní dlouhohrající prvotině tomu trochu chyběly „koule“, ale koncept byl naopak dotaženější, takže předchůdce byl podle všeho překonán.

Co se týče perfektních živých vystoupení, tam se posunuli o několik úrovní. Spolupracovali na nich (a i všechny ostatní grafické a vizuální prvky, nehledě na videa k celé první desce) se spřátelenou berlínskou uměleckou skupinou Pfadfinderei, kteří jsou mnohdy uváděni přímo jako členové skupiny. A protože na prvního dubna bylo ohlášeno nové, třetí a podle všech indicií i poslední album uzavírající trilogii konceptu zvukově-sociálního experimentu tohohle tria, je lepší se těšit, než si stýskat.


Podle uveřejněného proma na stránce labelu Monkeytown, který vedou právě pánové z Modeselektor, půjde o introspektivnější záležitost, o poslední část jejich sociálního experimentu na téma hudební skupina. Jsou oni, se svými rozdílnými povahami, charaktery a silnými individualitami schopni dlouhé spolupráce – ať už ve studiu nebo následně na turné? Očividně se jim daří obé. Zároveň s deskou oznámili pro příští rok i řadu koncertů. Nám se sice vyhnou, ale Polsko, Rakousko nebo Německo je jasná volba.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hradby Samoty chystají podzimní koncerty

redakce 24.09.2021

Festival Hradby Samoty, který se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty plánuje nabitý podzim.

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Tolstoys v novém klipu: Buďte naplno se svými blízkými

redakce 22.09.2021

Skladba Skin Hunger (We Are Human Beings) je oslavou lidstva a vzájemné tolerance

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace