Zprávy

Moderat potřetí a naposled

Moderat potřetí a naposled

iob | Zprávy | 16.01.2016

Hudební fúze dvou projektů, odrostlých floutků v letech a vtipálků, dříve producentů německých hiphopových obskurit, nyní tzv. gheto-tech a kdoví-co-ještě beatmakerů Gernota Bronserta a Sebastiana Szaryho, dohromady Modeselektor. A původně hudebního nerda (doslova! když si programoval vlastní software na tvorbu muziky), pracujícího s postupy uhlazeného glitche na poli IDM. Nyní hip-Berlíňan, který vzal do ruky kytaru, aby si tak splnil sny písničkáře, shoegazeový romantik Sascha Ring aka Apparat. Dohromady dali vzniknout elektronické skupině Moderat, jejichž druhá deska II sklidila zasloužený úspěch. A to nejen díky atmosférickému míchání mnohdy pokroucených vokálů s písničkovou strukturou Apparata a více než solidním, zvukově silným klubovým „spodkem“. Oproti eponymní dlouhohrající prvotině tomu trochu chyběly „koule“, ale koncept byl naopak dotaženější, takže předchůdce byl podle všeho překonán.

Co se týče perfektních živých vystoupení, tam se posunuli o několik úrovní. Spolupracovali na nich (a i všechny ostatní grafické a vizuální prvky, nehledě na videa k celé první desce) se spřátelenou berlínskou uměleckou skupinou Pfadfinderei, kteří jsou mnohdy uváděni přímo jako členové skupiny. A protože na prvního dubna bylo ohlášeno nové, třetí a podle všech indicií i poslední album uzavírající trilogii konceptu zvukově-sociálního experimentu tohohle tria, je lepší se těšit, než si stýskat.


Podle uveřejněného proma na stránce labelu Monkeytown, který vedou právě pánové z Modeselektor, půjde o introspektivnější záležitost, o poslední část jejich sociálního experimentu na téma hudební skupina. Jsou oni, se svými rozdílnými povahami, charaktery a silnými individualitami schopni dlouhé spolupráce – ať už ve studiu nebo následně na turné? Očividně se jim daří obé. Zároveň s deskou oznámili pro příští rok i řadu koncertů. Nám se sice vyhnou, ale Polsko, Rakousko nebo Německo je jasná volba.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Quentin Tarantino v Biu Oko

redakce 22.07.2019

Na plátně letenského kina se uskuteční filmová přehlídka Quentin Tarantino v Biu Oko s podtitulem Magor z videopůjčovny.

Hatari přivezou BDSM techno pop

redakce 22.07.2019

Islandští Hatari přivezou industrial antikapitalistický technodystopický sado-maso démonický pop.

Diego Maradona na plátnech kin

redakce 22.07.2019

Diego Maradona je třetí částí inovativních dokumentárních filmů z dílny oscarového týmu, který stojí za snímky Senna a Amy.

Full Moon #99-100 na Spotify

redakce 21.07.2019

Co víc říci, když máš stovku v líci? Dejte si pár minut s tradičním Playlistem na Spotify k jubilejnímu číslu.

Sun Wu Kung znovu v Soulkostele

redakce 21.07.2019

Jedenáctý Sun Wu Kung se opět vrátí do vernéřovického Soulkostela. Letos má na soupisce Altbau, Pulsar, Fotbal či Lavru.

Psych Tent znovu dílem Fluff Festu

redakce 20.07.2019

Letošní vydání Fluff Festu se opět uskuteční na letišti v Rokycanech. Těšit se můžete na zavedený program Psych Tent stage.

Festival Colour Meeting zve do Poličky

redakce 19.07.2019

Hudba, divadlo, výtvarné díly i krátkodobé výstavy, domácí kuchyně servírovaná mezi středověkými hradbami a rybníkem.

Očekávaný horor Slunovrat v kinech

redakce 19.07.2019

Slavnost může začít. Slunovrat, možná vůbec nejočekávanější horor letošního roku, vstoupí v srpnu do českých kin.

Pozvánka na výstavu: Situation Silesia

redakce 19.07.2019

Iniciativa výstavy Situace Silesia 2019 navazuje na bilanční přehlídku OVA 95–05 a na projekt Situace Ostrava 2017.

Rolo Tomassi naladí Sedmičku

redakce 18.07.2019

Rolo Tomassi hrají muziku, co leží napůl cesty mezi rádiovými hity a surovým metalem. V Praze je doplní Cryptodira a Loathe.