Zprávy

Moderat potřetí a naposled

Moderat potřetí a naposled

iob | Zprávy | 16.01.2016

Hudební fúze dvou projektů, odrostlých floutků v letech a vtipálků, dříve producentů německých hiphopových obskurit, nyní tzv. gheto-tech a kdoví-co-ještě beatmakerů Gernota Bronserta a Sebastiana Szaryho, dohromady Modeselektor. A původně hudebního nerda (doslova! když si programoval vlastní software na tvorbu muziky), pracujícího s postupy uhlazeného glitche na poli IDM. Nyní hip-Berlíňan, který vzal do ruky kytaru, aby si tak splnil sny písničkáře, shoegazeový romantik Sascha Ring aka Apparat. Dohromady dali vzniknout elektronické skupině Moderat, jejichž druhá deska II sklidila zasloužený úspěch. A to nejen díky atmosférickému míchání mnohdy pokroucených vokálů s písničkovou strukturou Apparata a více než solidním, zvukově silným klubovým „spodkem“. Oproti eponymní dlouhohrající prvotině tomu trochu chyběly „koule“, ale koncept byl naopak dotaženější, takže předchůdce byl podle všeho překonán.

Co se týče perfektních živých vystoupení, tam se posunuli o několik úrovní. Spolupracovali na nich (a i všechny ostatní grafické a vizuální prvky, nehledě na videa k celé první desce) se spřátelenou berlínskou uměleckou skupinou Pfadfinderei, kteří jsou mnohdy uváděni přímo jako členové skupiny. A protože na prvního dubna bylo ohlášeno nové, třetí a podle všech indicií i poslední album uzavírající trilogii konceptu zvukově-sociálního experimentu tohohle tria, je lepší se těšit, než si stýskat.


Podle uveřejněného proma na stránce labelu Monkeytown, který vedou právě pánové z Modeselektor, půjde o introspektivnější záležitost, o poslední část jejich sociálního experimentu na téma hudební skupina. Jsou oni, se svými rozdílnými povahami, charaktery a silnými individualitami schopni dlouhé spolupráce – ať už ve studiu nebo následně na turné? Očividně se jim daří obé. Zároveň s deskou oznámili pro příští rok i řadu koncertů. Nám se sice vyhnou, ale Polsko, Rakousko nebo Německo je jasná volba.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Dreampopoví Billow mají nový singl

redakce 19.09.2019

Dreampopová kapela Billow vydá na slovenském labelu Z Tapes svou druhotinu Seascape. Tu předznamenává singl Meridian.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

KlipyTipy: Beata Hlavenková - Prameny

redakce 19.09.2019

Pianistka, skladatelka a producentka vydává nové album Sně ve spolupráci s trumpetistou Oskarem Törökem.

Moravský podzim jubiluje i se Suzanne Vega

redakce 19.09.2019

Posluchačům během tří týdnů předkládá festival mix devatenácti pestrých akcí prezentujících hudbu od 17. století po současnost.

Mooncloud #31: Sect

redakce 18.09.2019

Americký all star hardcore projekt Sect letos vydal novou desku a namíchal i jednatřicáté porkračování Mooncloudu.