Zprávy

Moderat potřetí a naposled

Moderat potřetí a naposled

iob | Zprávy | 16.01.2016

Hudební fúze dvou projektů, odrostlých floutků v letech a vtipálků, dříve producentů německých hiphopových obskurit, nyní tzv. gheto-tech a kdoví-co-ještě beatmakerů Gernota Bronserta a Sebastiana Szaryho, dohromady Modeselektor. A původně hudebního nerda (doslova! když si programoval vlastní software na tvorbu muziky), pracujícího s postupy uhlazeného glitche na poli IDM. Nyní hip-Berlíňan, který vzal do ruky kytaru, aby si tak splnil sny písničkáře, shoegazeový romantik Sascha Ring aka Apparat. Dohromady dali vzniknout elektronické skupině Moderat, jejichž druhá deska II sklidila zasloužený úspěch. A to nejen díky atmosférickému míchání mnohdy pokroucených vokálů s písničkovou strukturou Apparata a více než solidním, zvukově silným klubovým „spodkem“. Oproti eponymní dlouhohrající prvotině tomu trochu chyběly „koule“, ale koncept byl naopak dotaženější, takže předchůdce byl podle všeho překonán.

Co se týče perfektních živých vystoupení, tam se posunuli o několik úrovní. Spolupracovali na nich (a i všechny ostatní grafické a vizuální prvky, nehledě na videa k celé první desce) se spřátelenou berlínskou uměleckou skupinou Pfadfinderei, kteří jsou mnohdy uváděni přímo jako členové skupiny. A protože na prvního dubna bylo ohlášeno nové, třetí a podle všech indicií i poslední album uzavírající trilogii konceptu zvukově-sociálního experimentu tohohle tria, je lepší se těšit, než si stýskat.


Podle uveřejněného proma na stránce labelu Monkeytown, který vedou právě pánové z Modeselektor, půjde o introspektivnější záležitost, o poslední část jejich sociálního experimentu na téma hudební skupina. Jsou oni, se svými rozdílnými povahami, charaktery a silnými individualitami schopni dlouhé spolupráce – ať už ve studiu nebo následně na turné? Očividně se jim daří obé. Zároveň s deskou oznámili pro příští rok i řadu koncertů. Nám se sice vyhnou, ale Polsko, Rakousko nebo Německo je jasná volba.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žižkovská Noc znovu bez žánrového omezení a předsudků

redakce 26.02.2020

Na pódiích čtyřiceti pražských klubů, divadel, střešních kaváren či zapadlých hospůdek se vystřídá více než 350 interpretů.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Techno dechovka Meute představí nové album v Praze a na Colours

redakce 26.02.2020

Formace spojuje hypnotické techno a strhující dechovou hudbu, osvobozuje elektronickou hudbu od dýdžejského pultu.

Pet Shop Boys vystoupí v květnu v Praze

redakce 25.02.2020

Britské duo Pet Shop Boys se letos rozjíždí poprvé ve své historii na evropské turné i se svými největšími hity.

Žižkovská noc láká na warmupy a doprovodný program

redakce 25.02.2020

Benefiční tetování, diskuze o sexuálním násilí nebo koncert pro Kuchařky bez domova? Žižkovská noc láká na bohatý doprovodný program

Festival Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména

redakce 25.02.2020

Lenka Dusilová, Čavalenky, Cacao Mental a několik domácích all-star kapel se chystá na další ročník festivalu Colour Meeting.

Burza desek Gram Bazaar letos na Žižkovské noci

redakce 24.02.2020

Letošní edici tradiční vinylové burzy Gram Bazaar přiveze cčsopis Full Moon na Žižkovskou noc.

Bright Eyes. Lucerna Music Bar.

redakce 24.02.2020

Vibrující folk, elektrifikovaný rock nebo zvonivé country. Skvělé písničky a muzikantské mistrovství.

Kytarový květen s Will & The People i Vukovi

redakce 24.02.2020

V rámci série UpTONE vystoupí ambiciozní britská indie čtveřice Will & The People, noise rockoví Vukovi poprvé sólo.

Yotto se vrací do Roxy

redakce 24.02.2020

Svými sety zvládl potěšit a pobavit lidi na celém světě, ať už šlo o kalifornskou Coachellu nebo londýnský klub Printworks.