Zprávy

Moimir Papalescu se vrací na Hithit

Moimir Papalescu se vrací na Hithit

redakce | Zprávy | 24.09.2015

Po předchozím úspěšném financování alba Change se Moimir Papalescu s Die alten Maschinen vrátil na Hithit a pokouší se tentokrát financovat první turné kapely.

"Kdysi dávno, tuším ještě rok před vznikem Moimir Papalescu & The Nihilists, tedy v roce 2002, se v mé hlavě zrodila myšlenka na projekt, postavený čistě na estetice robotů. Bylo to dávno předtím, než vznikly skvělé koncepty, jako třeba Machinarium (na kterém se mimochodem podílí výtvarník Adolf Lachman, který vytvořil i veškeré naše vizuály) nebo nedávno bezva sci-fi Ex Machina, která je zmíněné robo-estetice také ideově hodně podobná."


Název turné je inspirován prvním albem Mašin, které mělo původně nést název Machinery. "Abychom tomu dali patřičnou technologickou patinu, označili jsme ho jako druhou verzi, tedy Machinery 2.0," píše k tomu Moimir Papalescu na stránce projektu. Die alten Maschinen mají na kontě singl s Geraldem V. Casale z legendárních Devo a spolupráce Moimira s druhým stálým členem, hrdinou 80. let, Leonem Stevensonemprobíhá především virtuálně. "Dělat hudbu takhle "na dálku" je totiž velký dobrodružství. A i když je tahle spolupráce virtuální, je výsledek skutečnější a opravdovější, než by se mohlo zdát. A poprvý od The Nihilist zas můžu namíchat různý styly v jeden jedinečnej koktejl. Mašiny jsou tak elektro, disko, pop i punk. Nová vlna i blues. Reggae i rokenrol."

Fanoušci se mohou na turné podílet tak, že si na Hithitu koupí některou z odměn, které kapela připravila. Kromě vstupenek na turné, běžných downloadů, CD nebo vinylů kapela nabízí také unikátní odměny jako limitovaný tisk ilustrace Adolfa Lachmana z obalu alba Change nebo Moimirův oblíbený robot Gort z legendárního sci-fi filmu Den, kdy se zastavila Země.

Info

Die alten Maschinen

www.hithit.com/project/1751

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film Zpráva je promítán v den holocaustu

redakce 27.01.2021

Sám režisér se už v minulosti pozastavoval nad tím, že film o hrdinském činu dvou československých občanů ještě nebyl zpracován například velkou zahraniční produkcí.

Soundtrack jednoho života: Grotesq

redakce 27.01.2021

Grotesq je organická, místy znepokojivá story plná motivů z autorova života. Reference na dětství, dospívání v industriálním městě, obsesi Tumblrem, lásku k postpunku.

Barbora Mochowa a Jakub König jako další hosté projektu Fúzie

redakce 26.01.2021

Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách menšin a narůstajícího extremismu a rasismu.

Small Town Life vydávajú dlho pripravovaný album

redakce 26.01.2021

Koncom minulého roka skupina ako avízo dokončenia albumu vydala druhý singel Sarcasm, ktorý sa krátko po release dostal aj do oficiálnych playlistov Spotify.

Ai fen vydává remixové EP Post Postforever

redakce 25.01.2021

Již původní název si hrál s časem a jeho významy. Remix EP Post Postforever jde ještě o krok dále.

Silent Letter prekračuje hranice techna

redakce 25.01.2021

Nie je žiaden nováčik, s českou klubovou scénou je pevne spätý už od konca 90. rokov pod pseudonymom Paul Hawk.

Rok s Chaplinem a novými soundtracky ke Kidovi

redakce 24.01.2021

K oslavám sta let výročí filmu a jeho znovuuvedení do kin vzniknou tři nové soundtracky od současných českých muzikantů, které ukážou aktuálnost a nesmrtelnost Chaplinových grotesek.

Concept Art Orchestra vydávají nahrávku

redakce 24.01.2021

Skladba je výjimečná svým rozměrem, žánrovým zasazením na pomezí jazzu a vážné hudby, programním zaměřením, jakož i tím, že se na ní postupně podílelo více skladatelů.

Odovzdávanie ocenenia Biela vrana 2020

redakce 23.01.2021

Večeru budú dominovať témy spojené s uplynulým rokom ťažkých spoločenských skúšok a oslavou občianskej statočnosti.

Televize Naživo mění koncept

redakce 23.01.2021

Televize Naživo od 20. listopadu odvysílala 59 premiér, z toho 21 přímých přenosů Naživo, na které bylo třeba 484 hodin zkoušení a příprav.