Zprávy

Moimir Papalescu se vrací na Hithit

Moimir Papalescu se vrací na Hithit

redakce | Zprávy | 24.09.2015

Po předchozím úspěšném financování alba Change se Moimir Papalescu s Die alten Maschinen vrátil na Hithit a pokouší se tentokrát financovat první turné kapely.

"Kdysi dávno, tuším ještě rok před vznikem Moimir Papalescu & The Nihilists, tedy v roce 2002, se v mé hlavě zrodila myšlenka na projekt, postavený čistě na estetice robotů. Bylo to dávno předtím, než vznikly skvělé koncepty, jako třeba Machinarium (na kterém se mimochodem podílí výtvarník Adolf Lachman, který vytvořil i veškeré naše vizuály) nebo nedávno bezva sci-fi Ex Machina, která je zmíněné robo-estetice také ideově hodně podobná."


Název turné je inspirován prvním albem Mašin, které mělo původně nést název Machinery. "Abychom tomu dali patřičnou technologickou patinu, označili jsme ho jako druhou verzi, tedy Machinery 2.0," píše k tomu Moimir Papalescu na stránce projektu. Die alten Maschinen mají na kontě singl s Geraldem V. Casale z legendárních Devo a spolupráce Moimira s druhým stálým členem, hrdinou 80. let, Leonem Stevensonemprobíhá především virtuálně. "Dělat hudbu takhle "na dálku" je totiž velký dobrodružství. A i když je tahle spolupráce virtuální, je výsledek skutečnější a opravdovější, než by se mohlo zdát. A poprvý od The Nihilist zas můžu namíchat různý styly v jeden jedinečnej koktejl. Mašiny jsou tak elektro, disko, pop i punk. Nová vlna i blues. Reggae i rokenrol."

Fanoušci se mohou na turné podílet tak, že si na Hithitu koupí některou z odměn, které kapela připravila. Kromě vstupenek na turné, běžných downloadů, CD nebo vinylů kapela nabízí také unikátní odměny jako limitovaný tisk ilustrace Adolfa Lachmana z obalu alba Change nebo Moimirův oblíbený robot Gort z legendárního sci-fi filmu Den, kdy se zastavila Země.

Info

Die alten Maschinen

www.hithit.com/project/1751

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace