Zprávy

Moimir Papalescu se vrací na Hithit

Moimir Papalescu se vrací na Hithit

redakce | Zprávy | 24.09.2015

Po předchozím úspěšném financování alba Change se Moimir Papalescu s Die alten Maschinen vrátil na Hithit a pokouší se tentokrát financovat první turné kapely.

"Kdysi dávno, tuším ještě rok před vznikem Moimir Papalescu & The Nihilists, tedy v roce 2002, se v mé hlavě zrodila myšlenka na projekt, postavený čistě na estetice robotů. Bylo to dávno předtím, než vznikly skvělé koncepty, jako třeba Machinarium (na kterém se mimochodem podílí výtvarník Adolf Lachman, který vytvořil i veškeré naše vizuály) nebo nedávno bezva sci-fi Ex Machina, která je zmíněné robo-estetice také ideově hodně podobná."


Název turné je inspirován prvním albem Mašin, které mělo původně nést název Machinery. "Abychom tomu dali patřičnou technologickou patinu, označili jsme ho jako druhou verzi, tedy Machinery 2.0," píše k tomu Moimir Papalescu na stránce projektu. Die alten Maschinen mají na kontě singl s Geraldem V. Casale z legendárních Devo a spolupráce Moimira s druhým stálým členem, hrdinou 80. let, Leonem Stevensonemprobíhá především virtuálně. "Dělat hudbu takhle "na dálku" je totiž velký dobrodružství. A i když je tahle spolupráce virtuální, je výsledek skutečnější a opravdovější, než by se mohlo zdát. A poprvý od The Nihilist zas můžu namíchat různý styly v jeden jedinečnej koktejl. Mašiny jsou tak elektro, disko, pop i punk. Nová vlna i blues. Reggae i rokenrol."

Fanoušci se mohou na turné podílet tak, že si na Hithitu koupí některou z odměn, které kapela připravila. Kromě vstupenek na turné, běžných downloadů, CD nebo vinylů kapela nabízí také unikátní odměny jako limitovaný tisk ilustrace Adolfa Lachmana z obalu alba Change nebo Moimirův oblíbený robot Gort z legendárního sci-fi filmu Den, kdy se zastavila Země.

Info

Die alten Maschinen

www.hithit.com/project/1751

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Martin M. Šimečka a Modré hory bežia rap na dlhé trate

redakce 26.09.2021

Vznikla skladba o koncertovaní a behaní, zmiešaná s filozofickými úvahami o mysli, pohybe či existenciálnej clivote.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

Alt-J ohlašují novou desku singlem U&ME

redakce 24.09.2021

Skupina alt-J, nominovaná na ceny Mercury Prize, Grammy nebo Brit Award, oznámila očekávané čtvrté album The Dream.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Hradby Samoty chystají podzimní koncerty

redakce 24.09.2021

Festival Hradby Samoty, který se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty plánuje nabitý podzim.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace