Zprávy / Pozvánky

Moimir Papalescu & the Nihilists i Kill the Dandies! chystají nové desky

Moimir Papalescu & the Nihilists i Kill the Dandies! chystají nové desky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.02.2024

Horké novinky z garáže Moimir Papalescu & the Nihilists! Na jaře se konečně uskuteční křest dlouho očekávaného nového alba Mystery Women in the Acid Pools, které vychází 8. března v koprodukci labelů Drug Me Records a Indies Scope. Její vydání a natočení klipu můžete podpořit v kampani na Hithitu.

Co k ní říká sama kapela? "Naše nová spolupráce vznikla hlavně ze zvědavosti. Nihilisti byli vždy postavení na kontrastu odlišných osobností zakládajících členů. Zajímalo nás, co se stane, když do toho půjdeme znovu, když tímhle chemickým koktejlem znovu zamícháme. První impulsem byla nabídka zahrát na jednom známém festivalu. Tím jsme se vlastně pořádně zase po letech sešli. Všechno bylo domluvené. Akce se ale nekonala a vzhledem ke covidu tehdy z plánovaného hraní sešlo. Díky tomu jsme ale měli čas na novou tvorbu, protože revival sami sobě dělat vážně nechceme. Co vzniklo z našeho nového spojení posuďte sami. Místy výbušnina, místy cukrkandl a často hustá mlha, ve které se leckdo ztratí beze stopy. Nebudeme vám mazat med kolem pusy. Naše album není přívětivé i když je místy sladké a rozhodně si zatančíte."

Křtít se bude 13. března v Roxy a Nihilisty podpoří pražský projekt Orient a také Candy Flip djs se svojí sbírkou vinylů.

Novou desku chystají i spříznění Kill the Dandies!. Record release party proběhne 24. 5. v Kasárnách Karlín coby součást večera, který pořadatelé uvádějí takto: "Adept na nejlepší psychedelický večírek v roce 2024 je tu. Psychedelie má své neodmyslitelné místo v proudech alternativní hudby od 60. let po současnost. Jestli existuje jedno z mála současných jmen v povědomí každého pokročilého fanouška žánru, které naplňuje status must see tak jsou to právě američtí Night Beats! Projekt stojící na bedrech kreativního Danny Lee Blackwella vyniká podmanivými melodiemi a hypnotickými rytmy. Zdoben je mystériem, charakteristickým zpěvem i zvukem kytary, nebo čitelným západo-americkým vibem, zkrátka má styl. Stay tuned!"

Info

Moimir Papalescu & the Nihilists
Facebook

Kill the Dandies!
Facebook

živě:
Moimir Papalescu & the Nihilists - release party
13. 3. 2024 Roxy, Praha
Fb událost

Night Beats (us) + Kill the Dandies!
24. 5. 2024 Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © se svolením Moimir Papalescu & the Nihilists

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Opulence: letní eventová série Radia Wave a GHMP

redakce 06.07.2024

Kromě několika opulentních koncertů v zákoutích zdejších zahrad se můžete těšit na tematické debaty vedené hudební publicistkou Anetou Martínkovou.

Okay Kaya, Yann Destal a Kavinsky v Praze

redakce 05.07.2024

Dva večery s tou nejlepší francouzskou elektronikou a jeden s tajuplnou hudebnici. Fource.

CocoRosie oslaví v Praze dvacet let na scéně

redakce 04.07.2024

Svým uměním se zasazují o lidská práva, zpochybňují společenské normy a často si pohrávají s různými tabu.

Porridge Radio ve Futuru

redakce 04.07.2024

Výrazný zvuk, kombinující prvky indie rocku a postpunku, je doplněn o upřímné texty, které se nebojí otevřeně reflektovat emocionální turbulence a existenciální otázky.

Fource přivezou The Last Dinner Party, Cults i Alana Walkera

redakce 01.07.2024

Jako když paprsky světla pronikají do temných koutů – hudba Cults je jako posmutnělý film, který je ale plný záblesků naděje.

Laid Back Country Picker v Café V lese

redakce 30.06.2024

Jeho motto zní „hrát country hudbu a chovat se k lidem správně“ a tohoto slibu se drží každý večer.

Henry Moor, loutky, horský potok a pomník konzumerismu v GMU

prof. Neutrino 29.06.2024

Čtyři nové výstavy, včetně britského sochaře Henryho Moora, jehož díla se v Česku objevují po více než 30 letech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace