Zprávy / Pozvánky

Molchat Doma přivezou novou desku

Molchat Doma přivezou novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.06.2024

Po dvou a půl letech se nespoutaná běloruská parta Molchat Doma vrací do Prahy. Velká Lucerna 22. listopadu bude snad dostatečně velká, aby se dostalo na všechny fanoušky. Nenechte si tuhle smršť post-punku, new-wave a synth-popu ujít. Tentokrát se můžeme těšit na novou desku Belaya Polosa i na special guests v podání amerických Urban Heat.

Molchat Doma vznikli před sedmi lety v běloruském Minsku, dneska tvoří z Los Angeles. Jejich muzika je temná a současně se na ni dá tančit, má v sobě spoustu goth energie. Prorazili v roce 2020, kdy nasbírali víc než milion zhlédnutí na YouTube a stali se fenoménem na Bandcampu. Ten samý rok se vystřelila skladba z jejich druhé desky na TikToku. Pokud si myslíte, že nevíte, o čem je řeč, pusťte si song Bedpan (BorisRyzhy) neboli Судно(БорисРыжий). Ve stejném duchu kapela pokračuje. Nasbírali přes 600 milionů streamů, 8,4 miliardy zhlédnutí videí (z toho 6,62 na TikToku) a na YouTube mají 590 tisíc odběratelů.


Protože do Prahy v listopadu dorazí s novu deskou. Po čtyřech letech vydávají album s názvem Belaya Polosa. Deska vyjde 6. září 2024 a měla by být syrovým svědectvím o změnách ve složité době. Právě mnoha změnami kapela za poslední roky prošla, především tedy její členové v osobním životě, a všechno, co se událo, se do jejich muziky propisuje.

Info

Molchat Doma (by) + Urban Heat (us)
22. 11. 2024 19:00
Lucerna Velký sál, Praha
Fb událost

foto © se svolením D Smack U Promotion & Red Triangle

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace