Zprávy

Moonshye vydává singl, chystá desku

Moonshye vydává singl, chystá desku

redakce | Zprávy | 09.10.2020

Česká alternativní písničkářka Moonshye pochází ze Slezska, kde měla vždy blízko k polským hranicím. Po rozhodnutí věnovat se více muzice a vlastní tvorbě se z České republiky vydala nejprve zkusit štěstí v Norsku, kde strávila léto buskingem a odtud se pak přestěhovala do Lodže. Její hudební poezie má mnoho tváří. Osciluje mezi prostými písněmi a vrstevnatými skladbami, mezi efemérním zpěvem a silnějším výrazem.

V roce 2018 si jí všimli organizátoři polského festivalu alternativních písničkářů Opole Songwriters Festival a o rok později již mohla svou tvorbu představit širšímu publiku na Soundrive festivalu v Gdaňsku. Letos jste ji mohli slyšet na festivalu Cool v plotě v Písku. Nyní je Moonshye připravená vstoupit na scénu se svým oficiálním singlem Curtain of the Moon. Píseň je první ochutnávkou z nadcházejícího stejnojmenného alba, které vzniklo v brněnském studiu Rustical Records s producenty Pavlem Šmídem a Martinem Pírem. Píseň Curtain of the Moon má dvě roviny - v té symbolické zpívá o prchavé blízkosti mezi měsícem a letícími oblaky, v hlubší rovině je to však zpěv lásky o hledání krásy v pomíjivosti noci.

Moonshye si ke spolupráci na albu pozvala několik vynikajících hostů, v písni Curtain of the Moon uslyšíte kromě její kytary a vokálů také specifický zvuk nástroje Array mbira v podání Pavla Šmída nebo Asiu Szczęsnowicz na ukulele. Na další písně s atmosférickými vokály a rozmanitými instrumentálním aranžemi se můžeme těšit začátkem listopadu, kdy vychází debutová deska Moonshye s názvem Curtain of the Moon. Pokud Vás zvuk Moonshye zaujal, můžete podpořit její kampaň k vydání desky na Hithit.cz.

Info

Moonshye
fb interpretky

foto © Dominika Strobel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Televize Naživo mění koncept

redakce 23.01.2021

Televize Naživo od 20. listopadu odvysílala 59 premiér, z toho 21 přímých přenosů Naživo, na které bylo třeba 484 hodin zkoušení a příprav.

Vychází retrospektiva tvorby písničkáře Karla Vepřeka

redakce 22.01.2021

Komplet rozdělený do dvou boxů po čtyřech CD obsahuje demosnímky, koncertní záznamy i rozhlasové nahrávky více než sto padesáti dosud nevydaných písní.

Herectví a film, Dagmar Bláhová

redakce 22.01.2021

V českém prostředí dosud literatura zaměřená na specifika hraní před kamerou chyběla, kniha Dagmar Bláhové toto prázdné místo zaplňuje.

Tomahawk s novou deskou po sedmi letech

redakce 21.01.2021

Tomahawk se vracejí s novou hudbou po dlouhých sedmi letech a dvacet let od vydání debutového alba.

Liem s novým klipem

redakce 21.01.2021

Liem dodává: „Je to typická kovidovka, Lana Del Rey teď taky jezdí v autě v podobných barvách, ale byl jsem dřív.“

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Nový klip Prago Union

redakce 20.01.2021

Básník, rapper a frontman Kato se zhostil hlavní role všestranného sportovce, který se vrhnul do různých olympijských disciplín.

CI3 vydávají album Hodně řeky

redakce 20.01.2021

Trio vzniklo postupnou evolucí z kapely Café Industrial. CI3 se hudebně pohybuje mezi žánry, někde na rozhraní alternativního rocku, popu, folku.

FOM a Aroma vydávajú spoločný lo-fi beat tape

redakce 19.01.2021

S myjavským producentom Aromom sa FOM zoznámil na hudobnej akcii Ajlavmjuzik najt, prvú spoluprácu si vyskúšali v októbri minulého roka.

Ceny Music Moves Europe Talent Awards 2021 znají vítěze

redakce 19.01.2021

Mezi osmi vítězi nechybí ani irští Inhaler nebo rapperka Alyony Alyony z Ukrajiny.