Zprávy / Nové desky

Moře dní debutují

Moře dní debutují

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.11.2023

Co dělat, když máte šuplík plný nápadů, ale vaše kapela je odmítá, nebo se k ní nic z toho nehodí? Buď to dál nechat hnít bez přísunu vzduchu a denního světla, či si zcela po svém nahrát vlastní album a nikoho se na nic neptat.

Martin ‚Marcyn‘ Hampel, zakladatel a bubeník kapely Places bez váhání přistoupil k druhé možnosti. S nahráváním v domácích podmínkách pomocí kytary, jednoho mikrofonu a zvukovky začal roku 2019 zaznamenávat útržky nápadů pro Places, když přišel na jaře 2020 první lockdown, rozhodl si nechávat si vše pro svůj vlastní, v té době stále imaginární projekt. Zrodilo se Moře dní a Places roku 2021 ukončili po jedenácti letech činnost.

Z one-man projektu sešlo, když se rozhodl dát na mix píseň Vlasy Lukášovi Lukášovi, zvukařovi Buty. Ten zůstal přítomen i u dalších písní. Album Moře dní vznikalo ve dvou bez vidiny živého hraní, ostatně doba tenkrát neumožňovala podnikat žádné rozsáhlé hudební výpravy. Po čase přišla nabídka na první koncert ve Valmezu se spřátelenou kapelou Koňe a Prase, obklopili se proto hudebními přáteli z ostravské scény a začali zkoušet. „Ta sestava měla být provizorní, jenže při společném hraní jsme ucítili cosi výjimečného. Kluci se částečně podíleli na některých písničkách na desce, jednu jsme spolu nahráli celou naživo, jinak se zatím jedná spíše o živý band - na kytaru hraje Marek Slonina, na basu Marek ‘Chopper’ Czopnik, na klávesy Kubo Hajduch a na bicí Petr Novák,“ přibližuje Hampel.


Žánr zde není nikterak ohraničen. Někdy se vlnění ohýbá v poryvech folku a písničkářství, jindy se zvedá shoegazový příliv i odpočinkové frekvence rádií na nekonečných cestách. Za největší hudební vlivy označuje Hampel slovenského hudebníka Deža Ursinyho, kapelu The Brian Jonestown Massacre, Mac DeMarca a legendární Buty, kde sám působí jako zpěvák, vokalista, perkusista. Moře dní vznikala v domácím studiu domácím v Mokrých Lazcích, ve studiu Jalupňa ve Vyšních Lhotách a v Praze na Vinohradech mezi podzimem 2020 až létem 2023. Debut doprovází videoklip Kamiony řídí, ve kterém si zahrála řada známých tváří Ostravska. Eponymní debutové album Moře dní vyšlo 23. října digitálně a na kazetě, křest proběhne 23. listopadu v ostravském klubu Dock spolu s kapelou Stratopilot.

Info

Moře dní
Fb kapely

foto © Petr Novák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

sxilence vydává EP

redakce 03.12.2023

Ohledává svoji italsko-českou identitu a balancuje při tom na hraně rapu a zpěvu za doprovodu vlastních beatů.

Čtvrt na smrt vydali svou nejbarevnější desku

redakce 29.11.2023

Deska se tematicky zaobírá všemi možnými formami lásky.

st. Emmita vydala debutové EP

redakce 28.11.2023

st. Emmita skrz svoje sety prináša zmes alternatívnych elektronických žánrov.

Bludička Barbory Mochowé

redakce 23.11.2023

Barbora Mochowa na novém albu vyjevuje svůj fantazijní svět, kde se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také postavy z výtvarného umění.

Monika Šubrtová vydala album TOON

Dagmar Lauková Petrášová 22.11.2023

Zámerom bolo spraviť nahrávku, ktorá bude jemnejšia a zvukovo detailnejšia ako predošlá produkcia v duu Jamka, kde pôsobila spoločne s Danielom Kordíkom.

Samota plná lidí na nové desce The Smile

Tomáš Jančík 22.11.2023

Aktuální singl pracuje se ztraceným Thomem Yorkem v přehlceném městě plném rozmazaných obličejů a černobílou samotou plnou lidí.

B4 vydali VHS

redakce 20.11.2023

Potutelný humor a vnitřní smích se tu střídá s melancholií a pochechtáváním se nad stereotypy své generace.

Lukáš Oravec Quartet vydáva nový album a vyráža na turné

redakce 19.11.2023

Lukáš Oravec Quartet koncom minulého roku zamieril do štúdia s hosťom Jerrym Bergonzim.

Nové EP Daydream od Meowlau x Val

redakce 16.11.2023

Ikonického holuba vystriedalo drobné kuriatko, ktoré paradoxne odráža dospievanie projektu.

vychází nová deska sinks

redakce 14.11.2023

... vychází nová deska sinks, turné hned...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace