Zprávy / Nové desky

Mucha: Úplně slušné i úplně sprosté písně pro chytré lidi

Mucha: Úplně slušné i úplně sprosté písně pro chytré lidi

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.05.2013

Kapela Mucha vznikla kolem kyjovské písničkářky Nikoly Muchy (často nespravedlivě spojovaná s králem pornofolku Závišem) za přičinění štěstí, náhody a chemie mezi současnými členy, krom Nikoly tedy Martin Evžen Kyšperský z Květů, Petr Zavadil ze Syčáků, Štěpán Svoboda z Budoárů. Z její tvorby-obstojná kytara, silné texty zaměřené především na marnost a náročnost ženské existence, neschopnost a nezodpovědnost dnešních mužů, hygienu ústní i jinou, dokázali zkušení muzikanti vytřískat maximum, čímž bylo dílo dotaženo na úroveň Hudby. Náměty, texty, zpěv nadále patří Nikole, ale košaté aranže a barvité zvuky ostatních nástrojů dělají ten opravdový špinavý a přitom citlivý rachot.

„Naším, primárně Nikoliným záměrem je posílit sebevědomí svobodných matek a dnešních deprimovaných žen prostřednictvím punku (proto femipunk), některé skladby znázorňují zoufalý výkřik frustrace a izolace, některé naopak akutní potřebu lásky. Chlapi sů kokoti , ale bez nich to zřejmě taky nejde.“ Nikola vystupuje od svých patnácti let a byla již ozdobou mnoha undergroundových akcí. Původně vystupovala vždy sama s kytarou, pro ostré slovo nešla nikdy daleko a vůbec se u toho nečervenala. Snad proto bývá také někdy přezdívána jako „Záviš v sukni“. Své solitérní období má za sebou. Nově se obklopila kapelou zkušených drsňáků, kteří dávají jejím nemilosrdným písním ještě sytější barvy.

Album vychází exkluzivně v omezeném nákladu nejdříve na gramofonové desce u vydavatelství Piper Records, a to v nákladu dvě stě padesát kusů (dvě stovky z toho budou černý, zbytek čirý vinyl). Venku poslední týden v květnu.

Info

Nikola Muchová - zpěv, kytara
M.E. Kyšperský (též Květy) - basová kytara
Petr Zavadil (též Ty Syčáci) - elektrická kytara
Štěpán Svoboda (též Budoár Staré Dámy, Japka) - bicí

www.bandzone.cz/mucha
www.piperrecords.cz

foto (c) Bára Kratochvílová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články