Zprávy / Festivalové

Jako kdyby Iggy potkal Sonics, běželi ulicí a řvali ty nejhorší nadávky...

Jako kdyby Iggy potkal Sonics, běželi ulicí a řvali ty nejhorší nadávky...

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.03.2013

Relativně krátce fungující prostor Kokpit se probouzí do nové sezóny. Surové chodby bývalé trafostanice pod Pražským hradem se už 30. března 2013 proberou ze zimního spánku jednodenním festivalem. Muddy River mapuje to nejzásadnější ze současné české undergroundové scény, ovlivněné dřevními hudebními styly jako garage, surf, psych, blues a country. V industriálním prostoru v samém centru Prahy vystoupí na dvou pódiích devět skupin: Kill the Dandies!, Maggie’s Marshmallows, Wild Tides, Trailer Trash, projekt Phila Shoenfelta Bruce Wellie Band, Old Folks House místo původně avizovaných Atlantic Cable, Spermbankers, Frustrators nebo Finally.

Třicátého března bude Kokpit otevřen od 16:00, první kapela se na pódiu objeví v 18:00. Na terase bude k návštěvníkům k dispozici sauna od h3t architektů, na místě budou stánky s občerstvením, knihami, komixy, stylovým oblečením a doplňky. Na festivalu proběhne křest nového minialba Kill the Dandies! Café Kokpit se nachází kousek od stanice metra A - Malostranská, směrem na Chotkovy sady po pravé straně, naproti Starým zámeckým schodům. Vstupné bude 200 Kč.

A kdo hraje?

The Maggie's Marshmallows: Fuzz, řev a beaty, které vás nenechají v klidu. Pražská kapela ovlivněná americkou undergroundovou scénou konce šedesátých let absolvovala úspěšné koncerty ve Velké Británii, Německu, Rakousku a na Slovensku, včetně velkých festivalů jako je Pohoda, Trutnov nebo United Islands. (Víme.) Kill The Dandies! hrají odvázaný zvukový koktejl garážového rocku s výraznými výpady varhan a divokými kytarovými žahanci. Jejich inspirace jde zatraceně hluboko; od psychotického rock’n’rollu The Cramps, lascivních balad Lee Hazlewooda, neochočené surovosti The Velvet Underground, až k pověstným stěnám zvuku Phila Spectora.​

The Finally jsou jako průsečík The Jesus and Marry Chain nebo The Raveonettes a evokují starou shoegazeovou vlnu. Střídání mužského a ženského vokálu, který jen tiše doplňuje jednoduchou hutnou basu, přesné bicí a něžnou kytaru... Wild Tides hrají "sakra krátký, zásadní a upocený písničky o tom odzbrojujícím pocitu, který můžete zažít jedině v noci na opuštěný pláži, když skrz černý brejle nezúčastněně pozorujete, jak vám pěna příbojovejch vln omývá zlatý špičky kovbojskejch bot..." Projekt Phila Shoenfelta Bruce Wellie Band seznamuje svět s nesmrtelným australským undergroundem 70. a 80. let. "Oz rock je mnohem víc než jen Nick Cave, Gum Boots a zatracená Kylie Minoque."

Trailer Trash vznikli v Praze v roce 2011 a jejich zvuk je ovlivněn delta blues, texaskou psychedelií a špinavým protopunkem. Psychedelický trip s video projekcí. Old Folks House je čerstvá krev na pražské scéně. Tvrdí o sobě, že zní, jako by Iggy Pop potkal Sonics s Muddy Wattersem, běželi společně ulicí a řvali by na lidi ty nejhorší nadávky. A je to fakt největší bugr. The Spermbankers - neuvěřitelný punkový gospel! Staré černošské spirituály a country v surovém garážovém podání od holandsko-česko-finské kapely usazené v Praze. Tito přívrženci elektrických kytar šíří své evangelium od roku 2011. Spásná jízda! A nakonec The Frustrators. P​o dvou letech v Praze... Šedesátkový rock'n'roll, kterému se svého času říkalo surf. Instrumentální muzika, reverb, saxofon - a zase reverb.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.

Legendy i nové prostory na Lunchmeatu

redakce 11.08.2019

Lunchmeat Festival představuje další jména z letošního hlavního programu. Tři prestižní světové premiéry i nové prostory.