Zprávy / Festivalové

Jako kdyby Iggy potkal Sonics, běželi ulicí a řvali ty nejhorší nadávky...

Jako kdyby Iggy potkal Sonics, běželi ulicí a řvali ty nejhorší nadávky...

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.03.2013

Relativně krátce fungující prostor Kokpit se probouzí do nové sezóny. Surové chodby bývalé trafostanice pod Pražským hradem se už 30. března 2013 proberou ze zimního spánku jednodenním festivalem. Muddy River mapuje to nejzásadnější ze současné české undergroundové scény, ovlivněné dřevními hudebními styly jako garage, surf, psych, blues a country. V industriálním prostoru v samém centru Prahy vystoupí na dvou pódiích devět skupin: Kill the Dandies!, Maggie’s Marshmallows, Wild Tides, Trailer Trash, projekt Phila Shoenfelta Bruce Wellie Band, Old Folks House místo původně avizovaných Atlantic Cable, Spermbankers, Frustrators nebo Finally.

Třicátého března bude Kokpit otevřen od 16:00, první kapela se na pódiu objeví v 18:00. Na terase bude k návštěvníkům k dispozici sauna od h3t architektů, na místě budou stánky s občerstvením, knihami, komixy, stylovým oblečením a doplňky. Na festivalu proběhne křest nového minialba Kill the Dandies! Café Kokpit se nachází kousek od stanice metra A - Malostranská, směrem na Chotkovy sady po pravé straně, naproti Starým zámeckým schodům. Vstupné bude 200 Kč.

A kdo hraje?

The Maggie's Marshmallows: Fuzz, řev a beaty, které vás nenechají v klidu. Pražská kapela ovlivněná americkou undergroundovou scénou konce šedesátých let absolvovala úspěšné koncerty ve Velké Británii, Německu, Rakousku a na Slovensku, včetně velkých festivalů jako je Pohoda, Trutnov nebo United Islands. (Víme.) Kill The Dandies! hrají odvázaný zvukový koktejl garážového rocku s výraznými výpady varhan a divokými kytarovými žahanci. Jejich inspirace jde zatraceně hluboko; od psychotického rock’n’rollu The Cramps, lascivních balad Lee Hazlewooda, neochočené surovosti The Velvet Underground, až k pověstným stěnám zvuku Phila Spectora.​

The Finally jsou jako průsečík The Jesus and Marry Chain nebo The Raveonettes a evokují starou shoegazeovou vlnu. Střídání mužského a ženského vokálu, který jen tiše doplňuje jednoduchou hutnou basu, přesné bicí a něžnou kytaru... Wild Tides hrají "sakra krátký, zásadní a upocený písničky o tom odzbrojujícím pocitu, který můžete zažít jedině v noci na opuštěný pláži, když skrz černý brejle nezúčastněně pozorujete, jak vám pěna příbojovejch vln omývá zlatý špičky kovbojskejch bot..." Projekt Phila Shoenfelta Bruce Wellie Band seznamuje svět s nesmrtelným australským undergroundem 70. a 80. let. "Oz rock je mnohem víc než jen Nick Cave, Gum Boots a zatracená Kylie Minoque."

Trailer Trash vznikli v Praze v roce 2011 a jejich zvuk je ovlivněn delta blues, texaskou psychedelií a špinavým protopunkem. Psychedelický trip s video projekcí. Old Folks House je čerstvá krev na pražské scéně. Tvrdí o sobě, že zní, jako by Iggy Pop potkal Sonics s Muddy Wattersem, běželi společně ulicí a řvali by na lidi ty nejhorší nadávky. A je to fakt největší bugr. The Spermbankers - neuvěřitelný punkový gospel! Staré černošské spirituály a country v surovém garážovém podání od holandsko-česko-finské kapely usazené v Praze. Tito přívrženci elektrických kytar šíří své evangelium od roku 2011. Spásná jízda! A nakonec The Frustrators. P​o dvou letech v Praze... Šedesátkový rock'n'roll, kterému se svého času říkalo surf. Instrumentální muzika, reverb, saxofon - a zase reverb.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky

redakce 21.11.2019

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky od unikátního Recitálu Jiřího Suchého přes klasiku, soudobou hudbu a jazz až po hip-hopovou party.

Na Metronome Prague 2020 přijedou s novou deskou Underworld

redakce 20.11.2019

„Bude to neopakovatelná a největší show, jakou jsme kdy předvedli,“ říká skupina.

Brutal Assault má už přes 40 interpretů

redakce 20.11.2019

Třetí vlnou potvrzených interpretů se Brutal Assault dostává na metu 40 kapel v line-upu. Cattle Decapitation, Katatonia...