Zprávy / Pozvánky

Multimediální výstava Singularita.

Multimediální výstava Singularita.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.06.2024

Singularita je hypotetický bod obratu v budoucnosti lidstva, kdy umělá inteligence dosáhne takové úrovně vývoje, že lidská mysl její důsledky už nebude schopna plně pochopit, natož předvídat. Tento moment „expirace člověka“ se dle futuristických predikcí očekává v roce 2045. Tehdy přijde úsvit Hyperinteligence a zrodí se Metačlověk.

Zůstává však kardinální otázka: Nastane pro lidstvo technologická apokalypsa, nebo AI ráj? Optimistický transhumanistický scénář předpokládá, že pokročilé technologie zlepší všechny aspekty lidského života, odstraní nemoci, stárnutí a nakonec i smrt. Na druhé straně pesimistický posthumanistický pohled varuje před etickými, bezpečnostními a environmentálními riziky, která by mohla způsobit kolaps lidské civilizace a převzetí kontroly nad světem umělou inteligencí.

Toto téma v kontextu filozofie umění zkoumá duo grafik, publicista a hudební producent Petr Profen Mareš a postdgitální výtvarnice Martina Kopecká Jurčeková, aktuálně působící pod názvem Homo_Digitalis_3.2.1, se svou multimediální instalací #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Info

#Singularity - Human Expiration: 2045
Galerie za Galerií pro účely výstavy přejmenovaná na Meta Art Gallery, Hradec Králové
22. 6. – 31. 8. 2024
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace