Zprávy

Munroe představují Večírek s černobílou estetikou

Munroe představují Večírek s černobílou estetikou

redakce | Zprávy | 15.05.2015

Loni se na hudební scéně objevilo psychedelické duo Munroe, které se ohlásilo debutovým videoklipem Z čistého nebe. Jan Kunze a Vladimír Jaške, jež projekt tvoří, vsadili na černobílou estetiku, hudební minimalismus a syrovost. Stejně je tomu i u nového klipu s názvem Večírek, který dvojice spolu s producentem Kayem Buriánkem (Sunshine) aktuálně představuje.

V novince Večírek se střídají psychedelické sloky s hutnými refrény postavenými na přímočarém kytarovém riffu. Pod tím vším duní šamanské kotle, tentokrát mnohem důrazněji. "Klip k písni Večírek volně navazuje na první videoklip Munroe Z čistého nebe, a to nejen černobílou estetikou, ale i celkovým pojetím a příběhem," komentuje klip zpěvák Jan Kunze.


"Také se v něm mimo kapelu poprvé objevují ještě další postavy. Podivní freakové, za jejichž účast by se nemusel stydět ani ten nejdekadentnější večírek," pokračuje Honza. "Večírky, na které se rádi vracíme, musí mít v sobě napětí i mystiku. Pokud na večírku někoho nového nepoznáš nebo něco nového nepochopíš, nestál za nic," tvrdí druhá polovina projektu, kytarista Vláďa Jaške.

Projekt Munroe je minimalistický rock, který si zakládá na černobílém pojetí, temnotě, tajemství, psychedelii a jednoduchosti. Po hudební stránce je charakteristický syrovostí, výraznými riffy, silnými refrény, ale i divokým projevem. Vystačí s elektrickou kytarou, zpěvem a jednoduchou bicí smyčkou. "Jsme písničkáři. Trochu temnější, možná dramatičtější, ale pořád písničkáři. Nechceme moc chodit kolem horké kaše. Spíš chceme věci říkat přímo a stručně," přibližuje tvorbu Munroe Vláďa.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Moonspotter vydává nové EP

redakce 25.10.2020

Poetické, emotivní skladby, na pomezí kytarové a elektronické hudby. Tématem EP je autorovo odcizení od společnosti, hudební scény i mezilidských vztahů.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Helmut Newton: Nestoudná krása k vidění online

redakce 24.10.2020

Newton svým provokativním, a přitom precizním přístupem k módní fotografii a k fotografii aktů navždy změnil pojetí těchto žánrů a stal se vzorem a ikonou.

Pris vydávají singl Tisíce očí

redakce 23.10.2020

Stejně jako na první desce, i zde rezonují apokalyptické syntezátory a postpunkové kytary, tentokrát však podpořené valivým zvukem živých bicích.

Festival Drama Queer prináša horúce témy do online priestoru

redakce 23.10.2020

Drama Queer sa od roku 2012 usiluje o posúvanie hraníc na medzinárodnej divadelnej scéne s fokusom najmä na témy spojené s LGBTQ+ komunitou a sociálnou spravodlivosťou.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Justin Lavash zkoumá rozdíl mezi samotou a osamělostí

redakce 22.10.2020

Píseň The Hardest Thing předznamenává další desku písničkáře a bluesového progresivisty.

Lowmoe vydávají nové album

redakce 22.10.2020

Album Recalibrate navozuje dojem tance ve stínech, brzkého rána po divoké noci jako chvilky zdánlivého osvícení.

Never Sol: Leon

redakce 21.10.2020

Slovo Leon zde nefunguje jako jméno, ale je synonymem pro svobodu, houževnatost, vítr ve vlasech a nekonečné horizonty.

Co dělat, pokud chci začít hrát na hudební nástroj?

pr 21.10.2020

Pokud vaše děti patří mezi ty, které opravdu touží hrát například na klarinet či kytaru, měli byste je v tomto snu podpořit.