Zprávy

Munroe představují Večírek s černobílou estetikou

Munroe představují Večírek s černobílou estetikou

redakce | Zprávy | 15.05.2015

Loni se na hudební scéně objevilo psychedelické duo Munroe, které se ohlásilo debutovým videoklipem Z čistého nebe. Jan Kunze a Vladimír Jaške, jež projekt tvoří, vsadili na černobílou estetiku, hudební minimalismus a syrovost. Stejně je tomu i u nového klipu s názvem Večírek, který dvojice spolu s producentem Kayem Buriánkem (Sunshine) aktuálně představuje.

V novince Večírek se střídají psychedelické sloky s hutnými refrény postavenými na přímočarém kytarovém riffu. Pod tím vším duní šamanské kotle, tentokrát mnohem důrazněji. "Klip k písni Večírek volně navazuje na první videoklip Munroe Z čistého nebe, a to nejen černobílou estetikou, ale i celkovým pojetím a příběhem," komentuje klip zpěvák Jan Kunze.


"Také se v něm mimo kapelu poprvé objevují ještě další postavy. Podivní freakové, za jejichž účast by se nemusel stydět ani ten nejdekadentnější večírek," pokračuje Honza. "Večírky, na které se rádi vracíme, musí mít v sobě napětí i mystiku. Pokud na večírku někoho nového nepoznáš nebo něco nového nepochopíš, nestál za nic," tvrdí druhá polovina projektu, kytarista Vláďa Jaške.

Projekt Munroe je minimalistický rock, který si zakládá na černobílém pojetí, temnotě, tajemství, psychedelii a jednoduchosti. Po hudební stránce je charakteristický syrovostí, výraznými riffy, silnými refrény, ale i divokým projevem. Vystačí s elektrickou kytarou, zpěvem a jednoduchou bicí smyčkou. "Jsme písničkáři. Trochu temnější, možná dramatičtější, ale pořád písničkáři. Nechceme moc chodit kolem horké kaše. Spíš chceme věci říkat přímo a stručně," přibližuje tvorbu Munroe Vláďa.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Chief Bromden mají nové termíny křtů alba Slunovrat

redakce 25.05.2020

Kvůli koronaviru museli lonští vítězové 1Band2Play křest desky odkládat, konečně ale mají nový termín.

"Uzavřít etapu." Amelie Siba pokřtí debutové album Dye My Hair

redakce 25.05.2020

Vítězka 1Band2Play Amelie Siba pokřtí svou debutovou desku Dye My Hair v Praze a Brně.

Full Moon pokřtí kompilaci k desátému výročí v Praze a Brně

redakce 25.05.2020

Narozeninová kompilace Full Moon 10 vychází podle plánu, 28. května. Korona nekorona. Čekání na narozeninovou oslavu si zkrátíme jejími křty.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Nové Full Moon Coffee z Etiopie

redakce 23.05.2020

Spolu se značkou Full Moon Coffee vydáváme prvně do Etiopie. Káva z odrůdy Jimma má výrazné tóny višní v čokoládě a karibského rumu.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

Bez šumu lidí se nám nedaří dýchat, vzkazují Tolstoys

redakce 22.05.2020

Využitý šum lidských hlasů má připomenout pocit dříve plných koncertů a barů, zážitek z videoklipu umocňuje speciální „korona kostým“. Tolstoys s novým singlem.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.