Zprávy / Pozvánky

Music Infinity uvede Dark Sky a Letherette

Music Infinity uvede Dark Sky a Letherette

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.04.2017

Květnová Music Infinity uvítá v Paláci Akropolis anglickou elektronickou dvojici Letherette vydávající na Ninja Tune. Jejich všežravý samplovací mix hip hopu, house a popu doplní 18. května vystoupení londýnského dua Dark Sky. Ti se vyžívají v hypnotických elektronických rytmech a patří k labelu Monkeytown Records.

Londýnské duo Dark Sky se zjevilo z klubového podhoubí na přelomu dekády. Vydávali singly na nejrůznějších labelech (50WEAPONS, Black Acre, Tectonic). V jejich skladbách se ozývá současné techno, devadesátkové downtempo i kořeny v tradici britské bass music. Remixovali the xx, Mayu Jane Coles, Bombay Bicycle Club nebo Kelis a etablovali se i jako DJové. V roku 2014 přišli s kolekcí Imagin pro label Monkeytown patřící klasikům Modeselektor. V lednu 2015 se představili na Festival Spectaculare v rámci showcasu Monkeytown. Do Prahy se vrátí s materiálem ze zcela nové desky Othona inspirované neobvyklými architektonickými projekty ve volné přírodě.


Letherette, projekt z anglického Wolverhamptonu, nebere žánrové škatulky nijak vážně a ve svých slastných zvukových kolážích míchá hiphopové a funkové breakbeaty, efekty filtrovaného houseu z Francie devadesátých let i blyštivý osmdesátkový pop či ambietní plochy. Kromě samplů se ale nebojí ani klasických nástrojů - kytar, syntezátorů či nejrůznějších perkusí. Výsledkem je volnomyšlenkářská elektronická hudba, která chvíli pošilhává po The Avalanches a chvíli po Hudsonu Mohawkovi a Daft Punk. Svoje postavení mezi špičkou současné elektronické scény vloni Letherette potvrdili kazetou Where Have All the People Gone? a regulérním albem Last Night on the Planet.

Info

Music Infinity:
Dark Sky (uk) + Letherette (uk)
18. 5. 2017 19:30
Palác Akropolis, Praha

www.facebook.com/events/407995699569094
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub
www.facebook.com/musicinfinityprague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.

Katarína Máliková po troch rokoch vydáva nový album

redakce 15.11.2019

Autorka prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.

Promoe s novou deskou ve Futuru

redakce 15.11.2019

Rekordman v počtu koncertů v Čechách z řad zahraničních rapperů? Promoe přijíždí do pražského Futurum Music Baru.

Kapela 10 000 Russos se vrací do Prahy se třetím albem

redakce 15.11.2019

Jestli zařadíte 10 000 Russos mezi drone rock, krautrock nebo ostrý shoegaze je vlastně jedno, klíčové je zažít je naživo.