Zprávy / Pozvánky

Music Ports a léčivá elektronická hudba

Music Ports a léčivá elektronická hudba

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.04.2018

Zkuste komponovat léčivou elektronickou hudbu podle matematických vztahů v přírodě a prozkoumejte hlasy zvířat a způsoby, jakými je v přírodě zvířata zesilují a šíří. Další ze série hudebně vzdělávacích akcí Music Ports pořádané platformou Kreaton a Goethe-Institutem nabídne v pátek 27. 4. program (workshop, přednášku a diskuzi) inspirovaný přírodou s cílem poukázat i na to, že právě přírodě bychom měli daleko více naslouchat a učit se od ní.

Workshop komponování hudby s německou umělkyní, producentkou a výzkumnicí Ronou Geffen nebude zaměřený jen na ovládnutí určitého hudebního softwaru, tentokrát se vám bude hodit i pravítko a kružítko. Půjde totiž především o poznání matematických vztahů v přírodě a nejrůznějších frekvencí a nacházení léčivého potenciálu zvuku. Workshop je inspirovaný výzkumem Rony Geffen na téma vztahů zvuku a geometrických obrazců a matematických vztahů v přírodě obecně, který vyústil v projekt Sound is the Scenery realizovaný v Spatial Sound Institute v Budapešti s využitím vícekanálového zvuku.


Workshop bude trvat přibližně 5 hodin a je vhodný i pro začátečníky. Stačí si s sebou vzít laptop s hudebním softwarem, kvalitní sluchátka, několik samplů, a zmíněné pravítko a kružítko. Hlasy zvířat jejich šíření a napodobování je interaktivní přednáška původem australské umělkyně Felicity Mangan žijící v Berlíně. Nabídne zkoumání živočišné říše i její spolupráce s rostlinami. Ve svém projektu Native Instrument zkoumá Felicity Mangan hlasy zvířat i způsoby, které zvířata používají k tomu, aby své hlasy a jiné tělesné zvuky zesílily. Během přednášky bude možné naučit se jejich postupy a zvuky napodobovat pomocí nástrojů, které si umělkyně sama vyrobila.

Info

Music Ports: Organica Electronica
27. 4. 2018 12:00
Goethe-Institut, Praha
fb událost

Foto © Good Jud

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace