Zprávy

Music Ports: Zvláštní umělecká škola Kreatonu

Music Ports: Zvláštní umělecká škola Kreatonu

redakce | Zprávy | 19.10.2015

Kreaton představuje první vzdělávací program pro nezávislé producenty. Zapojte se! Na soutěž pro beatmakery 4x4, která trvá do 9. 11., navazujeme vzdělávacím programem Music Ports určeným pro lokální producenty, který jsme připravili za podpory Goethe-Institutu.

Většina z nás preferuje osobní setkání namísto tutoriálu a poptávka po uceleném vzdělávacím programu pro nezávislé hudebníky tvořící elektronickou hudbu je už poměrně velká. Připravili jsme tedy čtyřdenní uzavřené setkání určené mladým tvůrcům se zájmem o „elektroniku“. Součástí programu jsou workshopy a společná samostatná tvorba v pop-up studiu pod vedením mentorů, probíhat budou také diskuse s českými i německými odborníky z médií, labelů a bookingových agentur.

Nejde nám o triky a byznys, cílem Music Ports je posílení hudební komunity, její propojení s německou scénou a předávání kulturní vybavenosti, kterou si odnese 12 vybraných účastníků nebo účastnic, aby tak mohli pracovat na svých vlastních projektech. Akce se uskuteční 26.–29. 11. v Praze, není určena pro úplné začátečníky a bude zčásti probíhat v anglickém jazyce.

Zapojte se! Přihlásit se můžete do 31. 10. Stačí na e-mail kreatonmusicports@gmail.com poslat link na svou tvorbu a odpovědi na tyto otázky:

1. Jak byste popsali svou tvorbu?
2. Jaká je vaše motivace tvořit?
3. Co vám jako hudebníkovi/hudebnici chybí na české scéně?
4. Co byste se rádi naučili?
5. Co by se jiní mohli naučit od vás?

Program sobotního večera 28. listopadu v Galerii Školská 28 bude otevřen veřejnosti. Představí se polský producent Minoo se svým workshopem a live setem.


Hosty, lektory a mentory prvního setkání Music Ports, které se uskuteční 26.–29. listopadu v Goethe-Institutu a Galerii Školská 28, budou například:

Martin Tvrdý aka Bonus – producent, rapper a grafický designér, Gordon Gieseking – CEO a výtvarník berlínského labelu Project Mooncircle, Sicker Man – německý multiinstrumentalista, producent a skladatel, Minoo – polský producent a specialista na program Ableton Live, Bastl Instruments – bastlíři modulárních syntezátorů, Prokop Holoubek – hudebník, booking agent a zakladatel BumBum Satori, Michal Kindernay – audiovizuální umělec a specialista na field recordings, Petr Ferenc – nezávislý hudební publicista a hudebník a další.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový animák od LeebOrn

redakce 28.10.2021

Leeb0rn v novém videu k písni Unseeing and Unseeable hledají jiskru uprostřed ledového paláce.

Hutné premiéry na Alternativě: dva nekompromisní víkendy otevře AV show Kevina R. Martina

redakce 28.10.2021

Alternativa vás chce vidět naživo. Dvacátý devátý ročník pražského festivalu Alternativa se odehraje dva listopadové víkendy v Divadle Archa a v Hale 11 Pražské tržnice.

Boys Noize v čele oslav Flédy

redakce 28.10.2021

Tvorba žánrově inovativního hudebníka Boys Noize se pohybuje na pomezí techna, house a electropopu.

Can You Believe? ptá se v novém singlu Ai Fen

redakce 27.10.2021

Ewelína Ai-Fen Chia se vrací s novým singlem, skladbou o nedůvěře, kterou cítíme jako důsledek koronavirové pandemie.

PAF Olomouc prožije pocity a frustrace třetího tisíciletí

redakce 27.10.2021

Jaká je animace třetího tisíciletí? Jaké je umění třetího tisíciletí? Jaká je hudba třetího tisíciletí?

Dirty Old Dogs pokřtí album

redakce 27.10.2021

Ústřednímu tématu koncepčního alba o očistě ohněm a zániku zůstává kapela věrná i při produkci koncertu. Křest u bývalé šibenice v areálu pevnosti Fort Galgenberg.

Pacino nespí

redakce 26.10.2021

Deska, která spatří světlo světa během následující zimy, se bude jmenovat Sedm světů a vyjde na vinylu a digitálně.

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

redakce 26.10.2021

Julian Werl aka Nichi Mlebom je rakouský multiinstrumentalista, producent a písničkář, který našel druhý domov na brněnské alternativní scéně.

Evah vydává debutové EP

redakce 26.10.2021

Old Photos jako vzpomínka na jednu životní etapu plnou bezstarostnosti, lásky a velkých plánů.

První narozeniny kolektivu Ciocia Czesia

redakce 25.10.2021

Peníze vybrané na této benefiční akci budou použity na podporu osob v tíživé finanční situaci, které jsou nuceny přijet do České republiky na interrupci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace