Zprávy

Music Ports: Zvláštní umělecká škola Kreatonu

Music Ports: Zvláštní umělecká škola Kreatonu

redakce | Zprávy | 19.10.2015

Kreaton představuje první vzdělávací program pro nezávislé producenty. Zapojte se! Na soutěž pro beatmakery 4x4, která trvá do 9. 11., navazujeme vzdělávacím programem Music Ports určeným pro lokální producenty, který jsme připravili za podpory Goethe-Institutu.

Většina z nás preferuje osobní setkání namísto tutoriálu a poptávka po uceleném vzdělávacím programu pro nezávislé hudebníky tvořící elektronickou hudbu je už poměrně velká. Připravili jsme tedy čtyřdenní uzavřené setkání určené mladým tvůrcům se zájmem o „elektroniku“. Součástí programu jsou workshopy a společná samostatná tvorba v pop-up studiu pod vedením mentorů, probíhat budou také diskuse s českými i německými odborníky z médií, labelů a bookingových agentur.

Nejde nám o triky a byznys, cílem Music Ports je posílení hudební komunity, její propojení s německou scénou a předávání kulturní vybavenosti, kterou si odnese 12 vybraných účastníků nebo účastnic, aby tak mohli pracovat na svých vlastních projektech. Akce se uskuteční 26.–29. 11. v Praze, není určena pro úplné začátečníky a bude zčásti probíhat v anglickém jazyce.

Zapojte se! Přihlásit se můžete do 31. 10. Stačí na e-mail kreatonmusicports@gmail.com poslat link na svou tvorbu a odpovědi na tyto otázky:

1. Jak byste popsali svou tvorbu?
2. Jaká je vaše motivace tvořit?
3. Co vám jako hudebníkovi/hudebnici chybí na české scéně?
4. Co byste se rádi naučili?
5. Co by se jiní mohli naučit od vás?

Program sobotního večera 28. listopadu v Galerii Školská 28 bude otevřen veřejnosti. Představí se polský producent Minoo se svým workshopem a live setem.


Hosty, lektory a mentory prvního setkání Music Ports, které se uskuteční 26.–29. listopadu v Goethe-Institutu a Galerii Školská 28, budou například:

Martin Tvrdý aka Bonus – producent, rapper a grafický designér, Gordon Gieseking – CEO a výtvarník berlínského labelu Project Mooncircle, Sicker Man – německý multiinstrumentalista, producent a skladatel, Minoo – polský producent a specialista na program Ableton Live, Bastl Instruments – bastlíři modulárních syntezátorů, Prokop Holoubek – hudebník, booking agent a zakladatel BumBum Satori, Michal Kindernay – audiovizuální umělec a specialista na field recordings, Petr Ferenc – nezávislý hudební publicista a hudebník a další.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sluchátka Huawei FreeBuds 4i vydrží na jedno nabití 10 hodin

pr 12.04.2021

Kolikrát jste viděli někoho vyndat sluchátka z pouzdra a hned je vystrašeně vrátit zpět, protože jsou skoro vybitá?

Kucharski mají nahrávku Beze jména

redakce 12.04.2021

Nahrávce, která míchá rockový sound, folkovou alternativu i lyricky útočné texty v podání zpěvu Václava Bartoše.

Zrní vydali singl Milimetr

redakce 12.04.2021

Stejně jako text písničky i klip vychází z principu, že zdánlivě malý moment, posun, může mít o mnoho let později obrovské následky.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

První klip Hrubé Hudby vzdává hold Horňácku

redakce 09.04.2021

Natáčelo se na Horňácku, odkud vyvěrá samotná podstata hudebního projektu Hrubá Hudba autorského dua Hradil – Mička.

Pkrek s triphopovým singlem

redakce 09.04.2021

Producent použil tvrdé bicie a hororové zvuky, ktoré vytvoril hlavne na experimentálnych nástrojoch, ktoré má z Talianska.

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace