Zprávy

Music Ports: Zvláštní umělecká škola Kreatonu

Music Ports: Zvláštní umělecká škola Kreatonu

redakce | Zprávy | 19.10.2015

Kreaton představuje první vzdělávací program pro nezávislé producenty. Zapojte se! Na soutěž pro beatmakery 4x4, která trvá do 9. 11., navazujeme vzdělávacím programem Music Ports určeným pro lokální producenty, který jsme připravili za podpory Goethe-Institutu.

Většina z nás preferuje osobní setkání namísto tutoriálu a poptávka po uceleném vzdělávacím programu pro nezávislé hudebníky tvořící elektronickou hudbu je už poměrně velká. Připravili jsme tedy čtyřdenní uzavřené setkání určené mladým tvůrcům se zájmem o „elektroniku“. Součástí programu jsou workshopy a společná samostatná tvorba v pop-up studiu pod vedením mentorů, probíhat budou také diskuse s českými i německými odborníky z médií, labelů a bookingových agentur.

Nejde nám o triky a byznys, cílem Music Ports je posílení hudební komunity, její propojení s německou scénou a předávání kulturní vybavenosti, kterou si odnese 12 vybraných účastníků nebo účastnic, aby tak mohli pracovat na svých vlastních projektech. Akce se uskuteční 26.–29. 11. v Praze, není určena pro úplné začátečníky a bude zčásti probíhat v anglickém jazyce.

Zapojte se! Přihlásit se můžete do 31. 10. Stačí na e-mail kreatonmusicports@gmail.com poslat link na svou tvorbu a odpovědi na tyto otázky:

1. Jak byste popsali svou tvorbu?
2. Jaká je vaše motivace tvořit?
3. Co vám jako hudebníkovi/hudebnici chybí na české scéně?
4. Co byste se rádi naučili?
5. Co by se jiní mohli naučit od vás?

Program sobotního večera 28. listopadu v Galerii Školská 28 bude otevřen veřejnosti. Představí se polský producent Minoo se svým workshopem a live setem.


Hosty, lektory a mentory prvního setkání Music Ports, které se uskuteční 26.–29. listopadu v Goethe-Institutu a Galerii Školská 28, budou například:

Martin Tvrdý aka Bonus – producent, rapper a grafický designér, Gordon Gieseking – CEO a výtvarník berlínského labelu Project Mooncircle, Sicker Man – německý multiinstrumentalista, producent a skladatel, Minoo – polský producent a specialista na program Ableton Live, Bastl Instruments – bastlíři modulárních syntezátorů, Prokop Holoubek – hudebník, booking agent a zakladatel BumBum Satori, Michal Kindernay – audiovizuální umělec a specialista na field recordings, Petr Ferenc – nezávislý hudební publicista a hudebník a další.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Televize Naživo mění koncept

redakce 23.01.2021

Televize Naživo od 20. listopadu odvysílala 59 premiér, z toho 21 přímých přenosů Naživo, na které bylo třeba 484 hodin zkoušení a příprav.

Vychází retrospektiva tvorby písničkáře Karla Vepřeka

redakce 22.01.2021

Komplet rozdělený do dvou boxů po čtyřech CD obsahuje demosnímky, koncertní záznamy i rozhlasové nahrávky více než sto padesáti dosud nevydaných písní.

Herectví a film, Dagmar Bláhová

redakce 22.01.2021

V českém prostředí dosud literatura zaměřená na specifika hraní před kamerou chyběla, kniha Dagmar Bláhové toto prázdné místo zaplňuje.

Tomahawk s novou deskou po sedmi letech

redakce 21.01.2021

Tomahawk se vracejí s novou hudbou po dlouhých sedmi letech a dvacet let od vydání debutového alba.

Liem s novým klipem

redakce 21.01.2021

Liem dodává: „Je to typická kovidovka, Lana Del Rey teď taky jezdí v autě v podobných barvách, ale byl jsem dřív.“

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Nový klip Prago Union

redakce 20.01.2021

Básník, rapper a frontman Kato se zhostil hlavní role všestranného sportovce, který se vrhnul do různých olympijských disciplín.

CI3 vydávají album Hodně řeky

redakce 20.01.2021

Trio vzniklo postupnou evolucí z kapely Café Industrial. CI3 se hudebně pohybuje mezi žánry, někde na rozhraní alternativního rocku, popu, folku.

FOM a Aroma vydávajú spoločný lo-fi beat tape

redakce 19.01.2021

S myjavským producentom Aromom sa FOM zoznámil na hudobnej akcii Ajlavmjuzik najt, prvú spoluprácu si vyskúšali v októbri minulého roka.

Ceny Music Moves Europe Talent Awards 2021 znají vítěze

redakce 19.01.2021

Mezi osmi vítězi nechybí ani irští Inhaler nebo rapperka Alyony Alyony z Ukrajiny.