Zprávy

Music Ports: Zvláštní umělecká škola Kreatonu

Music Ports: Zvláštní umělecká škola Kreatonu

redakce | Zprávy | 19.10.2015

Kreaton představuje první vzdělávací program pro nezávislé producenty. Zapojte se! Na soutěž pro beatmakery 4x4, která trvá do 9. 11., navazujeme vzdělávacím programem Music Ports určeným pro lokální producenty, který jsme připravili za podpory Goethe-Institutu.

Většina z nás preferuje osobní setkání namísto tutoriálu a poptávka po uceleném vzdělávacím programu pro nezávislé hudebníky tvořící elektronickou hudbu je už poměrně velká. Připravili jsme tedy čtyřdenní uzavřené setkání určené mladým tvůrcům se zájmem o „elektroniku“. Součástí programu jsou workshopy a společná samostatná tvorba v pop-up studiu pod vedením mentorů, probíhat budou také diskuse s českými i německými odborníky z médií, labelů a bookingových agentur.

Nejde nám o triky a byznys, cílem Music Ports je posílení hudební komunity, její propojení s německou scénou a předávání kulturní vybavenosti, kterou si odnese 12 vybraných účastníků nebo účastnic, aby tak mohli pracovat na svých vlastních projektech. Akce se uskuteční 26.–29. 11. v Praze, není určena pro úplné začátečníky a bude zčásti probíhat v anglickém jazyce.

Zapojte se! Přihlásit se můžete do 31. 10. Stačí na e-mail kreatonmusicports@gmail.com poslat link na svou tvorbu a odpovědi na tyto otázky:

1. Jak byste popsali svou tvorbu?
2. Jaká je vaše motivace tvořit?
3. Co vám jako hudebníkovi/hudebnici chybí na české scéně?
4. Co byste se rádi naučili?
5. Co by se jiní mohli naučit od vás?

Program sobotního večera 28. listopadu v Galerii Školská 28 bude otevřen veřejnosti. Představí se polský producent Minoo se svým workshopem a live setem.


Hosty, lektory a mentory prvního setkání Music Ports, které se uskuteční 26.–29. listopadu v Goethe-Institutu a Galerii Školská 28, budou například:

Martin Tvrdý aka Bonus – producent, rapper a grafický designér, Gordon Gieseking – CEO a výtvarník berlínského labelu Project Mooncircle, Sicker Man – německý multiinstrumentalista, producent a skladatel, Minoo – polský producent a specialista na program Ableton Live, Bastl Instruments – bastlíři modulárních syntezátorů, Prokop Holoubek – hudebník, booking agent a zakladatel BumBum Satori, Michal Kindernay – audiovizuální umělec a specialista na field recordings, Petr Ferenc – nezávislý hudební publicista a hudebník a další.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sedmý ročník Letiště se vrací do Hranic

redakce 05.08.2021

Návštěvníci festivalu Letiště X0XI se mohou těšit také na speciální architektonická řešení venkovních prostor Karnoly.

Kulturní scéna Obývák v pražské Klubovně

redakce 05.08.2021

Celodenní akce s tematickým zaměřením na současný stav a vývoj elektronické hudební scény naplní venkovní i vnitřní prostory Dejvické Klubovny.

Třetí ročník festivalu A Day of Sound

redakce 05.08.2021

Publikum přijíždí jednak pro sugestivní prostředí interiérových scén a ústředního zahradního pódia jezuitské koleje, jednak pro specifický kurátorský výběr.

Madhouse Express se speciálním setem v Crossu

redakce 04.08.2021

Bude to první veřejný koncert kapely na domácí půdě od září 2020 a „Express do blázince“ pro tuto příležitost připravuje výjimečně dlouhý set.

Jazz Goes to Town představí české i světové premiéry

redakce 04.08.2021

Na programu závěrečného koncertu budou dvě exkluzivní světové premiéry skladeb, které jejich autoři Michal Nejtek a Peter Graham připravují speciálně pro JGTT.

Kampak?! Ptá se Ctib na svém sólovém albu

redakce 03.08.2021

Pokud by existoval žánr disco punk, Ctib by byl pravděpodobně jeho vlajkovou lodí.

Intimní svět Natalie Perkof

redakce 03.08.2021

Natalie Perkof pracuje s působivou poetikou „momentek“, s útržky každodenních situací a přátelských setkání.

Inovativní stage na Rock for People Hope

redakce 03.08.2021

Mezi chystaná témata patří i obnovitelné energie a energetická soběstačnost, k níž vodíkové pohony jako H2Base zásadně přispívají.

Divadelní a taneční Bazaar Festival provokuje k akci

redakce 02.08.2021

Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech?

Parta Sin City je konečně znovu kompletní

redakce 02.08.2021

Po loňských prvních třech knihách je tak kultovní Sin City ve zrevidované verzi kompletní.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace