Zprávy

Múzy múzám: Floex + Poppy Ackroyd + John Lemke

Múzy múzám: Floex + Poppy Ackroyd + John Lemke

redakce | Zprávy | 30.10.2013

V rámci evropského turné představí v Kabinetu Múz svoje nové EP Gone (po sérii herních soundtracků) Tomáš Dvořák aka Floex s celou kapelou, jejíž zpěvačkou je Sára Vondrášková, nyní známější pod pseudonymem Never Sol. Večer doplní i kolegové z labelu Denovali Records, pod nímž EP vychází - Poppy Ackroyd a John Lemke.

Tomáš Dvořák aka Floex je pražským skladatelem, multimediálním umělcem a producentem, jehož první album Pocustone (2001) jej představilo jako virtuóza elektroniky se sklony ke spájení tehdy izolovaných stylů, jakými jsou nu-jazz nebo současná vážná hudba, což mu zaručilo ocenění Anděl a řazení do nejdůležitějších českých titulů posledního desetiletí. Druhé album Zorya (2011) bylo obdobně kriticky úspěšným počinem s důrazem na minimalismus a experiment, rovněž se albu dostalo ocenění Anděl, ale i nominace na novopečené ocenění Vinyla a Apollo. Neopominutelnou součástí jeho diskografie je i soundtracková spolupráce s Amanita Design, kteří mají na svědomí hry jako Samorost I (2006) a Machinarium (2009). Od letošního roku Tomáš spolupracuje s německým vydavatelstvím Denovali Records a nové EP Gone vydává právě zde.

Poppy Ackroyd je londýnskou skladatelkou a hudebnicí v současnosti působící v Edinburghu, s Tomášem se shoduje v klasickém hudebním vzdělání, na rozdíl od klarinetu však ovládá housle a klavír, které představují stěžejní instrumenty jejích raných skladeb. Debutové album Escapement (2012) ilustruje její odlišný přístup k nástrojům a vytváří současnou vážnou hudbu. Její současný pobyt ve Skotsku a ohromení tamější přírodou ji přimělo ke sběru zvuků v přírodě (field recording), které skladbám na debutu propůjčují narativní a emocionální ráz. Posledních pár let Poppy Ackroyd jezdí na turné jako jeden z členů Hidden Orchestra a věnuje se i komponováním hudby pro taneční a divadelní představení.

John Lemke, původem z Berlína, ale v současnosti sídlící v Glasgow, je skladatelem a zvukovým designérem, který zkoumá škálu a pestrost hudby či zvuků, dostatečnou motivací mu je jeho povolání filmového zvukaře a skladatele pro dokumentární filmy BBC a Channel 4. Jeho debutové album People Do (2013) vytváří zvukové prostředí členěné mezi elektroniku i akustiku – klasické nástroje nahrává do smyček a textur, jež ve finále znějí jako okrajová taneční hudba. Ústřední inspirací pro album byly podle všeho němé filmy a přístup k hudbě z období musique concréte. Přestože John Lemke nestrpí kategorizaci do hudebních žánrů, může být jeho tvorba považována za ekvivalent k Four Tet nebo Boards of Canada.

Info

Floex (live) + Poppy Ackroyd (uk) + John Lemke (uk)
4. 11. 2013 20:00
Kabinet Múz, Brno
Vstup: 180 / 220 Kč

http://www.floex.cz

http://denovali.com/poppyackroyd

http://denovali.com/johnlemke

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #104: Bezprecedentní upřímnost FKA twigs

redakce 12.12.2019

Na obálce prosincového vydání je komplexní britská umělkyně FKA twigs, uvnitř taneční a audiovizuální kreace a nové CD Guilty Echoes.

February s novým singlem do nové éry

redakce 12.12.2019

Mladá čtveřice na novince přiostřila hlukové pasáže a vydala se vstříc starším i současným postpunkovým vzorům.

Benefit pro Jako doma i Kafka Band v Brně

redakce 12.12.2019

Benefiční koncert pro Jako doma, organizaci věnující se ženskému bezdomovectví i Kafka Band, to je brněnský čas předvánoční.

Pražská dvojice Black Holes vydává debut

redakce 12.12.2019

Jak ve dvou se dá dosáhnout hutného, naléhavého zvuku v kombinaci s melodickými zpěvy? Black Holes to zkoušejí.

Ceny Vinyla 2019 znají své nominace

redakce 11.12.2019

Hned čtyři alba v kategorii Deska roku nominovala porota hudebních cen Vinyla. Vyhlášení v pražském Lucerna Music Baru.

KlipyTipy: Kucharski - Moji malí lidé

redakce 11.12.2019

Kucharski na jaře představili debutové album Láska co bezhlavě bolí. Nyní nabízí první video, obrazovou koláž Moji malí lidé.

Ceny Anděl znají termín i místo konání

redakce 11.12.2019

Devětadvacátý ročník cen České hudební akademie se bude konat 31. března 2020 v nové pražské hale O2 universum.

Shallov uzatvára ďalšie dva roky svojej existencie nahrávkou

redakce 11.12.2019

Album pozostáva z dvoch skladieb tvoriacich cyklus apokalypsy, lásky, hystérie a nádeje.

James Harries přichází s další novinkou

redakce 11.12.2019

K aktuálnímu albu, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky.

Skepta dorazí i na Metronome Prague

redakce 10.12.2019

Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Sobotní noc, ový zvuk, nové hvězdy.