Zprávy

Múzy múzám: Floex + Poppy Ackroyd + John Lemke

Múzy múzám: Floex + Poppy Ackroyd + John Lemke

redakce | Zprávy | 30.10.2013

V rámci evropského turné představí v Kabinetu Múz svoje nové EP Gone (po sérii herních soundtracků) Tomáš Dvořák aka Floex s celou kapelou, jejíž zpěvačkou je Sára Vondrášková, nyní známější pod pseudonymem Never Sol. Večer doplní i kolegové z labelu Denovali Records, pod nímž EP vychází - Poppy Ackroyd a John Lemke.

Tomáš Dvořák aka Floex je pražským skladatelem, multimediálním umělcem a producentem, jehož první album Pocustone (2001) jej představilo jako virtuóza elektroniky se sklony ke spájení tehdy izolovaných stylů, jakými jsou nu-jazz nebo současná vážná hudba, což mu zaručilo ocenění Anděl a řazení do nejdůležitějších českých titulů posledního desetiletí. Druhé album Zorya (2011) bylo obdobně kriticky úspěšným počinem s důrazem na minimalismus a experiment, rovněž se albu dostalo ocenění Anděl, ale i nominace na novopečené ocenění Vinyla a Apollo. Neopominutelnou součástí jeho diskografie je i soundtracková spolupráce s Amanita Design, kteří mají na svědomí hry jako Samorost I (2006) a Machinarium (2009). Od letošního roku Tomáš spolupracuje s německým vydavatelstvím Denovali Records a nové EP Gone vydává právě zde.

Poppy Ackroyd je londýnskou skladatelkou a hudebnicí v současnosti působící v Edinburghu, s Tomášem se shoduje v klasickém hudebním vzdělání, na rozdíl od klarinetu však ovládá housle a klavír, které představují stěžejní instrumenty jejích raných skladeb. Debutové album Escapement (2012) ilustruje její odlišný přístup k nástrojům a vytváří současnou vážnou hudbu. Její současný pobyt ve Skotsku a ohromení tamější přírodou ji přimělo ke sběru zvuků v přírodě (field recording), které skladbám na debutu propůjčují narativní a emocionální ráz. Posledních pár let Poppy Ackroyd jezdí na turné jako jeden z členů Hidden Orchestra a věnuje se i komponováním hudby pro taneční a divadelní představení.

John Lemke, původem z Berlína, ale v současnosti sídlící v Glasgow, je skladatelem a zvukovým designérem, který zkoumá škálu a pestrost hudby či zvuků, dostatečnou motivací mu je jeho povolání filmového zvukaře a skladatele pro dokumentární filmy BBC a Channel 4. Jeho debutové album People Do (2013) vytváří zvukové prostředí členěné mezi elektroniku i akustiku – klasické nástroje nahrává do smyček a textur, jež ve finále znějí jako okrajová taneční hudba. Ústřední inspirací pro album byly podle všeho němé filmy a přístup k hudbě z období musique concréte. Přestože John Lemke nestrpí kategorizaci do hudebních žánrů, může být jeho tvorba považována za ekvivalent k Four Tet nebo Boards of Canada.

Info

Floex (live) + Poppy Ackroyd (uk) + John Lemke (uk)
4. 11. 2013 20:00
Kabinet Múz, Brno
Vstup: 180 / 220 Kč

http://www.floex.cz

http://denovali.com/poppyackroyd

http://denovali.com/johnlemke

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Chris Dave na Strunách podzimu

redakce 23.09.2019

Na festival Struny podzimu se po sedmi letech od jeho objevu pro pražské publikum vrátí fenomenální bubeník Chris Dave.

Green Day dorazí na Rock for People

redakce 23.09.2019

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu, kterou bude punk rocková legenda Green Day.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Zvíře jménem Podzim má Psí sny

redakce 22.09.2019

Vydáním singlu Psí sny a křtem ohněm mnohohlavý orchestr Zvíře jménem Podzim zahajuje poslední rok svého života.

Trystero hledá pomoc pro Sabrinu

redakce 22.09.2019

Sabrina se nevrátila z práce domů. Kam se poděla? Pomozte nakladatelství Trystero vydat nejlepší komiksový román roku 2018.

Nové album -123min. je příběhem přátelství

redakce 22.09.2019

První nahrávka po deseti letech je příběhem přátelství, které mezi sebou trio hudebníků má. Deska Les je celá v češtině.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.