Zprávy / Pozvánky

My Baby se v Praze vrátí ke kořenům

My Baby se v Praze vrátí ke kořenům

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2017

Netrvalo dlouho a tohle v Amsterdamu sídlící psychedelické šamanské trio My Baby se svým blues z močálu a funkem načichlým soundem svým hudebním kouzlem omámilo svět.

Během posledních tří let se sourozenecké duo bratr-sestra Sheik (bicí) a Cato van Dyck (zpěv) a novozélandský kytarista Daniel "daFreez" Johnston do své hudby pořádně ponořili - nyní vychází jejich třetí album Prehistoric Rhythm. Nové album přináší hypnotické beaty, oduševnělé vokály a psychedelické riffy promíchané s dřevním blues a funkem.


My Baby jsou ovlivněni silou duchovní hudby (gospelem a voodoo spirituály) a hypnotickými šamanskými rituály. Kořeny tohoto fenoménu lze vystopovat v době před mnoha tisíci lety, stejně tak i hudbu. "Stopování" do minulosti se stalo nedílnou součástí "osobní" vize kapely a ústředním tématem alba Prehistoric Rhythm.

My Baby v roce 2015 vystoupili v Česku už několikrát, například v tehdejším pražském Basement baru a loni o nich Full Moon magazín psal v superlativech v souvislosti s jejich skvělým vystoupením na Colours of Ostrava. 10. května tato trojce opět dorazí i do Prahy a svůj další koncert odehraje v Café V lese. Vstupenky za 220,- Kč + poplatky jsou k zakoupení na goout.cz, na místě v den koncertu za 280,- Kč.

Info

My Baby (nl)
10. 5. 2017 19:00
Café V lese, Praha
Vstupné: 220,- v předprodeji / 280,- na místě

www.facebook.com/events/1732244833732836
www.facebook.com/cafevlese

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aid Kid pokřtí Cinematographer's Journal

redakce 21.11.2019

Na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.