Zprávy

My Street Films chystají sérii online masterclasses

My Street Films chystají sérii online masterclasses

redakce | Zprávy | 05.05.2021

My Street Films nahlížejí pod pokličku dokumentárních filmů a od 10. května nabídnou čtyři exkluzivní online masterclass s inspirativními osobnostmi českého filmu. Zdarma se tak mohou zájemci o dokumentární tvorbu setkat s režiséry jako Erika Hníková, Jiří Zykmund, Jan Foukal nebo Adam Ol’ha. Diana Tabakov, ředitelka My Street Films, už osmým rokem sleduje, jak zájem účastníků o workshopy a přednášky roste: „V průběhu mnoha let mapujeme zvyšující zájem lidí nejen tvořit, ale také uchopit žánr dokumentárního filmu. O to více v dnešní době, kdy je tolik důležité rozumět zdrojům, ze kterých se učíme o světě." Všechny online přednášky proběhnou zdarma na facebookových stránkách My Street Films.

Jak se z nápadů stávají hotové náměty? O tom bude s diváky 10. května hovořit Erika Hníková, která se proslavila filmy jako Ženy pro měny a Nesvatbov. Svou práci představí na příkladech svého posledního filmu Každá minuta života a vznikajícího filmu Sólomatky. Adam Ol’ha, režisér filmů Martin-Lisabon či Nový život, se bude 31. května věnovat nejen možnostem filmové řeči, ale i své dlouhodobé spolupráci s Janem Švankmajerem. Jiří Zykmund ukáže 2. června na příkladu svého filmu Ztracený břeh, s čím se musí vypořádat režisér zastávající zároveň roli kameramana. S Janem Foukalem, který aktuálně dokončuje hraný film Marťanské lodě, mohou diváci 28. června diskutovat o hravosti a etických mantinelech v dokumentárním filmu.

Info

My Street Films
fb festivalu

foto © archiv festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

The Drain vydávají singl s klipem a oznamují desku

redakce 18.06.2021

The Drain přichází s moderním zvukem doplněným řadou samplů a synthů, který ale neztrácí ani na hutnosti, špíně a kytarovém tlaku.

Parkbouda opět oživí městský park

redakce 18.06.2021

Opět po roce v městském parku vznikne netradiční místo setkávání - místních i turistů, studentů i seniorů, lidí z měst i ze šumavských hvozdů.

Hradecký slunovrat to nevzdal

redakce 18.06.2021

Pojďte si vychutnat návrat k normálnímu životu v nádherném prostředí hradeckého zámku uprostřed Hradecké slunovratu.

Beseda přiveze Black Country, New Road

redakce 17.06.2021

Jedna z aktuálně nejoriginálnějších kapel se v Tasově u Veselí nad Moravou objeví po boku svých ostrovních kolegů Snapped Ankles či belgických Flying Horseman.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Obscene Extreme se řítí na Bojiště

redakce 17.06.2021

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Proběhne elektronický Hotspot a mini festival Czech Music Crossroads

redakce 16.06.2021

Czech Music Crossroads uvedou například Radka Baboráka, Bratry Orffy, Beatu Hlavenkovou nebo Clarinet Factory.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace