Zprávy

My Street Films chystají sérii online masterclasses

My Street Films chystají sérii online masterclasses

redakce | Zprávy | 05.05.2021

My Street Films nahlížejí pod pokličku dokumentárních filmů a od 10. května nabídnou čtyři exkluzivní online masterclass s inspirativními osobnostmi českého filmu. Zdarma se tak mohou zájemci o dokumentární tvorbu setkat s režiséry jako Erika Hníková, Jiří Zykmund, Jan Foukal nebo Adam Ol’ha. Diana Tabakov, ředitelka My Street Films, už osmým rokem sleduje, jak zájem účastníků o workshopy a přednášky roste: „V průběhu mnoha let mapujeme zvyšující zájem lidí nejen tvořit, ale také uchopit žánr dokumentárního filmu. O to více v dnešní době, kdy je tolik důležité rozumět zdrojům, ze kterých se učíme o světě." Všechny online přednášky proběhnou zdarma na facebookových stránkách My Street Films.

Jak se z nápadů stávají hotové náměty? O tom bude s diváky 10. května hovořit Erika Hníková, která se proslavila filmy jako Ženy pro měny a Nesvatbov. Svou práci představí na příkladech svého posledního filmu Každá minuta života a vznikajícího filmu Sólomatky. Adam Ol’ha, režisér filmů Martin-Lisabon či Nový život, se bude 31. května věnovat nejen možnostem filmové řeči, ale i své dlouhodobé spolupráci s Janem Švankmajerem. Jiří Zykmund ukáže 2. června na příkladu svého filmu Ztracený břeh, s čím se musí vypořádat režisér zastávající zároveň roli kameramana. S Janem Foukalem, který aktuálně dokončuje hraný film Marťanské lodě, mohou diváci 28. června diskutovat o hravosti a etických mantinelech v dokumentárním filmu.

Info

My Street Films
fb festivalu

foto © archiv festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Mimosezóna Jaromíra 99

redakce 17.05.2022

Texty známých a oblíbených kapel Priessnitz, Umakart, Jaromír 99 & The Bombers nebo Kafka Band i zatím posledního projektu Letní kapela, ale i další věci.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Mooncloud #66: Plastiq Lole

redakce 17.05.2022

Plastiq Lole, kteří již příští víkend vystoupí na Czech Music Crossroads, sestavují mixtape z oblíbených skladeb, které nejvíce ovlivnily jejich hudební cestu.

Full Moon #133: Hurá, písničky

redakce 16.05.2022

Dublinští Fontaines D.C. patří v rámci nové britské kytarové vlny mezi tradičnější křídlo, přesto, nebo právě proto, jsou z této scény nejúspěšnější.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Heartcore Records pomáhá dětskému domovu ve Strážnici

redakce 16.05.2022

Berlínské hudební vydavatelství Kurta Rosenwinkela pokračuje v charitativní činnosti. Pomáhá financovat hudební vzdělání dětí z dětského domova ve Strážnici.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace