Zprávy

My Street Films chystají sérii online masterclasses

My Street Films chystají sérii online masterclasses

redakce | Zprávy | 05.05.2021

My Street Films nahlížejí pod pokličku dokumentárních filmů a od 10. května nabídnou čtyři exkluzivní online masterclass s inspirativními osobnostmi českého filmu. Zdarma se tak mohou zájemci o dokumentární tvorbu setkat s režiséry jako Erika Hníková, Jiří Zykmund, Jan Foukal nebo Adam Ol’ha. Diana Tabakov, ředitelka My Street Films, už osmým rokem sleduje, jak zájem účastníků o workshopy a přednášky roste: „V průběhu mnoha let mapujeme zvyšující zájem lidí nejen tvořit, ale také uchopit žánr dokumentárního filmu. O to více v dnešní době, kdy je tolik důležité rozumět zdrojům, ze kterých se učíme o světě." Všechny online přednášky proběhnou zdarma na facebookových stránkách My Street Films.

Jak se z nápadů stávají hotové náměty? O tom bude s diváky 10. května hovořit Erika Hníková, která se proslavila filmy jako Ženy pro měny a Nesvatbov. Svou práci představí na příkladech svého posledního filmu Každá minuta života a vznikajícího filmu Sólomatky. Adam Ol’ha, režisér filmů Martin-Lisabon či Nový život, se bude 31. května věnovat nejen možnostem filmové řeči, ale i své dlouhodobé spolupráci s Janem Švankmajerem. Jiří Zykmund ukáže 2. června na příkladu svého filmu Ztracený břeh, s čím se musí vypořádat režisér zastávající zároveň roli kameramana. S Janem Foukalem, který aktuálně dokončuje hraný film Marťanské lodě, mohou diváci 28. června diskutovat o hravosti a etických mantinelech v dokumentárním filmu.

Info

My Street Films
fb festivalu

foto © archiv festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tittingur, Technopol, tenký led

redakce 05.10.2022

Počujeme mnohé: formy na hraniciach klasickej hudby, IDM, braindance a už-ani-polyrytmy, ozveny rozostrených rave-ových synthov.

Ultima Ratio Fest aneb odstíny metalové temnoty v Sonu

redakce 05.10.2022

Ultima Ratio Fest 2022 zanedlouho zaplní brněnské Sono do pošmourných odstínů šedi.

Unsane i Jozef van Wissem v Kabinetu múz

redakce 05.10.2022

Legendární americké těžkotonážní trio Unsane je zpět a v plné síle se valí do Evropy. Vrací se také avantgardní skladatel a loutnista Jozef van Wissem.

Proč zažít Sigur Rós živě

redakce 05.10.2022

Superlativy provázejí většinu recenzí (nejen) letošního turné a ohlasů posluchačů a hudebních kritiků po celém světě.

Hazardní turistika: rysy a trasy rizikové dovolené

komerční článek 05.10.2022

K tradiční české turistice, jako jsou prohlídky hradů a zámků nebo pěší turistika v Českém Švýcarsku, se v posledních letech přidal nový typ dovolené.

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

Rachot nabídne superskupiny

redakce 04.10.2022

Hudba skupiny Kutu je zářivým sledem neustálých proměn, k inspiracím patří pentatonické stupnice, které etiopským melodiím dodávají nezaměnitelný tvar.

Fomo podle post-hudby

redakce 03.10.2022

Pražské elektropopové duo post-hudba čekají nabité tři měsíce: nejdřív singl, pak koncerty, a z kraje roku 2023 i nové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace