Zprávy / Pozvánky

Mya Gomez a LutherLenin ve Studiu hrdinů

Mya Gomez a LutherLenin ve Studiu hrdinů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.12.2017

Pražskou divadelní scénu Studio Hrdinů celou sobotu okupuje LutherLenin: A Broadcasting, živé rádiové vysílání pořádané pražským Goethe Institutem spolu s týmem Studia Hrdinů. #LutherLenin je mezidisciplinární akce zkoumající skrze "3 scény, 3 rozhlasové stanice, 36 hodin programu" událost "500 let revoluce a reformace, médií a subjektu" jejíž účastníci/ce budou mimo jiné hledat odpovědi na otázky "Žijeme stále ještě v éře revolucí? Byli jsme vůbec někdy autonomní? Je Já myslitelné mimo média?"

Závěrečným bodem programu nazvaným v duchu sovětského futurismu "Vítězství nad sluncem & Nekonečný přípitek. A Nightshow" je afterparty v režii pražského hybridně klubového DJ/AV kolektivu Blazing Bullets, jež pro tento večer přizval mexicko-americkou producentku, DJku, "vizážistku a léčítelku" Myu Gomez, která ve Studia Hrdinů vystoupí ve speciálním live setu také jako zpěvačka. Doprovodí ji video od umělce a DJe H+ Ricky s nímž už vystoupila před pár dny v Berlíně na 3HD festivalu.


Mya Gomez vloni vydala své debutové EP Inmate na labelu NON Worldwide. Inmate je koncepčně-terapeutické album, zabývající se traumaty, které producentka zažila v britských detenčních centrech. S frustrujícími zážitky zpětně svedla boj za použití sonických zbraní, tribálních křiků a válečníckých rytmů, dekonstruujících současný instrumentální grime a trap. Letos na výrazný release navázala stylově odlišným příspěvkem na ambientní kompilaci Mono no aware berlínského labelu PAN.

Info

LutherLenin: A Broadcasting
2. - 3. 12. 2017 12:00
Studio Hrdinů, Praha

www.facebook.com/events/1943846612601585
www.facebook.com/StudioHrdinu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.

Herec Keifer Sutherland do Prahy přiveze své letošní album

redakce 10.11.2019

Srdcem alba Reckless & Me je country music, ale slyšíme na něm i vlivy folku, rocku, blues a jiných žánrů.

Soundtrack of Prague nejen o Pragerovi

redakce 09.11.2019

Projekt SPAM - Karel Gott Prager je volným útvarem, který bourá klišé kolem Karla Pragera a nastavuje jiný úhel pohledu na jeho odkaz a tvorbu. Dukla, ±0 i Vladimír 518.