Zprávy / Pozvánky

Mya Gomez a LutherLenin ve Studiu hrdinů

Mya Gomez a LutherLenin ve Studiu hrdinů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.12.2017

Pražskou divadelní scénu Studio Hrdinů celou sobotu okupuje LutherLenin: A Broadcasting, živé rádiové vysílání pořádané pražským Goethe Institutem spolu s týmem Studia Hrdinů. #LutherLenin je mezidisciplinární akce zkoumající skrze "3 scény, 3 rozhlasové stanice, 36 hodin programu" událost "500 let revoluce a reformace, médií a subjektu" jejíž účastníci/ce budou mimo jiné hledat odpovědi na otázky "Žijeme stále ještě v éře revolucí? Byli jsme vůbec někdy autonomní? Je Já myslitelné mimo média?"

Závěrečným bodem programu nazvaným v duchu sovětského futurismu "Vítězství nad sluncem & Nekonečný přípitek. A Nightshow" je afterparty v režii pražského hybridně klubového DJ/AV kolektivu Blazing Bullets, jež pro tento večer přizval mexicko-americkou producentku, DJku, "vizážistku a léčítelku" Myu Gomez, která ve Studia Hrdinů vystoupí ve speciálním live setu také jako zpěvačka. Doprovodí ji video od umělce a DJe H+ Ricky s nímž už vystoupila před pár dny v Berlíně na 3HD festivalu.


Mya Gomez vloni vydala své debutové EP Inmate na labelu NON Worldwide. Inmate je koncepčně-terapeutické album, zabývající se traumaty, které producentka zažila v britských detenčních centrech. S frustrujícími zážitky zpětně svedla boj za použití sonických zbraní, tribálních křiků a válečníckých rytmů, dekonstruujících současný instrumentální grime a trap. Letos na výrazný release navázala stylově odlišným příspěvkem na ambientní kompilaci Mono no aware berlínského labelu PAN.

Info

LutherLenin: A Broadcasting
2. - 3. 12. 2017 12:00
Studio Hrdinů, Praha

www.facebook.com/events/1943846612601585
www.facebook.com/StudioHrdinu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.

Pražský koncert Alicie Keys bude příští rok

redakce 01.08.2020

Koncert americké hudebnice Alicii Keys se z původního termínu 25. 6. 2020 přesouvá na další rok.

Deset let Café V lese

redakce 31.07.2020

Organizátoři dovezou před Les starou vejtřasku a z ní bude pódium. A pozvali na ní pár hudebních kamarádů, kteří to společně oslaví.

Aero chystá přehlídku P.T. Andersona a projekce kultovek

redakce 31.07.2020

Uvedení starších a pečlivě vybraných snímků v sobě spojují cinefilní zážitek s podmanivou festivalovou atmosférou často vyprodaného sálu.