Zprávy / Offtopic-Novinky

Myslím, tedy Slam: pravidelné večery se slam poetry v Podniku

Myslím, tedy Slam: pravidelné večery se slam poetry v Podniku

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 29.10.2014

Fenomén performativní poezie - tzv. Slam Poetry, snad již není nutné českému publiku jakkoli zásadně představovat. V českém prostředí letos tato platforma pro prezentaci autorského textu, oslaví deset let své existence a za tu dobu se stala doslova fenoménem, propojujícím literární prostředí se současnou klubovou scénou. Její předností je živá reakce na aktuální situaci, možnost satirického glossování současných problému a určitá hravost. Jména, jako Bohdan Bláhovec, Bio Masha či Jan Jílek se během tohoto období zapsala do širokého povědomí a pravidelně vystupují na básnických eventech po celé Evropě.

Přesto je za tuto dobu znát určitá strnulost formy, kterou popisuje zejména zmiňovaný Bláhovec: "Když jsem se před deseti lety postavil za mikrofón, nikdo nevěděl, co má Slam vlastně být a celá věc se definovala za pochodu. Byla to živá a spontánní doba, díky které jsemměl i štěstí vidět, jak fungují podobné akce v zahraničí, kde platí za integrální součást současné literatury. Lokální neučesanou podobu mám moc rád a považuji ji za vyjímečnou, přesto cítím určitou potřebu zkusit vykročit z dosavadní soutěžní podoby a zkusit propojit fenomén více se současnou hudební scénou i klasickou literární. I proto vznikla idea večerů "Myslím, tedy Slam". Jako pokus utužit kult, vytvořit z tohoto večera vyjímečnou událost a nakazit tak poetickým virem širší veřejnost a vtáhnout do ní formou navazujících workshopů i nové interprety."


Večery Myslím, tedy Slam se budou odehrávat pravidelně jednou za měsíc v pražském klubu Podnik. Jejich podoba bude vždy definována formou jakéhosi kurátorského vkladu jednoho z předních českých slamerů. Ten vždy pozve své oblíbené interprety (napříč slamovou a básnickou scénou) a jednotlivce či seskupení z hudební scény, jehož tvorba jakkoliv pracuje i se sílou verbálního sdělení. Zároveň se stane moderátorem večera.

První z večerů, který se uskuteční již v pátek 31.10. kurátoruje právě Bohdan Bláhovec: "...pozval jsem lidi, které mám rád, ať už se společným příběhem, tak silnou touhou po sdělení. Proto se můžete těšit na mistra ČR Jakuba Folla, mladou krev v lyrické improvizaci Jiříka Šimka, nejlepší ženu slamu Bio Mashu a písničkáře a básníka Jakuba Cermaque Čermáka. Obzvlášť velkou radost mám z vystoupení vyjímečné slovenské hiphopové kapely Modré hory v jejímž čele stojí specifický slovenský básník Marián Benkovič aka Bene. Ten večer bude osobnější a volnější, než běžné exhibice a bude to i trochu párty", říká s úsměvem Bláhovec.

O afterpárty se potom postará slovenská djská diva Eva Porating, hlučný dlouhán T&L, enfant terrible brněnské scény Tom Holič a nebude chybět ani vjing v podobě Deep visuals.

Info

Myslím, tedy Slam
Hudební support: Tom Holič + Eva Porating + T&L
31. 10. 2014 20:00
Klub Podnik, Praha
Vstupné: 100,- v předprodeji / 150,- na místě

www.facebook.com/events/710808315655223
www.facebook.com/slampoetry

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.